Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Ad Elektrokola: Mě by na tom lákalo zvýšení dojezdu. Dneska reálně najedu okolo 40 - 50 km za 3 - 4 hodinový švih po Beskydech.
Na ebiku by to mohlo být třeba 70 - 80.

Já zatím ale jdu cestou zjednodušování. Kupovat teď kolo, tak jdu do Hardtailu s trail geometrií, 27,5+ plášti, 1x12 řazením bez jakýchkoliv pičovinek okolo.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jj, kdeže ty časy sou, kdy sme na bajku (bez elektro pomoci) jezdili i víc než 100km za den... terénem , např. celý hřeben Beskyd z Bystřičky až do Mostů u Jablunkova a ocuto ještě po asfaltu z5 do FM. Chjo no. Neska si člověk "zafučí" / zapotí se 3 hodiny (35km) a pak se z toho dva dny zpamatovává.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Hned jaxem přijel dom, taxem se vrhnul na bajka (servis, ne jízda, náhradní brzdové desky mezitím přišly poštou ke mně domů) a jo - zadní byly sjeté až na (do) železa (a proto zadní brzda kraválovala), na předních bylo ještě asitak do půlmilimetru masa. Taxem vyměnil oboje. A zadní už nekraváluje. A du objednat další desky (do foroty).

Čili zítra ráno zase můžu směle vyrazit na bajku proti kopci. Pokud teda pičasí nebude proti.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Taxem teda ráno vyrazil proti kopci a dojel (místy tedy tlačil) až na kopec a pak zase domů. Nejhorší kupodivu neska nebyl první kopec (i dyž teda bolel fest, jako dycky) ale dojezd domů z výletu - dolinou f tym hicu. Sem myslel že padnu, neska je tam teda (pocitově) extrémní hic i dyž to fčíl ukazuje "jen" 31. Z čech sem na nás něco (bořky a ochlazení) míří, otázne je, esli to dojde až k nám...

A brzdy po DIY servisu brzdijou a nevydávají pazvuky, spokojenost. Halt budu měnit desky i 2x nebo 3x za sezonu, co už, no....

Btw, otázka (se zpožděním circa měsíc a po aplikaci, jak jinak): můžou olejíčky ve WD-40 nějak poškodit/rozleptat/narušit kabroňový rám? - Jaxem hledal zdroj pazvuků (než sem zistil, že je to ta škára v sedle), taxem všechno možné naflákal wédéčkem a to se dostalo i na/do kabroňového rámu.... už je to ale nejmíň měsíc a nic, tak snad nic ... a dyžtak mám doživotní záruku na rám... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3342
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

Udělají expertízu a reklamaci zamítnou.... Ale vážně, WD by nemělo způsobit nic zlého ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

:D

I tak kuju za (snahu o moje) uklidnění
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Pavproch,kolik jsi měl najeto na brzdových destičkách?
Tátovi jsem koupil kolo s kotouči.
Terazky má najeto asi 1700 km,běžný provoz,nic extremního.
Mám to radši zkontrolovat,bo když jsem se ptal,tvrdil že dobré...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Odhadem do 700km, možná i míň, převážně terénem v kopcích, z toho jen asi dva výlety v mokru/bahně. Destičky Shimano B01S resin.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Díky za odpověď.
Tak to raději zkontroluji.Občas jezdí trasu Bystřice-Vír-Rovečné,a tam už nějaké kopečky jsou...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch fčera píše:Z čech sem na nás něco (bořky a ochlazení) míří, otázne je, esli to dojde až k nám...
Došlo, v noci, zapršelo docela fest, ale žádná bóřka sa nekonala. A ráno bylo přenádherně čerstvo, to sa zase krásně šlapalo proti kopcu.... :D Až tak dobře, že sem si jeden kopec proti plánu přidal. A fčíl ňa bolí nohy. :D A musel sem umýt bajk, bo bahno bylo všude.

....a dyž sme na AF.cz, přidám jeden brmbrmbrm-koment: A zjišťuju, že.... dyž už zase můžu bajkovat (koleno/a drží a nebolí/nezlobí), tak flákám m4Zlika - stojí si v garáži jak kůl v plotě a místo abych ho vyvětral, tak větrám sebe na bajku. :p
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět