Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od petr_riha »

Taky si myslím, že říkat, že východ nemá soft-skilly, je sraní do vlastního hnízda. A úplně zbytečně.

Při jednání se západem (na nejvyšší úrovni) je problém spíše to, že jsme jako země malí a chudí, že se na nás všichni vyserou bez ohledu na naše soft-skilly.

Na úrovni firem/jednotlivců je to kus od kusu, i spousta zápaďáků (zkušenosti DE, AT, F) se veze ve vláčku a neumí říct ani ň z vlastního názoru. A pár z nich to umí, stejně jako u nás.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Jarka: vůbec nezpochybňuji odbornost. Ta je tu obvykle dobrá.
Mluvím o schopnosti si stoupnout a tu odbornost odprezentovat.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

btw zpět ke šlapkám: jsem to byl dneska poprvé zkusit a je to super. Po práci na 40min v lese a neuvěřitelný co to vyjede a sjede :) . Jediný co, tak asi budu muset pořídit rohy, bo mě z toho rovnýho úchopu bolej zápěstí...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

@Stepan
Na ja, zaměstnávat gastarbajtry z východu, kteří by ve svém ještě mnohem zkorumpovanějším Ukrostánu dostali za stejnou práci čtvrtinovou mzdu a jejich motivace "podat výkon" je tedy s místními běžnými mzdovými nevolníky nesrovnatelná, je nepochybně mokrý sen každého správného majitele výrobních prostředků. :p
A taky je jistě rozdíl dělat ve svém a na sebe, tedy být sám sobě šéfem, než leštit kliky v kokotporátním prostředí plném afektovaných patolízalských pozérů a neustále si dávat pozor na jazyk, aby člověk nějakou "nepřístojnou" formulací odsouzeníhodným způsobem nerozhodil sandál nějakému sebelítostivému nevyrovnanému sexuálnímu deviantovi. ;)

@Hondaman
Pokud považujete schopnost verbálně "odprezentovat" svou odbornost za podobně důležitou jako ji projevit v praxi, můžete stučně vysvětlit důvody?

@jarka
Nehraje v tom roli třeba i absence odpérované vidlice?
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

LB: to asi ne, mám to spíš do kopce když to ani nedrncá. No třeba si zvyknu a nebo halt ty nemoderní rohy...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

jarka píše: pát 17 bře 22:31 LB: to asi ne, mám to spíš do kopce když to ani nedrncá. No třeba si zvyknu a nebo halt ty nemoderní rohy...
Ok, vidle tím odpadá. A co pravidelné dlouhodobé vysedávání u pécé a ošahávání nepříliš ergonomického/malého myše?
Co se "modernosti" týče, vágnější a ohebnější výraz aby člověk pohledal. Ale jistě má v jazyce své místo, třeba takový moderní politik nebo moderní fluidní pohlavník.
A můžeme-li soudit dle vývoje naší vaší "moderní" společnosti, čím dále od "modernity" tím lépe, takže šup s parohama na řitítka anebo si v rámci iracionálního přizpůsobení "modernitě" záměrně zvyšovat míru utrpení. @-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jaj! Hezky! Letošní první bajk venku byl a hned tři hodiny. A i přes blbý start sem si to užil, slunko, pofukovalo (proti, jak jinak) ve stínu zmrzlé louže, na Kopci zbytek sněholedu (50 metrů tanečků, aji z bajka sem slezl), přenášení skrz padlé stromy, prostě bajking po mojemu se vším všudy. Akurváth na začátku (první protikopec) to byl neskutečný potrat, nohy se vůbec, ale vůbec nechtěly točit, zastavoval sem (na vydýchání) tam kde ještě nikdy ne. Ale co už, nemládneme. Na druhou stranu, dyž už sem se rozjel, taxem neska (hned při prvním výletu!) vyšlapal 26/50z to, co mnohdy ani v plné sezoně neušlapu a tlačím. A i bajk (celou zimu v trenažeru dal pokoj) začal vydávat vrzavé zvuky, to zas bude duchařina NATO přijít, co vrže. Prostě krásný mix všehochuti. Fčíl ňa bolijou nohy ale už přemýšlím, kde sa budu proti kopci trápit zítra.

Jo, a celozimní šlapání na místě mělo minimálně smysl v tom, že prtel sa vůbec neozvala, asi je fuckt zvyklá na sedlo (+ sem si neska fšim, že 30 tříhodin na trenažeru = sem už zase prodřel kůži na sedle až na plast). Až mi to bude vadit moc, vyměním (náhradní sedlo mám v zásobě), ale prozatím to nechávám tak.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jaké rohy = nemoderní - proč? Já mám na bajku (malé) rohy integrované do gripu a nemůžu sito vynachválit, bez toho bych jezdit (proti kopci) nemohl.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

kanondejl.jpg
Tady sou ty moje rohy trochu vidět. Gripy Sting (už se neprodávají), tvarově a prvedením identické s tímhle
Obrázek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

jarka píše: pát 17 bře 22:14 btw zpět ke šlapkám: jsem to byl dneska poprvé zkusit a je to super. Po práci na 40min v lese a neuvěřitelný co to vyjede a sjede :) . Jediný co, tak asi budu muset pořídit rohy, bo mě z toho rovnýho úchopu bolej zápěstí...
Spis nez rohy bych resil posed. Jestli te bolej ruce, tak si moc vepredu. Das rohy, prestanou te bolet zapesti a zacnou te bolet ruce jinde nebo kolem krku..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět