Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

honziss píše:Jedu dneska zkusit bikepark rokytnice, naky tipy na co se zamerit?
Takze nejlepsi kombinace: horni pulka po cerny, dolni pulka po cerveny :-bd
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Kavis »

Přemýšlím, že zase začnu jezdit, PP mě navnadil :D . Udělal jsem zběžný průzkum trhu a vypadnul mi z toho Kross level 11.0 2020. Snad kromě nábojů mi to za ty prachy nepřijde úplně zlý. Teď mám asi 8 let starýho Lapierre, ale je to hrozně těžký a investovat do takhle staré 26" mi nedává smysl.
Zatím jen teoretizuju, protože zrovna bleju půlku svého ročního příjmu do baráku, tak nevím, jak by to prošlo přes ženu. Ale je možnost, že bych přes vlivného známeho vydyndal nejakou slevičku a možná by se dalo něco vymyslet i s dph.
Máte někdo názor, jestli to je dobrej nebo blbej nápad? Nejezdím žádný extrém, většinou vyjížďky 40 - 60 km lesní cesty - cyklostezky.
Btw. tuší někdo za kolik to tak ti prodejci od výrobců/distributorů nakupují?
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Kross je takovej polskej author. Nic extra, ale funkcni to asi bude, jejich kola jsou dost videt v pujcovnach bikeparku a ty jak znamo berou to, co je levny a nesype se.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

marze prodejcu byva 15-30%. mene u elektrokol a renomovanych znacek, vice u drahych modelu a mene proflaklych znacek
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Minulý týden Shimano přestavilo nové sady Deore = levné jednoplacky.
M5100 s rozsahem 11 - 51, 11 speed, kompatibilní se starým ořechem mě láká vyzkoušet. Byť mé XT 3x10 řadí bezchybně, tak mě nebaví střídat 1 placku s 3x
Těším se na cenu, zdali bude dávat smysl nebo bude lepší bastl 12s SLX/XT a neorigo kazety.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jaxem konverza, takmě 1x12 velmi oslovilo, už bych na muntynbajk nic jiného nechtěl (na to moje volněčasové nezávodní bajkování proti kopcu).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. I dyž sem tu spal, že scu novou přiblbu na bajka a že bez zkoušení nekoupím, bylo to přesně naopak. Kupodivu s úspěchem. Sem na doporučení drahé objednal naslepo v Lidlu Uvex Viva3 v matt black (s tím, že buď třináct stovek vyletí z komína nebo ne) a ... ono to je dokonce mnohem lepší, než to vypadalo podle obrázků, pasuje, netlačí, vzhled je fajny taky. Spokojenost. Prostě vyjímka potvrzující pravidlo.

EDIT: Akurváth tím, že mám XL škebli, je to XL velikost a je teda krapet (rozměrově) větší, no.... halt rachitický důchodce na muntynbajku s velkou bambulí místo hlavy, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Nehodily by se nekomu vikend jety plaste Mitas Scylla 27,5x2,25 s karbonovou patkou (cca 620g/1ks) ???

Necham levne.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

honziss píše:Nehodily by se nekomu vikend jety plaste Mitas Scylla 27,5x2,25 s karbonovou patkou (cca 620g/1ks) ???

Necham levne.
Můžete se podělit o info, z jakého důvodu se chcete zbavit prakticky nových plášťů po jednom víkendu ježdění?
Nevyhovovaly vám jejich jízdní vlastnosti na nějakém specifickém terénu (trailu)?
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Vzorek je moc nizkej a smes tvrdsi nez bych chtel, kdyz to clovek nahuli do klopenky, tak to ty gumy neudrzej. Jinak jsou rychly, tichy a i celkem odolny (rokytnice 10x dolu).

Zkusil jsem na jinym kole ty forecastery co tu nekdo doporucoval a nasledne je objednal.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět