Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

jerry píše: Já vždy jezdil hlavně docela dobře do kopce (jen 75 kg) a z kopce nejraději lehkým terénem. Úplně mi stačil třeba takový sjezd z Passo Tremalza do Limone u Gardy po šotolinové cestě a zatáčky nad propastí. V těch zatáčkách jsem vyndaval nohu z nášlapu. Příště už jsem jel raději dolů z Tremalza po silnici přes Lado Ledro. Znáš to tam? Tam bys našel divokých sjezdů hromadu ;)
Podepisuju.

Já asi největší extrém (expozice) jel kdysi (ca 1995, tehdy se tam ještě smělo na bajku) bývalou horskou vojesnkou zásobovací cestu (1WWW) Pasubio (taky Itoška) s názvem "cesta 52 tunelů". A největší "prda" tam byla: cesta po vršku ostrého hřebene, proti člověku skála, do ní díra (a tma), do té díry se vjelo s čeloffkou a udělalo potmě ve skále spirálu dolů a vyjelo "v protisměru" té první díry, jen asi o 10-15 metrů níž. Vše mokrý (tehdy poscávalo) klouzavý wapenec. Mladý, blbý....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

jerry JJ, na Gardě jsem byl. S kamarádem taky spíš XC ražení. Hned první jízdu jsme jeli DH trať, a pak z Mt. Baldo tak, že já jel trailem a on po silnici, která trail protínala. Předposlední den nás počasí konečně pustilo na Tremalzzo. Ta šotka z tama dolů byl opruz, vyšší rychlost, bez odměny, ale pak jsme narazili na trail, kam se musím vrátit ;) Mám tam nějaké dluhy
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak, dyž sem neska bajko-montíroval, taxem (kromě SIDa) ingstaloval i nové sedlo Selle Italia Lite Flite, protože to předchozí (taky Lite Flite) po ca 70-ti výletech (1 a 1/2 sezony) má na boku vydřenou/prodřenou kůži (stehnama) až na plast na ploše ca 4x1cm.... porovnáním starého a nového (kvalita provedení, kvalita kůže, visačky, gravírování v kůži) a tou mizernou životností sem dospěl k názoru, že to původní byl fejk mejd in čajna (a potvrdili mi to i na bike-forum.cz) .... chjo no.... staré nechám v zásobě (pro případné přečalounění) a nové před prvním použitím napatlám Leather Protectorem (balzamnakuzi.cz), snad vydrží dýl než ten fejk.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3343
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

ExFun píše:jerry JJ, na Gardě jsem byl. S kamarádem taky spíš XC ražení. Hned první jízdu jsme jeli DH trať, a pak z Mt. Baldo tak, že já jel trailem a on po silnici, která trail protínala. Předposlední den nás počasí konečně pustilo na Tremalzzo. Ta šotka z tama dolů byl opruz, vyšší rychlost, bez odměny, ale pak jsme narazili na trail, kam se musím vrátit ;) Mám tam nějaké dluhy
Doporučuji výšlap na Capanna Grassi z Rivy. Nahoru jsme jeli přes Pranzo po silnici, dolů do Rivy byla první půlka docela divoká (já většinou tlačil, ta si budeš libovat), druhá půlka nádherné serpentiny přímo nad Rivou (ty jsem si užíval i já).
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

Díky za tip, Vrstevnice vypadají hezky. zkusím to k něčemu přivařit

Jak se tam dostanu, tak mám v plánu
422 bo tam mám dluh
navene trail
naranch trail
601
a skull
a zapomněl bych na největší lákadlo, kde jsem nebyl coast trail
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

To sem zvjedaff, esli mám "správný" (technický) odhad - na bajku mám SRAM XX1 Eagle 1*12, ale řetěz používám ten "nejsprostší" Eagle (NX, myslím) a měním často, letos sem tam dal už třetí. Ocelové 12-ti kolo vzadu je po výměně OK, ale na 26T duralovém převodníku vepředu řetěz v záběru divně "cvaká". Myslím, že sem ho docela normálně "ojel" (ref letošní blátivá aj. bovdelovatá sezona) - sem ho sundal a všechny zuby mají nějaké "divné" zahloubení - zítra mi má přijít nový 26T převodník, takhotam hned dám a paxem písnu, esli to už "necvaká" a má domněka byla správná.

EDIT o 24hod později: ČPošta to neska nedoručila, tak nic, maňana. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

Garda je skvela, na bajku jsem tam sice jel jen jednou na rifugio nino pernici a sjezd smerem k rive byl na me vcelku narocny. Ale na silnici to tam mam projezdene dost.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já byl kdysik jednou jedinkát na Gardě s bajkem a jeli sme kdesyk na kopce na sever od Rivy - strašně dlouhý a prudký výjezd (šotolinové serepetiny) až se dojelo na takovou náhorní planinu (ze všech stran kromě příjezdu strmé skály dolů) a tam byl systém pevností/tunelů/opevnění/hřbitov z 1WWW - na jméno si ale už nevzpomenu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:To sem zvjedaff, esli mám "správný" (technický) odhad - na bajku mám SRAM XX1 Eagle 1*12, ale řetěz používám ten "nejsprostší" Eagle (NX, myslím) a měním často, letos sem tam dal už třetí. Ocelové 12-ti kolo vzadu je po výměně OK, ale na 26T duralovém převodníku vepředu řetěz v záběru divně "cvaká". Myslím, že sem ho docela normálně "ojel" (ref letošní blátivá aj. bovdelovatá sezona) - sem ho sundal a všechny zuby mají nějaké "divné" zahloubení - zítra mi má přijít nový 26T převodník, takhotam hned dám a paxem písnu, esli to už "necvaká" a má domněka byla správná.

EDIT o 24hod později: ČPošta to neska nedoručila, tak nic, maňana. :D
Maňana nastalo fčíl odpoledne. Nový 26T převodník = vše šlape jak švýcary, zvuky žádné. Takže jo, jedna bahnitá sezona = převodník kaput. Chjo, no, životnost XX1 duralu teda nic moc, ono se ale není co divit, 26T = malý poloměr = velké síly v řetězu = velké tlaky na styku řetězu s plackou, no. Takže už vím, že 26T placka je (skoro) stejný spotřebák (1 za sezonu) jako řetázka (3 za sezonu).

Ale každá sranda holt něco stojí, jaxem tu už spal mockrát, 26/50 proti kopci je pro mě takový malý zázrak.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

pavproch píše:Já byl kdysik jednou jedinkát na Gardě s bajkem a jeli sme kdesyk na kopce na sever od Rivy - strašně dlouhý a prudký výjezd (šotolinové serepetiny) až se dojelo na takovou náhorní planinu (ze všech stran kromě příjezdu strmé skály dolů) a tam byl systém pevností/tunelů/opevnění/hřbitov z 1WWW - na jméno si ale už nevzpomenu.
Since to není na sever, ale jinak by to odpovídalo Tremalzo
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět