Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já fčera z Černé Hory tak chtěl jet rovnou dolů cestou, kterou sem dobrých 10 let nejel, naštěstí sem hned po 15metrech dostal varování ve formě dobře rostlého smrku padlého přes cestu, taxem se poslušně vrátil na cestu, ktereou jezdím běžně, no...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Taxem (zřejmě, asi, skoro určitě) minulou neděli uzavřel letošní bajk sezonu (na bajka potřebuju tak akoráth těplo, ani zima ani hic), umyl ho, vyblyskal a uložil zřejmě zase až do qětence 2020. A proto dneska ráno už proti kopcu pěši.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Za ty čtyři roky bez bajku sem už zapomjél + mohlo sa to zmjenit, taxa zeptám:

Cannondale má za sebou cca 40 výletů á 25 km = 1.000 km, z 99% offroad ie. prach, bahno a tak. Úzký SRAM řetěz pro 1*12 převody. Jako mazání používám Dry-lube. Vyměnit (preventivně) ten řetez už? Nebo je 1kkm příliš brzo?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

*-:)

Na základě podnětu na OF.cz (halt strojní ynženýr má v neděli off) objednána měrka na řetěz.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

To muzes zmerit i suplerou, kazdopadne merkou je to pohodlnejsi a muj tip je, ze je uz po nem :)
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:*-:)

Na základě podnětu na OF.cz (halt strojní ynženýr má v neděli off) objednána měrka na řetěz.
Merka je spravna volba. Ale ty uzky retezy toho fakt moc nevydrzej a podle toho co ctu ze jezdis, tak bych cekal ze bude po nem.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. Měrku opotřebení řetězu mám v rukách. odpoledne to změřím (a dyžtak rovnou i vyměním řetázku).

Btw, přijíímání balíků mě vždycky něčím překvapí - měrka má asi 10cm a jestli 50 grms. Ale zabalili ji do půlkilového balíku velikosti krabice od kozaček. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:Tak. Měrku opotřebení řetězu mám v rukách. odpoledne to změřím (a dyžtak rovnou i vyměním řetázku).

Btw, přijíímání balíků mě vždycky něčím překvapí - měrka má asi 10cm a jestli 50 grms. Ale zabalili ji do půlkilového balíku velikosti krabice od kozaček. :D
To je nic, me tuhla prisla z nemecka z prace krabice, tak 30x30x30cm, v ni byla spousta polystyrenu a uprostred na 3x slozena A4, kde se psalo, ze si mam na ntb nalepit novy evidencni cislo + novej stitek s evidencnim cislem o velikosti 5x5 mm.

UPS Express.

Za 14 dni to stejny, se stitkem na mobil, kterej jsem pred 2 ma rokama vratil.

Jestli ma prijit dalsi ekonomicka krize, tak ja jsem v klidu, u nas v praci bude stacit zacit chodit na postu a budem v baliku :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

honziss píše:Jestli ma prijit dalsi ekonomicka krize, tak ja jsem v klidu, u nas v praci bude stacit zacit chodit na postu a budem v baliku :D
Já si takhle, se svýma němcema, asi už 14 dnů posílám700kg IT vybavení. Switche, servery, Wifi_AP dohromady asi za 70t EUR.
Oni mě letecky já jim direct dodávkou, oni mě dodávkou, já zase zpět... Přitom by stačilo, pokud by českému IT dali heslo a svolení nakonfugurovat zařízení. Příští týden přijde tým IT z německa. 3 lidé, na týden á 135 EUR/hod práce. Už se nemohu dočkat faktury na cca 25tEUR za práci, kterou by zvládl "kdokoliv" za 60tKč hr měsíčně.
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

HondaMan píše:
honziss píše:Jestli ma prijit dalsi ekonomicka krize, tak ja jsem v klidu, u nas v praci bude stacit zacit chodit na postu a budem v baliku :D
Já si takhle, se svýma němcema, asi už 14 dnů posílám700kg IT vybavení. Switche, servery, Wifi_AP dohromady asi za 70t EUR.
Oni mě letecky já jim direct dodávkou, oni mě dodávkou, já zase zpět... Přitom by stačilo, pokud by českému IT dali heslo a svolení nakonfugurovat zařízení. Příští týden přijde tým IT z německa. 3 lidé, na týden á 135 EUR/hod práce. Už se nemohu dočkat faktury na cca 25tEUR za práci, kterou by zvládl "kdokoliv" za 60tKč hr měsíčně.
Jj, nase IT oddeleni je na tom podobne :D pristi rok nam maj zavest bonusovej system na zlepsovaci a setrici navrhy, pak budu v baliku ja :D :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět