Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: už se začínám těšit, až nastane doba točení nohama.
Esli scu (jakožescu) o víkendu zahájit sezonu točení nohama, tak se asi budu muset zkousnout a první jarní vyjížďku(y) dát po kyklostezkách a (polně-lesních) asfaltkách, bo to sfiňa furt nějak nechce roztát, pořád mám okolo chalupy víc bílo než hnědo a strašně, ale strašně moc to pod tím bílým čvachtá. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

stezka je tez dost pod snehem, tak by ti to az tak vadit nemuselo
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Uz je v prodeji to bezdratovy GXko u nas, prvni kousky prijdou nekdy v pulce dubna...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

A nebo kdo po tom hodne touzi, muze koupit u nemcu.
https://www.bike-discount.de/en/buy/sra ... it-1082043 (je to i na jinych webech) Ja o tom zacnu uvazovat az opadne prvotni hype a padne trochu cena :-)) A navic mechanicka X01 chodi fajn.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já bych bezdrát řazení nechtěl. Ale já su stará kunverza.

Kolega (kyklista a bajker) si poskládal novýho 29" fulla a neska na něm (virgin ride) přijel do práce (kupodivu ani ne moc jak prase) - kabroňový rám Intense (to je značka, jejíž jméno sem v životě neslyšel - opět stará kunverza) - pěkné, ale já bych pružnost pod zadkem nechtěl. Zase kunverza.

Btw, má na tom Shimako 1x12 - v konfiguraci 34/50 - když to srovnám se svým 26/50, připadám si "divný". Ano, sem divný. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

pavproch píše:.. pěkné, ale já bych pružnost pod zadkem nechtěl...
Já bych zase nic jiného nechtěl, ale jistě mnohým zase pod zadkem vyhovuje tvrdýocas. :p
Jinak o "uzamykatelných" tlumičích předpokládám víte, přední vidlici tím nejspíš máte vybavenou, takže si zkuste představit totéž vzadu.
Jistě nebude full nikdy tak lehký jako tvrdýocas, takže pro zatvrzelé gramážníky se tolik nehodí. :-h
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ja zamykani vzadu mam (twistlock) a jako dobry, funguje to ve vterine, ale pouzil jsem to parkrat :D

Jinak dneska 3h s partickou v sarce, 2x sjezd z vyhlidky dzban az k potoku, 2x nebusicka skala a parkrat dvojak v rokli, kterej uz davame vsichni B-)

A byl to letos prvni regulerne letni bike v triku a kratasech, bez bahna :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

pavproch píše:Já bych bezdrát řazení nechtěl. Ale já su stará kunverza.

Kolega (kyklista a bajker) si poskládal novýho 29" fulla a neska na něm (virgin ride) přijel do práce (kupodivu ani ne moc jak prase) - kabroňový rám Intense (to je značka, jejíž jméno sem v životě neslyšel - opět stará kunverza) - pěkné, ale já bych pružnost pod zadkem nechtěl. Zase kunverza.

Btw, má na tom Shimako 1x12 - v konfiguraci 34/50 - když to srovnám se svým 26/50, připadám si "divný". Ano, sem divný. :D
elektricke razeni bych uz nikdy nechtel menit zpatky (mam teda jen na silnici) a prevody jsou jednak o terenu a jednak o vykonnosti, takze tam je nesmysl srovnavat. sam vozim 36/45 a nenasel jsem kopec, ktery bych nevyjel kvuli prevodum.
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Kdyz podlepujete nakou vetsi diru u bezdusi, je lepsi plast komplet umejt nebo jen zalatat diru a mliko dolejt?

Chtel jsem to mit hezky a cerstvy, tak jsem to vsechno umyl do novoty, slozil, nalil, nahodil, nafouk a ted mi to mliko chcije asi z 11ti der (o kterejch jsem nevedel) x_x
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Bajková sezona zahájena - od prvního metru proti kopci, proti klouzavému bahnu, proti (skoro) vichřici - prostě sem si užíval bajka hned od začátku. A hned v prvnním větším (ale v sezoně bezproblema sjízdném) protikopci mi došlo, že sem musel zastavit a vydýchávat. První půlka výletu terénem, místama po sněhu, místama v bahně, místama v hluboké vodě. Fajne, křasne. Druhá půlka výletu (to už sem byl dostatečně jako prase) po kyklostezce až na HBečvu, zase proti vetřisku (okolo je tam i souvislý sních), na Rališce stopy po rolbě, tam by to ještě šlo dělat obloučky. Fčíl mě po výletě bolí zadek, nohy, ramena, záda a tak vůbec - ale líbilo se. Bude to teda ale zase ešče fest bolet než si tělo zvykne točit nohama, ale to k tomu prostě patří, no.

Jo, a po zimní odstávce na bajku (kupodivu) fšecko funguje.... :x

EDIT o hodinu později: Zapoměl sem pochválit to svoje problémové kuleno, ani neprotestovalo, Ufff. ^:)^ Ale je to opravdu pro tělo nezvyklý druh pohybu, právě sem chyt do stehna křeč jaxfiň.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět