Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: (řetěz zkracovat nebudu, aspoň ne hned).
Hmmm, tak fyzika byla proti - musel sem ho zkrátit o dva články, při převodu 26-10 už byl moc dlouhý. Ale dyž zašaltruju 26-50, tak to teda vypadá hustokrutopřísně..... Prostě, placka 26z je tam, je to teda (testováno jen kolem chalupy) šplhadlo neskutečné. Uvidíme, jak v praxi v terénu dyž budu fučet jak lokomotiva a budu mít krhavo před wočima..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Kavis píše:https://www.kupkolo.cz/rohy-force-zap-a ... w_wcB#6917

Treba tady. Maji malinko jiny konec, ale tvar vypada stejne. Ja spis mam trochu strach z vydrze, kdyz nekde lehnu. Nejde mi o ty 3 stovky. Taky mi s tim kazdou chvili ve sklepe mrdne tchan, ktery ma potrebu tak 3x tydne dojit a neco nam na baraku vylepsovat, kdyz sem v praci.
Shodou okolností jsem se dneska hrabal v manželčině starým kole a ta má ty hliníkový rohy, a asi jsou tvarem podobný, ale to zpracování z nich dělá o dost horší věc do ruky. Jestli můžu doporučit, tak ty karbonový jsou lepší (žádný svár, žádný přechod).

Ad. pp 26 vs 50: ty kráso musíš mít neuvěřitelný cit pro rovnováhu, nebo máš kadenci jak Lance :) . Tohle mít na kole, tak poslední tři kola asi nikdy nepoužiju :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo, rovnováha (ve strmých stoupáních) je problém (a ne malý).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ja jezdim 32/46 na jeffsy a za ten rok jsem asi nenasel kopec kde by mi to nestacilo. I takova maturita na tocny se s tim da vyjet. Ale 26/50? :-o To uz si ale ve sjezdu pres 30km/h ani neskrtnes...?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

když se to musí moc rvát na sílu, tak mě z toho třeba bolí kolena někdy. Mám vepředu 36 (11-42) a kdyby to někdo běžně dělal, tak jsem koupil 38, ale teď už je mi to jedno.. na těch mojich 5 vyjížděk ročně
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo, už sem to tu psal, že doposud sem s 30/10 ušlapal rychlost ve sjezdu (dle našeho dědinského orientačního radaru) 34kmph, fčíl s 26/10 ušlapu odhadem stěží třicet, ale to mi neva, aspoň se budu z kopca vozit bez práce. V sobotu ráno má být sice ďusno, ale nemá chcát, tak těch 26z prubnu naostro.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Nemel by nekdo zajem o rok jete YT Jeffsy CF Comp 27, 2019, ember orange?

Specs: https://www.yt-industries.com/en/detail ... ticle/2112

Stav: velmi dobry, pouze par mist na ramu osekanych od kaminku. Cepy absolutne bez vule, kluzaky bez znamek opotrebeni. Malinko vakl na sedlovce, asi jako na vsech, nic dramatickyho..

Tuning: Maxxis Forecaster 2.35 + Maxxis Ultralight = minus 0.5kg proti tovarnimu setupu, ale origo plaste pridam. Navic je YT magneticka lahev (supr vec).

Cena: 50.000,-

Duvod prodeje: zalibilo se mi jiny YT :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Ondras »

Bude Izzo?

Jakou má ten Jeffsy velikost? Chci paní nahradit Canyona.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ondras píše:Bude Izzo?

Jakou má ten Jeffsy velikost? Chci paní nahradit Canyona.
L, na mych 178 ccm akorat. Na Lko je ram prekvapive nizkej, ale sympaticky dlouhej, coz v kombinaci s 66 hlavou z toho dela z kopce dolu raketu.

Canyon dela hezky kola, za dobry penize, ale co se tyka geometrie, tak bych si nevybral. Lux je krutoprisny xc, neuron ma geometrii porad xc, ale s trail zdvihama a spectral uz je spis enduro.

A ano, Izzo, asi vezmu obyc compa a pak si ho doladim k obrazu svemu :ymhug:

...zazenu tim ty myslenky na gravel/xc
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Ondras »

L je moc, sháníme M-ko jako náhradu za Nerve AL 2014. Škoda :)
S Canyonem to mám aktuálně stejně, nevyberu si. Takže zůstávám u Erasera 90 a přemejšlím o Propainu Tyee CF.
Odpovědět