Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Staříci vybírají elektrokola. Budget 25-30/kolo.

Nájezd tak 500km/rok, cyklostezky max nějaká polní cesta. Většina cest okolo 20km. Nějaké tipy? Kde koupit? Nevíte o nějakých výprodejích?

Chtěl jsem něco se středovým motorem alespoň na Aliviu, ale zdá se to jako nadlidský úkol...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Jsem kupoval manželce Sense Mood 3 antracit před půl rokem za 25t v akci a klidně doporučím, jen teda teď už ho za tyhle prachy nikde nemají...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Můj pesimismus (co sa može posrať, to sa taky poséře) tentokráte nebyl naplněn....
A neska byl naplněn vrchovatě. KUWA!

Sem si udělal radost a objednáál (konečně byl k sehnání) SIDa Ultimate Race na svýho kanona, neska SID přišel a..... vše OK, ale objednal sem "se zamykáním z korunky" a přišel "se zamykáním z řídítek" ... mně opravdu yebne, du to reklamovat

Nebo žeby? Neví někdo, esli nejde nějak DIY to předělat na ovládání z korunky? Neexistuje nějaká "konverzní sada" (IMHO by to vevnitř ve vidli mělo být stejné, ne?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:
pavproch píše:Můj pesimismus (co sa može posrať, to sa taky poséře) tentokráte nebyl naplněn....
A neska byl naplněn vrchovatě. KUWA!

Sem si udělal radost a objednáál (konečně byl k sehnání) SIDa Ultimate Race na svýho kanona, neska SID přišel a..... vše OK, ale objednal sem "se zamykáním z korunky" a přišel "se zamykáním z řídítek" ... mně opravdu yebne, du to reklamovat

Nebo žeby? Neví někdo, esli nejde nějak DIY to předělat na ovládání z korunky? Neexistuje nějaká "konverzní sada" (IMHO by to vevnitř ve vidli mělo být stejné, ne?
U lonskyho SIDa stacilo vysroubovat to ovladani lankem a dat tam packu, ktera byla v baleni...operace na 5 minut, pochybuju, ze by kvuli tomu delali 2 verze stejny vidle...prohledej krabici!

To je ten s 35 mm nohama? Jakej zdvih/vaha?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

ref 35 mm - nevím, asi....

váha dle specs 1326 grsm nevážil sem

Kuju, podle prvotní neověřené info od kolegy (taky bajker) konverze lze, ale znamená to prý celý vnitřek nohy nový...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:ref 35 mm - nevím, asi....

váha dle specs 1326 grsm nevážil sem

Kuju, podle prvotní neověřené info od kolegy (taky bajker) konverze lze, ale znamená to prý celý vnitřek nohy nový...
Tak to je husty, ja montoval loni jednoho SIDa a slo to hladce, ale je fakt, ze ted kvuli twistlocku menily zpusob zamykani a ten je ted defaultne lock. (mam twistlock pro tlumic na Izzu a kdybych jen prestrihnul lanko, tak se to zamkne)

Jinak ovladani twistlockem mi teda moc nesedlo...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Taxem čuměl do manuálu RX SID 2021 a je to fuckt rozdílné (minimálně v hlavě nohy). Takže nic, du to vrátit, TwistLock je jedna z věcí, která mi NESMÍ do blízkosti.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

A v čem je zamykání z řidítek horší než z korunky? Já měl před lety vzduchovou SID, sice bez zamykání, ale byla mimořádně lehká. Ta snad neměla ani celý kilo. Pak jsem měl Manitou R7 zamykání s řidítek a teď mám Rebu taky zamykání s řidítek. Moc to zamykání nevyužívám, spíš vůbec, ale šahat za jízdy dolů ke kolu mi moc pohodlný nepřijde.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Pro mě to je "no go" stejně jako AT.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

A proč? U AT to chápu a důvodů je řada. Jako nezpochybňuju to, ale neumím si to zdůvodnit. Je to jenom pocit? Upřímně jsou mi v posledních letech technické vymoženosti na kole celkem fuk, páč nejvíc bych potřeboval nové nohy :D A to vidlici mám skoro pořád otevřenou, protože už dávno nešlapu do krpálu naplno ze sedla. To jsem ji zavíral.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět