Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

jarka píše:Co znamená standardní - jaká cena?
Spesl Fate 2015, co stal si uz nepamatuju, neco kolem 30-40ti asi..

Provedl jsem na nem lehkej tuning - osekal razeni na 1x10 a to je vsechno.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

velikost S nebo XS? to taky dělá svoje
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ta váha 11.4 je nějaké divná, moc se mi tomu nechce věřit... mám (dražšího) karbonovýho Canona MY2019, vel. M, na 29", 1*12, všechno poměrně dost "odlehčené" komponenty a stejně to má asi 12 kilo.... ale nemám patent na rozum.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

honziss: no tak to pak jo, tohle je merida za 8t :) .

pp: 13,8kg má to kolo tak jak je. Z toho je 2,8kg odpružená vidle a ty dvě gumy s duší co tam jsou mají každá 1kg (780g plášť, 197g duše) - teda cca 2kg dohromady. Ocelová vidle co tam půjde má 1,2kg a ty lehčí gumy a duše - 1,2kg (opět 2 gumy a 2 duše). No a pak je z toho těch 11,4kg. Včera večer jsme to s mladým rozdělávali, tak jak to dorazí tak to hned složíme a uvidíme výsledek (jestli prodejci dílů nekecaj a fakt ty díly váží jak píšou). Jediný, že teď musím čekat než to dovalí a už jsem nedočkavej :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Pche, gramaři...
Já teď jezdím:
Maxxis MINION FBR 26x 4.8 kevlar á 1 650g kus
páska + duše 4-500g,
odlehčený ráfek DT SWISS 675g
+ náboj, výplet a velký kotouče

Dohromady má i přední kolo přes 3kg a zadní okolo 4 s kazetou. Zbytek je z carbonu a neváží skoro nic :-D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Si matně vzpomínám, že (když jsem měl ještě 26" bajka, s extrémně lehkým ocelovým rámem by Schmier - to byly trubky jen 0,3-0,4mm stěna), tak ho celý (3x8, odpr. vidle vepředu, vel. M) dostat (velmi těsně) pod 10 kilo stálo snad kilo v komponentech (a to byly 26" komponenty jako kola, duše a pláště výrazně menší = lehčí než 29")
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2548
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

pavproch píše:Ta váha 11.4 je nějaké divná, moc se mi tomu nechce věřit... mám (dražšího) karbonovýho Canona MY2019, vel. M, na 29", 1*12, všechno poměrně dost "odlehčené" komponenty a stejně to má asi 12 kilo.... ale nemám patent na rozum.
1x12 zas tak lehký není, pokud nemáš top sadu jako je shimano xtr, pripadne sram x01, xx1, axs. Třeba sram NX je brutální tezitko ...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Dík za osvětu, já ani nevěděl, jaký SRAM tam mám, kuknul sem do prospektu a je to NX Eagle. To ledacos vysvětluje.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

hm: Žádný gramaři :) , prostě jsem chytl to kolo do ruky a přišlo mi těžký, tak mě jen zajímalo kde. Pak už žádný odlehčování nebude - by to bylo drahý jak píše pp. Na tomhle mě právě baví, že za málo peněz tomu člověk hodně pomůže - jinak bych se na to vyprdnul :) . Ve výsledku to bude kolo pro prcka s rozumnou váhou do 10t na obyč komponentech, který mu stačí.

ps: takže máš FatBika - to už je trochu úlet pro mě, ale příjemným směrem - na tom jsem nikdy nejel, to musí být jízda jak v peřinách.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Jj, kazety z levnejsich 11, 12 rad jsou tezitka uplne neuveritelny a kdyz chces lehkou tak je to 4tkc+ Pritom relativne lehkou 10ku do 350g koupis v pohode za 1500,-
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět