Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Předseda »

Borci... nemáte náhodou někdo zkušenost s vyhřívanými vložkami do bot? Chci to koupit přítelkyni, něco takového https://ecoprodukt.cz/p/86939-vyhrivane ... st-l-32906

V zásadě jsou dva typy:
- externí zdroj přikurtovaný ke kotníku
- integrovaná baterie pod patou

100% chci ty co mají baterii pod patou a dalkové ovládání (z mobilu by bylo top). Kdysi to prodávala alza https://www.alza.cz/coze-vyhrivane-vloz ... t16075.htm škoda, že už to nemají..

Nemáte někdo zkušenost? Případně odkaz? Chvíli jsem googlil, ale vygooglil jsem tunu odpadu a produkt, který by stál za zvážení našel 1x

// joo a rovnou bych k tomu koupil i vyhřívané rukavice. Ale ne na lyže. Má to sloužit primárně jako zahřívání při procházce v zimě :)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já přesně ty s tou baterií koupil a hned zase dal pryč - jsou (pod patou) víc než centimetr tlusté (vepředu ca 6-8 mm) a tímpádem mi tak moc zmenšovaly prostor v botě, že sem se do nich nevlezl + ještě mi i vadilo, že pod patou není ta vložka profilovaná ("kolíbka") - je plochá a jak mám problém s kotníkem pr. nohy, tak mi ta noha neseděla pěkně v botě (sjížděla na stranu).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Předseda »

Jo, to je taky dobrý point. Když jej nechám stranou, tak jsi měl co za typ? A hřálo to dobře? Jako fakt potřebuju nějak pořešit to vyhřejvání sakra :/ :D

// tak jestli nebude lepší koupit balení těchto obyč hřejivých nesmyslů https://www.outdoorstuff.cz/ohrivac-noh ... _wcB&tb1=2
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Měl sem starší model těch na které odkazuješ tím prvním odkazem. Hřálo to dost, tam problém nebyl.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od abgx1 »

Akoze ze o takúto radu asi nestojis, ale co ta vedie k tomu nekupit proste lepšie/teplejsie/kvalitnejsie topanky? :D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Předseda »

To nepomůže, protože teplo v botě / rukavicích závisí na tom jak se ti daná končetina prokrvuje. Když tam není teplo, které má ta bota udržet, tak prostě není. Někomu se v zimě kapiláry zúží dřív než jinému. Klasická reakce organismu. Jen u někoho to začíná při -20° a u někoho při 0.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Přes 10 let jsem si říkal, že bych si rád koupil 29" a nakonec jsem tenhle rok neodolal a konečně koupil :) . Není to žádný ultra-bike, je to "jen" na deore a ještě jsem si tam dal pevnou vidli a bezduše, ale pro mě super bike na to moje cyklistění po jizerkách.
Obrázek
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Pěknej "gravel" :-D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Pěkný bajk, ať slouží.
Zvědavost - proč tam nechceš vepředu odpruženou vidli?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

HondaMan píše: pon 13 bře 14:10Pěknej "gravel" :-D
Že jo :) - díky.

pp: mám to v zásadě jen do jizerek na štěrkový cesty a sem tam do lesa, ale žádný bláznění (mám už svůj věk a vím jak dlouho srůstám, když se něco nepodaří :) ). Jako odpružení mi kvůli komfortu stačí větší objem pneumatik na nižším tlaku a ta vidle je taková příjemně tuhá a o víc jak 1kg lehčí. Mám to v L-ku a jak je to na fotce, tak to má 11,3kg.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět