Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3473
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ja vybiral bike podle geometrie. Nakreslil jsem si svuj na ctvereckovej papir a k tomu pak srovnaval adepty. Nejde jen o uhel hlavy a sedlovy trubky, ale reach, vyska stredu, delka zadni stavby, to vse krasne napovi jak se bude kolo chovat.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 223
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od tommas »

Bikeforu jsem se chtěl právě vyhnout. :D Tím, že to minimálně ze začátku budu mít spíše jen na pohodově ježdění převážně mimo cesty a ne vyloženě na nějaké velké sjezdy, výjezdy lesem nebo profi traily.

Ale každopádně jste mě minimálně nějak nasměrováli. Tím, že kolo stejně musím kupovat přímo na prodejně a vše, co jsem postoval mají skladem řekněme v blízkém okolí, tak by neměl být problém si to alespoň trochu vyzkoušet a udělat si obrázek, co mi sedne a co ne.

Jediné na čem jsem zatím seděl byl ten Trek X-Caliber 9 v L velikosti (z mého původního příspěvku) a ten mi celkem sedl, ale měl jsem možnost projet se jen krátce, dá se říct po parkovišti prodejny. Takže uvidím, co ty ostatní.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2440
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

tommas: k puvodnimu dotazu, proc vlastne chces MTB?
kde budes jezdit?

o vikendu jsem jel v Belgii gravelovy zavod, ktery obtiznosti trate odpovidal prumernemu ceskemu bajkovemu zavodu a na 40mm plastich to bylo vpoho. Van Aert teda mel odhadem 45mm, ale to nebyl duvod proc mi dal hodinu😂
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3473
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Brus píše: pon 28 srp 20:45 tommas: k puvodnimu dotazu, proc vlastne chces MTB?
kde budes jezdit?

o vikendu jsem jel v Belgii gravelovy zavod, ktery obtiznosti trate odpovidal prumernemu ceskemu bajkovemu zavodu a na 40mm plastich to bylo vpoho. Van Aert teda mel odhadem 45mm, ale to nebyl duvod proc mi dal hodinu😂
Dobrej dotaz. Ja bych taky jako univerzala a jedno kolo na vsechno bral spis gravel nez xc. Za stejny penize to vyrazne lip pojede.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

tommas proč se vyhýbat? Třeba teď tam někdo upozornil na zajímavou akci na BMC kolo
https://www.bike24.com/p2470073.html?me ... ku=1602113
Vtipné že celé kolo je levnější než jen rám ... :D
https://www.bike24.com/p2521641.html
A taky bych se zamyslel zda raději nechceš gravel, ten by měl jet lépe.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 223
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od tommas »

Ano gravel by se nabízel. Samozřejmě jsem se na ně i koukal. Moc mě to nenadchlo vzhledově, stačí mi když vidím ty silniční říditka , samozřejmě mají pěknou váhu, rychlostně to bude asi super, Ale hlavně 90% z nich jsou tady úplně mimo rozpočet. Tam, kde já se svým MTB výběrem končím, tak tam většina Gravelů na BE eshopech začíná. Pokud teda nepočítám ten Decathlon.

Jinak ano, teď jezdím na něčem podobném, asi 12 let staré, trek/cross kolo, myslím 40mm pláště (tam, kde jezdím - kamenité, občas kořeny, mi přijdou docela limitní), nějaká Suntour Coil uzamykatelná vidlice (nezamykám, jinak mě z toho bolí zápěstí), hydraulické brzdy, alu rám, Deore 3x9 - tehdy jsem si to nechal skládat, váhově to myslím je někde na 12,5 kg. Nicméně rám mi už svou stavbou vůbec nevyhovuje a už je to spíše utrpení na tom jezdit.

Proto mi vlastně zbyl ten MTB. A jelikož mám několik přátel, kteří občas vyrazí i na nějaké Traily, což jak už jsem psal do budoucna nevylučuji, tak mi to přijde vhodnější.

Problém je, že mi přijde, že tady v Be už se razí hlavně cesta e-biků, většina lidí jezdí na nich, v prodejně to bylo asi 90% jen elektro, a na eshopech taky dost převažuje. Každopádně na ty se ještě cítim dost mladý. :D
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16420
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Vrooom píše: pon 28 srp 18:49 bikeforum... pokud nebudeš provokovat jako pavproch
Hezky, seš chytrej, prokouknuls mě, těm lumenům na BF to ešče vůbec nedošlo, že je zkouším vyprovokovat a daří se, nežene. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2815
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Jak píše Vroom gravel je zajímavý kolo, ale taky mi na něm vadí řidítka a silniční řazení. Ono je docela zajímavá kombinace klasický mtb (nevím jak máte ty kategorie - asi xc???) a k tomu pevná vidle. Mám takto orbeu Alma H20 s pevnou vidlí a bezdušákama 2,25" (continental cross king) a s kopce to valí fakt velmi pěkně. Nedávno jsem potkal z jednoho mírného kopečku partu třech silničářů (a předem říkám, že jsem co se týče fyzičky už dost tragéd) a z kopce když nešlapali jsem jel za nima velmi podobně až mě to překvapilo. Pro mě je to docela překvapení, jak to kolo funguje. Valí moc pěkně a přitom s tím můžu normálně do lesa a po turistický jezdit prudký výjezdy a zpátky po silnici a sem tam i nějaký opatrný sjezd. Ono asi podobně to bude fungovat i s nějakou dobrou zamykací vidlí, jen z mýho pohledu je to další kurvítko a kg navíc.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5606
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Snowman000 »

Trosku sa privtriem do debaty.
Snehulaci zacinaju byt vo veku kedy zacinaju uz obaja bicyklovat a prestavame napeso za nimi stihat :-?
A preto sa pomaly pohravam s myslinkou, ze nejaky ten bike bych si zaobstaral aj ja a neskor aj pre snehurku.
V garazi mame 2 asi 30 rocne horaky na ktorych som vyrastal, zelezne trubky, 26" kola, 3x6 prehadzovacka, vckove brzdy, proste klasika a tu je otazka, ze ci to este zachranovat a ak ano tak jak, aby na s to na nich aspon trochu bavilo, alebo ist do niecoho novsieho, nech nam to pri nich vydrzi?

Gravel bike? Len tam bych asi radsej flat bar. Alebo nejaky hardtail s 27,5"?

Je mozne sa zmestit do 500€ za bike?

Vozil som sa na otcovom 29" s L ramom a to mi prislo zbytocne velke a neohrabane na to co bych potreboval.

A zaroven sa nebranim nicomu z druhej ruky, takze ak by ste nieco mali, coho sa potrebujete zbavit... :-?
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

pavproch píše: úte 29 srp 08:43
Vrooom píše: pon 28 srp 18:49 bikeforum... pokud nebudeš provokovat jako pavproch
Hezky, seš chytrej, prokouknuls mě, těm lumenům na BF to ešče vůbec nedošlo, že je zkouším vyprovokovat a daří se, nežene. :D
No oni ti tam někteří radili dobře, si tam za to můžeš sám jak se to tam zvrhlo svým přístupem ... "NIC NEBUDU MĚNIT. TEČKA" ...
Odpovědět