Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Afterthough k dnešním výletu na bajku - prosím o radu - co oblíct na nohy při bajkování v teplotách kolem nuly?

Už se ochlazuje, (nejenom) nešní výlet už v dlouhých cyklo-elasťácích (Silvini Movenza Cycle = s vložkou), které poskytují dostatečný tepelný komfort (zepředu neprofuk, lehce zateplené) nad ca +5st C. Plánuju na zimu do trenažeru umístit juniorův bajk = Scalpel zůstane ready na případné výlety venku i v zimě. Kdybych se ale přinutil bajkovat při teplotách pod těch ca 5 st C, vymýšlím co oblíct na nohy - na vršek mám dostatek těplých vrstev i na nulu či lehce pod, ve velkém mrazu jezdit nebudu. Převlíct něco přes ty Movenzy? Nebo pořídit nějaké extra teplé cyklo klahoty s vložkou? Neřešil to tady už někdo? Jak?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

honziss píše: čtv 14 zář 08:03 Pro mne jsou nejzásadnější nevýhodou duší defekty. Na biku většinou cvaknutí, píchnutí o nějakej trn, případně prodření od bordelu mezi pláštěm a duší. Na silnici cvaknutí, píchnutí o nějakej drobnej bordýlek ze silnice a u lehkých duší se mi několikrát stalo, že se prostě rozlepila ve sváru.
Jasně, proti cvaknutí se může člověk bránit vyšším tlakem, ale ten má vliv na pohodlí a grip.
Pozdní reakce, ale přece.
Defekty nikdy nepotěší, ale je možné je celkem snadno řešit, pokud zrovna býker nezapomene lepení/náhradního ducha.
"Lehké" duše jsem nezkoušel, pokud se mohou rozlepovat ve svárech, ani je zkoušet nebudu a dík za info.
Cvaknutí už mě nepotkalo ani nepamatuju, ale dojít k němu jistě při akčním překonávání ostřejších nerovností může.
Řeším to jak zmiňujete vyšším tlakem a nevýhodu nižšího pohodlí snižuje pérování, s tou přilnavostí to je horší, ale já to s tou rychlostí zas tak nehrotím, takže jsem s tím celkem smířené.
Pravda, ten grip lze považovat objektivně asi za největší nevýhodu, kvůli které bych třeba i uvažoval nad otestováním bezdušového kacířství, přece jen ale taky působí ekonomický faktor co se koupě relativně dražších "bezdušových" komponent týče a hlavně prcačka s tmelidlem.
Na tvrdých bycích pak i to pohodlí může být celkem rozhodující fucktor.
Ještě poslední dotaz k tématu - dá se po řekněme nepravděpodobném, ale možném větším defektu, který už tmel nepobere, nafoukat bezduch běžnou ruční pum-pičkou, nebo je člověk bez nějakých bombiček či čeho v pérdeli?

Každopádně vždy záleží na převládajícím způsobu využití byka, a tedy preferencích každého soudruha.
Neboli převažující praktické využití ve smyslu transportu opice a případně menšího nákladu versus "volnočasové" cvičení opice nejlépe v terénu a ne mezi toxickým smradoprachem z motorových plechovek.
No a pokud "projížďka na kole" začíná stylem "naložím kolo do auta a vyjedu do terénu/na trail", tak tam by syslaplnost bezducha zpochybňoval jen plně realizovaný retardér.
pavproch píše: sob 07 říj 14:23Afterthough k dnešním výletu na bajku - prosím o radu - co oblíct na nohy při bajkování v teplotách kolem nuly?
Už se ochlazuje, (nejenom) nešní výlet už v dlouhých cyklo-elasťácích (Silvini Movenza Cycle = s vložkou), které poskytují dostatečný tepelný komfort (zepředu neprofuk, lehce zateplené) nad ca +5st C. Plánuju na zimu do trenažeru umístit juniorův bajk = Scalpel zůstane ready na případné výlety venku i v zimě. Kdybych se ale přinutil bajkovat při teplotách pod těch ca 5 st C, vymýšlím co oblíct na nohy - na vršek mám dostatek těplých vrstev i na nulu či lehce pod, ve velkém mrazu jezdit nebudu. Převlíct něco přes ty Movenzy? Nebo pořídit nějaké extra teplé cyklo klahoty s vložkou? Neřešil to tady už někdo? Jak?
Máte-li dostatek izolačních vrstev na vršek, stačí totéž aplikovat na spodek, ne?
Jedna kvalitní (pod či nad stávající) navíc by snad mohla stačit....
Edit. Alternativně zkusit spustit v mysli v jednom vlákně proces análízy vůdčích princypů teorie ortodoxního homoseksualismu, zda /a v jakém mírovi se dostaví voteplingový efekt. :-*
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo, budu vrstvit i dole: Na OF.cz jsem dostal tip na Craft adv Subz tights, sice bez vložky ale slibují tím svým názvem dost tepla. A pod ně ty Movenzy + na 4camping měli pro mě vhodnou velikost (M, poslední kus) ve výprodeji (-34%), už jsou někde na cestě ke mně
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Snowman000 »

Tak sa poslusne hlasim do party :ymhug:
Alebo inak...stary 30rocny horak som vymenil za trosku mladsi a urcite menej jazdeny CTM Zephyr Xpert 2017.
Bude to chcet mensi servis a nove gripy, kedze chalan s tym posledne dva roky nejazdil, ale inak slusny skok pre mna :ymblushing:
Obrázek
Obrázek
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

pavproch píše: pon 09 říj 15:55 Jo, budu vrstvit i dole: Na OF.cz jsem dostal tip na Craft adv Subz tights, sice bez vložky ale slibují tím svým názvem dost tepla. A pod ně ty Movenzy + na 4camping měli pro mě vhodnou velikost (M, poslední kus) ve výprodeji (-34%), už jsou někde na cestě ke mně
zacal jsem nejakyma zateplenyma neprofuk Force, pak jsem mel ty nejteplejsi Castelli a skoncil jsem u Assosu (equipe rs winter), je to sice drahe jak cert, ale hrejou dost a sedi nejlip ze vsech a nemam pocit ze jsem navleceny jak ve skafandru
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Stoupa
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 30 led 13:29
Bydliště: u dvou komínů

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Stoupa »

Nechal jsem si ušit teplé čapáky s "pizduškou" a přes ně vozím trailové Endury (Humwee II) v délce pod kolena (samo už bez těch vnitřních). Vyhovuje i na sněhu a ledu :-) - pokud moc nefučí. (a to su taky už starší kus, ročník 66). A pak tlusté fusky a normál trekové boty z Dekáče (bez SPDéček). A tlusté flísové rukavky...
If the world were perfect, it wouldn’t be.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Ten (extra drahý = 3,8) druhý řetěz SRAM XX T-type Hollowpin SL už po šesti výletech (odhadem ne víc než 250 km, převážně terénem, dva výlety ve vodě/bahnu) ukazuje"výměna nutná" - měrka SRAM do něj vjede prakticky celá, měrka UNI třetí zoubek. Tj. kilometr = 15 kaček.
Na BF se (zřejmě/asi) objevila informace ohledně životnosti řetězu T-type SRAM (odpověď z technické podpory SRAMu) která navádí k = jezdit, jezdit, jezdit, neměřit opotřebení řetězu a až to začne blbnout, vyměnit všechno (řetěz, 12-kolo, placka). IMHO to je opravdu "zvěrstvo".
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

I přes pokročilé podzimní datum v kalendáři se dnes zadařil bajk jako v létě:
Přenádherný výlet v masivu Radhoště, vyjížděl sem s tím, že cikcak spodní patra, ale hned v prvním protikopci mě napadlo (bo těplo) to dát až nahoru k soše a po hřebenu ke kapli na Radhošti + zpět = jo, podařilo se to celé objet. Paráda.
Ale je vidět, že konec sezony (je v hlavě) - to, co sem v létě asi 3x vyjel celé bez odpočinku (26/52) tak neska bylo se 4 pauzama na vydýchání, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Už sem to tu psal, že letos budu (až bude hnusně/sníh/led) indoorovat na juniorově bajku (budu tam ale muset dát SPD pedály, naštěstí jedny mám) a Scalpela nechávám ready pro případné výlety "real thing" venku, když nebude tak hnusně/sníh/led.

Na bajkování v zimě (kolem nuly) už mám asi dost oblečení (jen uvidím, esli rukavice Rab Cresta, ve kterých v zimě bajkuju budou stačit) a fčíl sem snad pořešil i SPD botky - doposud mám "zimní" tretry Shimano H-MW701ML a už po hodině bajku při +4 mi je v nich zima na prsty u nohou - objednal sem (prý extra těplé) SPD NorthWave Himalaya. Takže tímpádem už mám dvě věci na otestování až začne být opravdu kosa - ty převlíkací elasťáky Craft a fčíl ty Himalaye. Kéžby ale to testování nastalo letos co nejpozději.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

a co navleky na boty? zadne zimni tretry nemam, jen pres ne nasadim neoprenove navleky a a ani minus neni problem
Pravda vyděsí
Odpovědět