Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

Někdy bolí ruce, když je sedlo skloněné dopředu. Jak se nepozorované sjíždíš, tak dostávají ruce víc zabrat. Přeměř sedlo do váhy.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Díky, mrknu na to a zkusím. Se to doufám podá, bo mě ta gravelová 29" fakt baví - valí to moc pěkně, je to pohodlný (až na ty ruce) a vyjede a sjede to nesmysl :) (možná výhledově pořídím teleskopickou sedlovku na ty sjezdy).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Lachende Bestien píše: pát 17 bře 22:28@Hondaman
Pokud považujete schopnost verbálně "odprezentovat" svou odbornost za podobně důležitou jako ji projevit v praxi, můžete stučně vysvětlit důvody?
Protože projevit v praxi pro me znamená "Štěpánovo" UK, které maká a drží hubu.
Aktuálně pracuju na projektu s lidma z 20 evropských zemí. Z toho co si prosadím budu v následujících letech živ. Vysvětlit/odprezentovat/prosadit pro mě má 100x větší hodnotu než udělat.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Lachende Bestien píše: úte 14 bře 21:35 A zrovna před pár dny jsem viděl nějakého celkem sportovně vyhlížejího typa na fet býku, no jel po asfaltu po rovině ve stoje a vypadal u toho celkem ztrhaně.
To jsou zase blbosti. Rozdíl ve valivém odporu je relativně malý a v bahně/písku/sněhu dokonce ve prospěch fatu. Na asfaltu jsem na něm vyjel a sjel tobě blízký Ondřejník i Pustevny. Opakovaně. Jízda ve stoje nebyla nutná, ale je zábavná.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Byl jsem dneska po pavrprochsku šlapat "proti kopcu" a byla to velká paráda. Ještě než jsem vyrazil tak jsem z mýho starýho fitness/gravela přehodil sedlo SMP a dobře jsem udělal, oproti tomu origo co tam bylo výrazně víc pohodlí. Po turistický lesem jsem dovalil až do Béďova a druhou stranou po silnici pak domů. Docela mě překvapilo, jak to i po asfaltce pěkně odvaluje. Asi už se ke starýmu kolu nevrátím... Ruce už asi dobrý, tak snad jsem si zvyknul :) (ale ty rohy tam ještě asi nabastlím).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Tak to už je divný i na mě :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Stepan »

Stepan píše: čtv 16 bře 21:47 Toto považuju za absolutní samozřejmost. Vzhledem k věku bych si nikdy nedovolil to směřovat "do neformálna" sám, víceméně přesně kopíruju to, co dělá zákazník. I co do hlasitosti / rychlosti mluveného projevu, případně třeba vynechávání pozdravu v e-mailech. A samozřejmě, sprostý slovo musí říct vždycky protistrana jako první... :)
Volal mi teď pán. Velmi vážený, s velmi váženým logem na vizitce, ve věku zhruba mého dědy, chodící standardně oblečen lépe než já šel ke státnicím. Viděli jsme se 2x za život, jede k nám na prohlídku výroby a "seznámení se s týmem".
Je to přesně ten člověk, před kterým se strašně "hlídám", až je mi nepříjemný s ním jednat.
Dobrý den, volám raději předem, dorazím se zhruba deseti minu -kurvaaaa čuráááku co děláš tůůůůtůůůůt kam čumíš kreténe z tebe dostanu infarkt - velice se omlouvám za tuto nezdvořilost, řidič dopravní služby PPL mě právě málem zabil
=))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jerry »

HM: Jak jsme mluvili o příspěvku na bydlení, tak v odkazu další možnost, jak čerpat i když se máš dobře. Na to dosáhne kde kdo. Stačí malý příjem, velký barák a topit si na příjemných 24 všude. Stát to zaplatí z peněz, o které okrade střední třídu.
https://medium.seznam.cz/clanek/travele ... p&seq_no=2
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Vraťme se zpět ke kolům. Sram představil nový AXS. Co na to říkáte? Teď se montuje přímo na rám, místo na patku.
Ceny "hezké" https://www.koloshop.cz/cs/sram-eagle-transmission
XX řetěz za 3,5k není málo ... :D
Tady "test" https://www.instagram.com/reel/CqD1e9TN ... MTA2M2Y%3D
Odpovědět