Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2423
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

+1. na bajk do terenu predstave spis kratsi. Pokud te sedlo tlaci zvaz nejake s dirou, mne to pomohlo. mam ho presne vodorovne.

bikefitting nevim, nehodnotim
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ja mel vzdycky sedlo vodorovne a dobry. Predstavec mam 30 mm a mozna bych zkusil kratsi :-?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

sedlo s dirou uz mam, Selle Italia X1 Flow, ale asi je to na me prilis HC. anzto nejezdim s vlozkou, koukam po necem mekcim. mmch, co se tlaceni tyce, nejde mi o sedaci kosti. problem je vepredu, na stydke kosti.

s predstavcem jsem dnes laboroval, mam 130 mm, 5°, z vyroby byl skloneny dolu a prisel jsem si natazeny, moc opreny o ruce. tak jsem ho otocil a ted jsem moc vzprimeny. takze asi taky zkratim, abych riditka dostal niz a presto bliz k sobe, at je mam pod ramenama.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2423
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

130 je hodne moc, bych rekl uz takove zvlastni cislo
Bez vlozky nejezdim, takze neumim rict, ale taky vzdy resim, ze tlaci vepredu
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

kecam, ne 130, ale 90. no stejne moc
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Ondras »

Selle Italii X1 jsem mel taky, nahradil jsem ze stejneho duvodu (tvrdy jak prase a drevenela mi noha) za Fabric Scoop Radius a je klid. Pritelkyne ma Radius WMS a chvali take.
Prijde mi, ze se zmenila geometrie kol (minimalne u highend MTB) ale sedla zustala v roce 2005.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

ref sedlo a jeho nastavení: Sem zapomjél důležitou věc - jaxem psal, tak sedlo vždycky dám do vodorovna (vodováhou), tak to je jen "hrubé" nastavení , následně lehce šteluju (předním a zadním šroubem neb jiným systémem předozadního naklápění sedla) tak, až se mi sedí pohodlně, protože každé sedlo má tu dosedací plochu jinou /jinak tavrovanou a jinak se pod prtelí i prohne. To štelování trvá i několik výletů, než tu polohu najdu na 100%. (A fčíl mě ten proces zase čeká, bo bude nová, kabroňová sedloffka)

Neska ráno sem zase točil nohama - dyž sem vyjel, bylo celkem fajně (ranně kosno) a hlavně bezvětřo. Dyž sem o 2.5hodiny později dojížděl domů, už fučelo jak kráva a to tak že "ledovato" (přesně to i rosničky slibovaly tady pro nás na V).

Šestý výlet a tělo si už lehce zvyká na ty nezvyklé rotační pohyby nohou, potrat proti kopci je to sice furt, ale menší a hlavně už zastavuju jen proto abych chytil dech, ne protože sem na kraji kantnutí se (a lepčí to už asi nebude, halt datum narození v OP + 15 přidaných let ref chemie). A tímpádem už mě to aji baví.

Dyž sem dojížděl dom, tak i přes (dvoje) rukavice (PWS prsťáky + přes to kyklistické) sem měl lehce zeleno-fialové necitlivé prstiska na rukách... a jaxem to potem rozmražoval ve sprše, tak to kura bolelo, no.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

jo, pocit drevene nohy znam. zkusim teda X1 zahodit a poridit neco mekciho. pak nastavim do vodorovna a uvidim, jestli to bude lepsi :)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Nemate nekdo tip na rychly, lehky plast, ktery bude tak na pomezi xc/trail? 27.5x2.35 idealne. Tvrdsi smes do sucha, aby to jelo, ale zas abych ho nerozparal o prvni skalku. Nasel jsem: https://www.koloshop.cz/pneumatiky,-pla ... evlar.html

Nekdo naka zkusenost?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Ondras »

Jezdím trail/enduro a sem tam výlet po severovýchodě Prahy a postupně jsem došel ke kombinaci přední Michelin WildEnduro a zadní Mitas Kratos. Dá se na tom odjet celej den na Klínovci, 50 km horem dolem na Kokoříně i dvouhodinovka na pivo okolo Prahy.
Každopádně jestli nevyžaduješ tolik offroadovosti, šel bych do Continentalu CrossKing ProTection. Odjezdil jsem na tom dvě sezony po Jizerkách a úplně bez výhrad. Maxxisy moc rád nemám, ale není to podložené ničím extra negativním - prostě mě nijak nepřesvědčily jejich Miniony a dál se mi to zkoušet nechce.
Odpovědět