Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já už bych bajka bez (odpružené) vidle vepředu nechtěl (ale celopéro taky nechcu). A i s vidlí sem na 9,2 kg, heč. (Taky to ale stálo strašnou hromadu peněz to takhle vytunit/odlehčit.)

Btw, už tři měsíce každý víkend yezdim na bajku v trenažeru doma v garáži, už se ale oparvdu strašně těším, až přestane být to bílé a kluzko a budu moct zase vyrazit do přírody. Snad už příští víkend.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

ja uz bych jineho bajka nez fulla nechtel, uz nejsem nejmladsi. A ted jak mam leftynu a tlumic po velkem servisu, tak zamkle to je skoro jak pevnak
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Brus píše: pon 13 bře 17:02 ja uz bych jineho bajka nez fulla nechtel,... ...zamkle to je skoro jak pevnak.
Když jednou zkusíš, pak už musíš... ;)
Ale nějaké výjimky se vždycky najdou, tady to budou třeba členové sekty ultra-ortodoxních gramážníků.:p
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Já zkusil a nechytlo mě to. Jezdil jsem tu nej Carmu od Qayron a nějakýho mid-class Scotta. Hardtail na tlustejch gumách mě ale baví více.

Už rok se přesvědčuju, že nově postaveného Dartmoore Hornet nepotřebuju měnit za Stif Squatch nebo Ti Switch9er 😃
Hornet ale skoro nic nestál a když ho někde zahodím, tak mi to žíly netrhá. To bych se u kola za 100+ musel zase chvíli učit.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

pp: těch 9kg na horáče je krásných, jen teda asi moje celý kolo je tak za cenu tvojí vidle :D . Jsem hledal optimální poměr cena/výkon/jednoduchost a hlavně najezdím celkem prd a když už tak na štěrku a sem tam lesem, takže moje volba byla jasná - gravel s rovnýma řidítkama a tlustýma gumama na bezduších. Na chvilku jsem taky zvažoval tu uchylárnu co má hondaman - ale fatbike už byl na mě moc (i když je mi to sympatický).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Já už karbonovýho fata prodal a ve slabších chvílích na něj vzpomínám.
Teď jezdím Horneta na 27,5+ se 64° hlavovým úhlem. Hmotnost bude okolo 15 kg. Spíše trochu více, protože je permanentně obalenej bahnem. Je to takovej tank. Tlustý hliníkový trubky, tlustý kola...

Láká mě titan nebo ocel, ale priorita je jinde (školné pro děti a dokončit bydlení).
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

No u horských kol už trochu ustoupil trend super lehkých kol a tím jak se tvrdí terén tak se tvrdí i xc kola a jsou odolnější a těžší. Navíc se ustupuje i od vaků na záda a vrací se bidon na kola + všechna možná nářadíčka na kole, čímž taky dost ztěžkne.
Takový vtípek k nízké váze :-)
Ever since i switched to carbon, my bike is now much easier to hike down all the technical features on my local trails!
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od petr_riha »

HondaMan píše: úte 14 bře 07:24
Láká mě titan nebo ocel, ale priorita je jinde (školné pro děti a dokončit bydlení).
Děti by si měly byt schopné na školné vydělat samy. Já se taky na VŠ (vc. zahraničí) živil sám a šlo to ;-) Nauč je postarat se o sebe, to bude větší investice, než je vydržovat.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od budik »

Přesně tak. Chceš na tu soukromou základku, kde tě naučí AJ? Sežeň 100k smrade a můžeme jít k zápisu :))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Děti jsou v přípravce a první třídě ZŠ :-D
2.9T RWD
Odpovědět