Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Jo rozsah, když vzpomenu na mladý léta se silničkou, když jsem u nás v kopcích měl nejlehčí převod 42/19, ale většinou jsem ho ani moc nepoužíval a jezdil na 42/17... Halt trochu jiný přístup než dnešní rpm :D (taky je to 20 let zpět :-o ).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

mmira píše:Všechno fígle, co mi dříve fungovaly taky. Dnes ani prd, pokud to ručně, a dost pracně, nenatahnu, tak to zůstane zapadlé. Příště to natvrdo zkusím lehce maznout.
tak jsem si dnes vyzvedl kolo ze servisu. jedu to vyzkouset, koukam, ze se predni guma nejak vlni. ptam se na to borce a odpovedi bylo, ze to Schwalbe delaji, ze je v podstate nelze poradne usadit.

jinak jsem tam obhlizel nejake to kolo pro zenu a jsem z toho krapet rozpacity. bez odpruzene vidle nic, v podstate vse MTB na 29", no nevim, co s tim provedu. asi ji fakt zkusim nechat postavit neco na miru.

popr. kdyz uz tu nekdo zminoval TS BOhemii. ze by tohle?

https://www.tsbohemia.cz/2019-mmr-27-5- ... 23306.html
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Nevim jestli se to tu mezi cyklistama může říkat, ale když to koupíš a poridis k tomu za 60usd karbonovou vidli z ali, tak budeš mít za pár peněz relativne lehkyho pěknýho horace. Já vim, Čína... Ale stejně tam většina firem ty díly nakupuje a prodava tu nasobne dráž. Dneska mi dorazilo ekolo pro manželku, tak jsem sundal a zvážil přední vidli suntour a má to 2,5kg. Karbonová kolem 0,5kg - hned jsem jednu objednal (a k tomu teda široký gumy ať je to pohodlný). Jinak polovicka už se na tom svezla a lebedila si - tož jsem dostal pochvalu :ymblushing: .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2423
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

vlni vlni.. vzhledove se vlnit muze, ale nemelo by to jit citit pri jizde.

myslim, ze to kolo od tsbohemia bude vpoho. je to sice docela tezke, ale za ty prachy nelze chtit zazraky a hlavne pokud se bude pohybovat po rovine na asfaltu, tak to az tak nevadi.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2423
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

a s tou karbonovou vidli souhlas
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

Víš jak je to v okolí s těma rovinama.

Takže co, koupit "cokoliv" a dát na to tu pevnou karbonku?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Takže neska při bajkování sem si ujasnil, že.... to bude chtít "parohy" (z výroby tam mám pouze rovná řídítka) bo mám ucpané karpály a jak držím řídítka s dlaněma vodorovně, tak mi trnou ruce (+ dyž je chladno, tak modrají/zelenají - fuj) - pokud se pamatuju správně na předchozího bajk, kde sem parohy měl, tak dyž sem se držel az parohy, ie. dlaně vertikálně, tak miu ty ruce trnuly výrazně míň.

A asi teda budu do bajka postupně "hrabat" ref snižování váhy..... s tím sem vlastně začal už loni, hned jak byl bajk nový, taxem pořídil pohodlnější (měkčí) a přitom UL sedlo Selle Italia LiteFlite... hlavním účelem té "zábavy" bude se zabavit abych nemyslel na koronu, ale radší jak co udělat (a je mi jasné, že to i tak bude stát kopec peněz.. ale co už, peníze tu budou, my tu nebudem....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

EDIT: a taky se (musím) zabavit tím, že (už zase) budu hledat a eliminovat zdroj "louskání" někde v bajku, dyž šlapu proti kopci.... grrrr, mě z toho pazvuku snad yebne.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

EDIT2: Tak, křasně cabroňove parohy ("enem" za sedum stovek) sem už našel...... :mrgreen:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od SamotZdeny »

SamotZdeny píše:
SamotZdeny píše:Ahoj.Pavproch,kolik jsi měl najeto na brzdových destičkách?
Tátovi jsem koupil kolo s kotouči.
Terazky má najeto asi 1700 km,běžný provoz,nic extremního.
Mám to radši zkontrolovat,bo když jsem se ptal,tvrdil že dobré...
Tož zkontrolováno:+600 km,a na deskách v předu i vzadu asik 1 mm.
Vyrazili jsme spolu na návštěvu,ode mě 9 km,vcelku kopcovitá trasa.
Slyším pískot od jeho přední brzdy,při vybočení kola z přímého směru.
Pokus o seřízení na cestě odmítl.Prý se v tom nebude šťórat.
Jo a zvládl to za půl hoďky.Takže jeho kondice docela dobrá...
P.S.Na svém veteránu jsem měnil 3tác za +2 zuby a jeví se mi to lepší.
Ahoj.Tak včera byl otec opět u mě.
Šklebil se,že se korony bát nemusí,bo nejrizikovější skupina je od 80 do 85 let.
A jemu už je víc...

Na kole ujeto 3180,Zadní desky snad neubyly, přední desky vypadají na výměnu.
A to mi tvrdí,že přední brzdou moc nebrzdí.
Namontoval jsem mu svoje blikátko(magnetický typ,bez baterií),bo svoje někam založil.
Když sleduji,jak někteří řidiči vnímají mě,když jedu s nákladním autem,nebo dodávkou,tak na můj vkus tu viditelnost na silnici, bere dost ležérně.
Odpovědět