Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

honziss píše:Tak jsem byl dneska po 4ty na klinovci letos a kvalitne se zrakvil na nemecky 8-x \m/
Já se dneska smotal na trailu, co jezdím do práce. Řekl jsem si, že tento týden na enduru místo HT XC a nepřizpůsobil jsem zatáčení v prudké odkloněné. Debil no. Sranda je, že i s tou držkou (neměla daleko k OTB) jsem tam zajel svůj 3. nejlepší čas, a to jsem tam byl s Endurem poprvé. Evidentně jsem to před tím dost naprasil :D
A stejně zajímavé je, že na EN jezdím stejné časy, jako na XC :D Uvidíme, co se ukáže po celém týdnu, eventuelně příštím.
Back to basics.
Příčina -> následek
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ja padnul v takovy klopeny vyvrtce nekde v pulce, byl do ni malej dropik a me se proste zavrely riditka a letel jsem. Na hlavu a rameno do sotoliny, pak jsem v premetu prastil buckem o sutry a pak me dorazil poskakujici bike :ymapplause:

Rychlost nizka, ale velky prevyseni, klasicka skolacka chyba. To bylo nekdy v 11, dojezdil jsem to az do odpoledne, to celkem slo, ale po hodce a pul sezeni v aute zpatky jsem uz vylejzal zavesenej na plot.

Ale alpinestars vesta mi minimalne zachranila to rameno a zada ^:)^ POC bude asi na odpis..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Důležitý je vstát, neposrat se a dojezdit...

Následky posledního pádu mě začaly bolet až doma před zrcadlem :-D
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

HondaMan píše:Důležitý je vstát, neposrat se a dojezdit...

Následky posledního pádu mě začaly bolet až doma před zrcadlem :-D
Souhlas :D bylo tam luxusni prazdno, prijemny pocasi a na trailech se litalo jedna basen, byl by hrich to nedojezdit B-)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1938
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Díky za odpovědi, ještě jsem se mrknul na pár fór a videí na tyduši a vypadá to, že ve většině případů podobných pozvolných úniků za to může ne úplně přesně umístěná těsnící páska nebo taky mírná prasklinka v pásce v místě uchycení špice; za předpokladu, že je ventilek OK. V jednom videu týpek vycucnul tmel velkou stříkačkou s hadičkou, pak jen přidal trochu "čerstvého" a vliv zase zpátky, což asi taky není špatný nápad.

@exfun
Jde o nedávno koupené mírně jeté kolo, zatím jsem s pláštěm nic nepodnikal a používat bezdušárnu bez tmelu by mě asi ani nenapadlo, což jsem měl zmínit, aby nedošlo k podobným mylným interpretacím.

Teď už zbývá se jen prohrabat internetem a pořídit nějakou solidní sadu stříkačky, tmelu a pásky a případně i ventilky po zjištění tvaru ráfku u díry. Ceny těchto komponent (navíc by bylo třeba pořídit asi i kompresor) a relativní složitost servisování ve srovnání s dušemi, s jejichž výměnou a lepením už mám dost zkušeností, mě ovšem žádným extra velkým zápalem pro věc nenaplňují.
Třeba by mě to ale zase motivovalo k častějšímu ježdění... :-?
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Kavis »

Na bikeforu doporucuji toto.
http://www.hanak-trade.cz/produkt/tesa- ... LZEALw_wcB
Urizne ti sirku jakou chces a za cenu notubes pasky na 3-4 rafky toho je 66 metru, takze nafurt.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

kavis: super tip! Pro mě teda už pozdě, bo mám všechno zatublesováno, ale jestli budu někomu přestavovat, tak to koupím.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. Možná prokopávám další slepou uličku ref (občas) pískající zadní brzda (i po výměně Deore > XTR) - objednal sem náhradní flat/post mount 160mm pod zadní brzdu pro rám Cannondale FSI, zkusím to vyměnit, jestli to není v ňom - esli třeba ten stávající není naprasklý nebo tak něco, protože je mi divné, že to začalo pískat až asi po ca roce provozu (40 výletů).

Jo, a popojížděním okolo chlaupy sem zjistil, že to fčíl "kvíkne" dycky, dyž pod brzdama "ohnu" bajka do levé zatáčky... kurafiks.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Myslim, ze nekde o 10 stranek driv jsem.psal, ze mas nekde prasklou zadni stavbu...?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Nestraš... (to sem asi přehlíd). Doufám, že ne, ale už mě to taky napadlo... ~x(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět