Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Stepan »

jerry píše: čtv 23 bře 08:42 HM: Jak jsme mluvili o příspěvku na bydlení, tak v odkazu další možnost, jak čerpat i když se máš dobře. Na to dosáhne kde kdo. Stačí malý příjem, velký barák a topit si na příjemných 24 všude. Stát to zaplatí z peněz, o které okrade střední třídu.
https://medium.seznam.cz/clanek/travele ... p&seq_no=2
S příspěvkem na bydlení má strašnej beef moje babka. Vdova, žijící samozřejmě v obrovským vesnickým baráku, s důchodem větším než mají někteří "naši" zaměstnanci čistou mzdu.
Protože je liška podšitá, tak navzdory všem dotačním pobídkám by kamna na dřevo neodevzala ani gestapu a vyhlášení války Russku provedla velmi jednoduše. Z procházky se psem vždycky dotáhne pár větví a zbytkem jí pomáhá rodinej příslušník, toho času likvidující zásoby vzniklé jakýmsi příkazem k vykácení kůrovcem napadeného lesa...
Žádat o nějakou dávku by jí ani nenapadlo, prostě když začal bejt plyn drahej, přešla plynule zpátky na dřevo. Je s tím práce, ale voják se stará a voják má...

Její kámošku od venčení psů, v podobné životní situaci, by nějaké omezení vlastního komfortu ve smyslu "chodím přikládat" ani nenapadlo. Termostat doprava, čím víc protopím, tím víc mi stát pošle.

Dycky když babce navážím dřevo "ze skladu na dvorek", tak si na tu potvoru vzpomenu.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

jerry: tady je spíše problém s OSVČ a paušální daní při příjmech do 2M p.a.. To mě upřímně sere také. Při podobném příjmu odvádím já + můj chlebodárce cca 1M p.a. na daních + soc + zdrav.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Stepan »

HM: U živnostníka jsou ty 2mio příjem, u tebe je to "zisk". Dovolím si tvrdit, že tvoje životní úroveň / disponibilní příjem několikanásobně přesahuje možnosti živnostníka s fakturací do 2mio ročně.
Živnostníkem myslím opravdu živnostníka. Švarc zanedbávám, na ten stát páky má, jen to není schopen řešit.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od petr_riha »

HM: jednak jak píše Stepan.

Druhak živnostník nemá nemocenskou, dovolenou, vše (nářadí, přístroje, ...) nakupuje ze svého, nemá žádné další benefity, které suplují peníze (různé stravenky, benefitní poukazy, příspěvky na cokoliv, jídlo na pracovišti, ...).

Pokud tě to sere a myslíš, že by ses měl lépe, co ti brání jít na živnost a danit 2M paušální daní?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Stepan, Petr: Jasně, truhlář, elektrikář, obkladač... ano. Konzultanti, právníci, obchodníci, interimové, švarc ne.

Petr: třeba to, že by to byl švarc a na interima mi ještě "teče mléko po bradě".
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od petr_riha »

Tak těch živností, které můžeš dělat a nebude to ani interim, ani švarc, je hafo ;-)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Na OF se probíraly pláště a bezduše, taxem přitom semtam něco hledal na kupkolo resp. koloshopu a fčíl semi furt vnucuje ta neblokovatelná reklama na auto.cz - koloshop. Fčíl tam na mě jukla nabídka na komplet sadu Sram XX, ale s elektronickým (ne lankovým) řazením. Brrr, to bych si na bajka nikdy nedal - další bebech, který dyž si během výletu postaví hlavu = nepojízdný bajk + starat se o to, aby byly vždy na výlet nabitá baterka. Ne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

elektricke razeni je nejvic 😁
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

pavproch píše: sob 18 bře 12:52

Jo, a celozimní šlapání na místě mělo minimálně smysl v tom, že prtel sa vůbec neozvala, asi je fuckt zvyklá na sedlo (+ sem si neska fšim, že 30 tříhodin na trenažeru = sem už zase prodřel kůži na sedle až na plast). Až mi to bude vadit moc, vyměním (náhradní sedlo mám v zásobě), ale prozatím to nechávám tak.
jestli se nepletu, tak máš selle italia s tou velkou dírou ? kdybys ho vyhazoval, dej mi prosím vědět, chtěl bych to zkusit. Kupovat sedlo za 5+ a zjistit,že to není ono se mi nechce. Objednal jsem si novou silničku a se sedlem je to vždycky boj
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Mám Selle Italia Flite BEZ díry. A prozatím je pořád nabajku, ta prošoupaná kůže mi (prozatím) nevadí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět