Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Taky se mi doma NXko povaluje ... :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ref ta životnost řetázek: já (na předchozím bajku, kde sem měl komplet šimano) udělal zkušenost, že drahé šimano řetězy (XT, XTR) vydržely úplně stejně jako LX, proto to samé fčíl praktikuju i se Sramem (NX).

Kruciš, že bych vyzkoušel i XX1 řetěz?
(Nojo, ale aktuálně mám na "skladě" tři řetězy NX, napřed je musím vyspotřebit a dyžtak až paq zkusím XX1.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Dneska ráno sem zase protočil nohama, byla ale (pocitově) kosa jak v ruským válečným filmu. Fajný výlet, tělo už si zvyká, už zase ledacos vyjedu - neska mě to asi 2x shodilo v protikopci ne proto, že by mi fyzicky došlo, ale jízdně-technicky sem to nezvládnul (přední kolo se odlehčilo, postavilo naštorc a fertig). Po ca hodině a půl proti kopci mi ale došlo, nezvykle moc mě bolely nohy (stehna), tipuju že to jsou následky teho fajzra, naštěstí druhá půlka výletu už byla po hřebenu a sjezd dom, takže fpoho.

Jo, a neska první letošní výlet bez následneho mytí bajka hadicou s třískou, je vidět že fpodstatě týden už pořádně nezascalo. Hezky!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Kruciš, že bych vyzkoušel i XX1 řetěz?
Fčíl sem se díval na ceny: NX kupuju asi za 570 a vydrží mi 600-800km, XX1 stojí skoro 17set, silně pochybuju, že bude mít 3-násobnou životnost než NX. Zůstanu u těch levných NX a budu i nadále měnit rači dříff než později.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska zase fajny výlet, nahoru dolů masivem Radhoště, aji kus sněhu sem hluboko ve stinném oudolí zahlíd. Ráno bylo výrazně těpleji než fčera, taxem na sebe dal míň vrstev, mj. sem si nevzal ani čepicu, co strkám pod přiblbu aby mi nebylo zima a zapoměl sem, že v létě pod přiblbu strkám čelenku, aby mi pot netekl do wočí. Takže neska tekl, i na brejle skápnul (a to je věc která mě vytáčí ne do červena, ale rovnou do běla). Čelenka je už nachystaná, příště na ni už nezapomenu. Jak píšu, bylo těpleji, ale v dlouhých čapácích a těplém dřesu dl. rukávec sem se cítil tak akoráth (z lesa táhlo studeno). Jaxem příjížděl dom, taxem křížil bečwanskou kyklostezku a tam bylo hafo víkendových kyklistů v kraťáskách a třičku. Fuckt asi už mám (stařecky) posunutou tepelnou rovnováhu. Ale už sa těším na bajking jen v křaťáskách s třičku. A bez (powerstrečových) rukavic pod kyklo-rukavicema.

Neska byla (už zase, abych nevyšel ze cwiku) po výletě hadica s třískou.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ten nahoře byl neska ráno milostiff, po nočním dešti bylo sice mokro, ale jinak bajkovatelno.

Fajny výlet, vody a baga všude fest, sem zase přijel jak prasca a byla hadica s třískou. Na hřebenu okolo Soláně byl neska strašně lidu - tůristů, aji dva bajkery sem potkal, lidi asi kvaltovali předtím, než to zase přijde (odpoledne přehaňky a bóřky, zítra ráno trvalý scanec).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kura, fčíl semi v hlavě rozsfítil vykřičník - jak letos to sou bahenní lázně, taxe to fest podepisuje na řetězu (opotřebení - sleduju to), ale (kupodivu) jezdím furt jedny brzdové špalky, musím se na ně mrknout, kolek "masa" tam ještě zbývá (zadní brzda je už trošku měkčí při stisknutí brzdové páky než přední).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Se SIDem byl (po jeho montáži na bajka) na podzim jen jeden výlet a první pocity byly veskrze pozitivní, reaguje na nárazy proklatě rychle a dobře. Je to verze 2021 čili 35mm nohy.
Tak opravuju, fčíl sem hledal u Rockshoxů katalog náhradních dílů (mě neska při bajkování napado, že bych se mohl podívat, esli není "downgrade" kit na předělávku zamykání z Twistlocku na korunku - a není) a přitom sem ftom katalogu našel, že RockShox SiD SL Ultimate Race Day 2021 (ten mám) má nohy 32mm a ne 35. Byl sem to hned změřit šuplerou a ... jo, je to fuckt 32 mm. Takže asitak. :ymblushing:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Taxem poservisoval bajka a.... v některých částech řetězu měrku už natlačím až na třetí zoubek + zadní desky mají už sotva 0,5mm "masa", myslím že po příštím výletě (nebo dvou, víc ne) udělám "větší" servis: umýt, vyčistit, namazat + novou řetázku + nové špalky (dyž už budu měnit vzadu, udělám i předek). A dyž mi rupne fkouli, tak i vyměním zadní Zmax za nový, už má taky odslouženo. Naštěstí nemusím nic kupovat, nový "spotřebák" už mám nachystaný.
pavproch píše:Btw, jak po každém výletě meju bajka, tak pak dycky mažu řetěz a šaltry (Muc Off Dry lube) a už sem zase tu malou pixelku s čuramentem (120ml) spotřeboval, taxem si objednal nový, tentokráte pixlu s čuramentem velikosti "service pack" = 1litr...
Tak... neska sem zkoušel tou kovovou litroffkou s (větším) čuramentem namazat řetěz a .... zbabral sem fšecko okolo, ale řetěz sem tím čuramentem skoro netrefil. Je to moc velké a vůbec nevhodné pro jemnou práci (bo to nejde zmáčknout). Ešče žesem tu 120ml (malou, z měkkého plastu) pixlu s (akoráth velkým) čuramentem nevyhodil, budu to do ní z té litrofky přelívat a používat tu malou. Cimrman a jeho (polo)slepé uličky, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Vcera jsme byli jezdit v bikeparku Kliny v Krusnejch a velka parada. Bikepark je sice malej, ale obe cerveny a cerny lajny jsou super zabavny, prekazky maj 2-3 varianty a celkove je kvalita trailu a drevenych prekazek na velmi vysoky urovni. Vsechny skoky paradne tvarovany a treba set klopenek na sjezdovce pod lanem se dal jezdit prakticky kolenem po zemi.

Celej den sucho + slunicko, povrch decentne nacuclej z predchozich dni = grip uplne maximalni.

K tomu dobre varici hospudka u lanovky s fungujici terasou a vlastni pivovar!
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět