Novy Zeland - ridicsky raj

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Novy Zeland - ridicsky raj

Příspěvek od mmira »

Po navsteve Islandu (http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/is ... hne-a-ledu) jsem si splnil dalsi sen a zajel se podivat na Novy Zeland. Ocekaval jsem krasnou prirodu, coz se splnilo, ale taky jsem se dockal velmi prijemneho prekvapeni v podobe vybornych silnic. Vybornych hlavne profilem, protoze jejich povrch je vetsinou dost hruby a hlucny. Ale bez der a vymolu.

Na Zelandu jsou dva druhy silnic. Bud je to jak nekde v Americe a jede se po dlouhych rovinkach, kde jsou zatacky spise vyjimkou. Druhou kategorii jsou silnice v horach a ty jsou tam temer vsude. To se pak dlouho a dlouho jede nahoru, dolu, doprava, doleva a na rovinku clovek temer nenarazi. Proste vetsina silnic je kombinaci Nordschleife a vyjezdu na Grossglockner.

Dalsi vyhodou je minimalni provoz na techto silnicich. Malo aut, policajti temer zadni, ty jsem videl a potkal jen u mest a zabavu lze jeste zpestrit trefovanim se do vacic. Ty jsou totiz skodna, takze cim vice srazenych vacic, tim vice bodu.

Mou jedinou smulou bylo, ze zapujcene auto melo automat. Jinak bych si s Focusem 2,0i uzil spoustu srandy.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
kidli
Řidič začátečník
Příspěvky: 149
Registrován: stř 16 úno 15:08

Re: Novy Zeland - ridicsky raj

Příspěvek od kidli »

Obávám se, že momentálně to nebude nejvhodnější destinace...
http://zpravy.idnes.cz/zemetreseni-na-n ... anicni_mad
God save me from my friends, I can protect myself from my enemies
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Novy Zeland - ridicsky raj

Příspěvek od mmira »

Zadna tragedie (lokalne a lidsky samozrejme ano), na Zelandu je treba s necim podobnym pocitat stale.

Jeste bych dodal par drobnosti, na ktere jsem pred tim zapomnel.

Na Zelandu je minimum viceproudych dalnic, v drtive vetsine pripadu se jezdi po bezne highway s dvema pruhy. Casto je ale pristaven predjizdeci pruh, takze lze pohodlne predjet vsechny mozne pomaliky. Na tento "passing lane" upozornuji tabule nekolik kilometru dopredu, takze si clovek vi, ze se nemusi stresovat a v klidu predjede o kilak dal. To je asi duvod, proc mistni malo predjizdeji, proste si pockaji.

Maximalni povolena rychlost je 100 a vsude se pise, ze se hlida. Ja videl jen jedno mereni na 80 u jednoho z vetsich mest, na horskych silnicich jsem policajta nevidel, natoz aby tam nekdo meril. V podstate ale netreba jezdit rychleji. Provoz je prevazne maly, takze staci nastavit tempomat na 100 a jet. V konecnem dusledku lze dosahovat vybornych prumeru, ktere jsou leckdy vyssi nez na nasi D1.


Novozelandane jsou evidentne motoristicky narod, jezdi tam spousta aut s V8, vsemozne sportovne ladene modely, hodne z nich s ladenymi vyfuky apod. A taky prekvapi nebyvale mnozstvi Subaru vsech modelu a stari.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Novy Zeland - ridicsky raj

Příspěvek od Deli »

mmira píše:Novozelandane jsou evidentne motoristicky narod, jezdi tam spousta aut s V8, vsemozne sportovne ladene modely, hodne z nich s ladenymi vyfuky apod. A taky prekvapi nebyvale mnozstvi Subaru vsech modelu a stari.
To mi taky říkal kamarád, který tam rok byl, že snad všecno tam má poladěnej lauf :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Odpovědět