12 lidí v autě a ŘP sk. B

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od řidičBOB »

já bych tohle téma zamknul...problém byl vyřešen a další mlácení prázdné slámy je k ničemu.
BTW: milý pane - mě nic nenaučila ani autoškola jako taková. Uměl jsem řídit už v 15ti letech a v 18ti to pouze zlegalizoval...a to jsem pak jezdil rovnou trasy jako FR na otočku a podobně. Takže vzít to podle Vašeho pohledu - autoškola je k ničemu a z takové domácí výuky to není žádný upgrade. Mám proto začít nadávat na autoškoly a považovat je za zbytečné? Jsou tady jenom proto, aby z lidí tahaly peníze? A co na to Jan Tleskač?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
kurburt
Řidič začátečník
Příspěvky: 141
Registrován: stř 16 úno 15:01

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od kurburt »

Silne tim odbiham od tematu, nicmene kdyz uz byli zmineny autoskoly, za zbytecne bych je sice nepovazoval, kazdopadne za silne nevyhovujici stoprocentne. Mam ze sveho okoli hned nekolik pripadu, kdy autoskola, jakozto nastroj k ziskani ridicskeho opravneni oproti prokazani potrebne znalosti a dovednosti k ovladani vozidla naprosto selhala. Dnes papiry dostane opravdu kazdy, autoskolarstvi je proste byznys jako cokoliv jineho.

Z dnesniho hlediska totiz nepovazuji za potrebne znat jenom predpisy a umet jakztakz ovladat vozidlo, dnesni doba je daleko narocnejsi, na cestach je treba delat zasadni rozhodnuti, ktera mnohdy konci fatalne. Je to nicmene chyba systemu a tezko rict, zda je to jinde lepsi, at tak ci onak soucasny stav je nevyhovujici. Resenim by snad bylo opakovane prokazani ridicskeho umu v pravidelnych intervalech, klidne co rok, v plnem provozu/okruhu atd. Vim, ze to zni jako utopie, bylo by to financne narocne, mozna tezko vymahatelne a realizovatelne, v soucasnosti vsak autoskoly povazuji vice jako byznys nez cokoliv jineho.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od řidičBOB »

Uděláš ŘP a zbytek již objasnil Darwin ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět