12 lidí v autě a ŘP sk. B

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od pavproch »

aikoN píše: . Že v té jiné zemi je debilních daleko víc věcí, než u nás.
+1
do kamene vytesat!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od Honza42 »

Neboj, nejsou hloupější ani jinak postižení. Jen na to měli víc času a my je doženeme.
Té snůšce debilit, kterou je obyvatelstvo týráno se tuším říká civilizační náskok. :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od pavproch »

mno, já mám (z obchodního styku s amíkama) podezření, že průměrný inteligenční qocient tam je někde na úrovni našeho průměrného haviřa... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od Honza42 »

Vždyť říkám, nespěchej, dočkáš se.
Navíc to má i výhody se sháněním pracovní síly. Nabereš si do firmy havíře a můžeš směle konkurovat americkému kosmickému programu. Akorát jim změníš směr snažení o 180°.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od pavproch »

:D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
vsejed
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 27 dub 14:32

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od vsejed »

aikoN píše:No to by byl ráj na zemi ti povím. Hele a když se cítíš na to, řídit auto s 12 cestujícími, i když máš řp jenom pro 8, tak co třeba rovnou sednout do autobusu? rozum ne? emériku moc rád nemám, ale jak ji tady vzpomínáš, tak s tímhle přístupem bys zrovna tam velmi rychle skončil ;-)
do autobusu bych nesednul - je za to moc přísnej trest... nebýt trestu, tak bych minibus velikosti dodávky klidně řídil... a v emérice bych se choval slušně ze stejného důvodu... ;)
Honza42 píše:Takže chápu snahu ojebat zákony, případně si zjistit možnou míru postihu a rozhodnout se, zda jsem ochoten to akceptovat. A dotyčný nemusí být ani blbec, ani blázen ani nezodpovědný šílenec. Tudíž nestojí o moralistické kecy a já se mu vůbec nedivím.
+1
řidičBOB píše:Honza42: dovolím si oponovat:
1) JEHO nikdo nemoralizuje
2) ptal se na to, co mu hrozí podle zákona, nikoliv podle zdravého rozumu
3) možná si myslíš, že na tom provozu ve Tvé lokalitě se vůbec nic nezměnilo, ale to asi nebude úplně pravda. Minimálně se změnily možnosti řidičů - v roce 1988 byly rozhodně jiné než jsou dnes - minimálně v možnosti dosáhnout v autě vyšší rychlost...o silných motorkách ani nemluvě.
4) pokud někomu zdejší zákony nevyhovují, nikdo ho nenutí zde žít. Pokud zde ale žije, tak je vcelku logické, že ony zákony by respektovat měl...a když ne, tak musí počítat s postihem - a tohle platí v podstatě v celém civilizovaném světě.
1) moralizovals... označil si náhodné 3 lidi z 12ti jako blbce... tzn. mezi nima jsem mohl být klidně já...
4) souhlas... proto jsem se taky ptal :)
aikoN píše:Ona platí jednoduchá věc. Buď dodržuj a nebo nedodržuj, ale zařid se tak, aby to nikdo nezjistil. Je blbost okatě srát na zákony a když mě někdo chytí, tak začnu rozhazovat rukama a řvát, jak to je hrozně na hovno, jak je to nespravedlivé a vedle za to postih nemají...
souhlas... vyjma imigrační kontroly jsem sice nezažil aby policajt počítal lidi v autě, ale vždycky je riziko že to spočítá a praskne to... a proto je rozumné znát postih...
aikoN píše:vesejed mi přijde jako takový typický vychcánek - co se mu nehodí, je na hovno, argumentačně to podpoří tím, že jinde to legální je. Že v té jiné zemi je debilních daleko víc věcí, než u nás, je už jedno. V té samé zemi může člověk vysoudit majlant za to, že neměl v návodu k obytňáku zakázané, jít si za jízdy vařit kafe.
moje argumentace nemířila proti zákonu, ale proti Bobovu nesmyslnýmu vyjádření na adresu mých případných spolucestujících...
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od aikoN »

vsejed píše:do autobusu bych nesednul - je za to moc přísnej trest... nebýt trestu, tak bych minibus velikosti dodávky klidně řídil... a v emérice bych se choval slušně ze stejného důvodu... ;)
A jsme přesně u toho, proč tady máme takový bordel a proč je všude zavedena represe. Na některé lidi, jak se zdá, platí jen negativní motivace. Pokud nebudou vědět, že za daný prohřešek dostanou pořádnou nakládačku, tak prostě budou na vše srát.

Proč jsou řidičská oprávnění rozdělena do několika skupin? Nejspíše proto, že od určité hranice mají vozidla jiná specifika, je třeba naučit se určité návyky apod. V americe je ta hranice jinde, zde je stanovena takto. Ale stejně se najdou jedinci, kteří si svým rozumem obhájí, že když mají B, tak můžou pilotovat i raketoplán.
Rychlost zabíjí!
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od Honza42 »

Poslední dobou začínám nabývat dojmu, že řidičská oprávnění jsou rozdělena do dalších a dalších a dalších skupin jen z důvodu tržeb autoškol. Velmi blízko je okamžik, kdy bude jiná skupina na červené a zelené auto.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od aikoN »

No já ti nevím, když se podívám třeba sem, přijde mi to rozdělení logické a účelné. Do dnešní doby jsem nezaznamenal, že by se něco změnilo.

http://www.autoweb.cz/skupiny-a-podskup ... opravneni/

Zase není potřeba nadávat na všechno jenom z principu
Rychlost zabíjí!
vsejed
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 27 dub 14:32

Re: 12 lidí v autě a ŘP sk. B

Příspěvek od vsejed »

aikoN píše:Proč jsou řidičská oprávnění rozdělena do několika skupin? Nejspíše proto, že od určité hranice mají vozidla jiná specifika, je třeba naučit se určité návyky apod. V americe je ta hranice jinde, zde je stanovena takto. Ale stejně se najdou jedinci, kteří si svým rozumem obhájí, že když mají B, tak můžou pilotovat i raketoplán.
nikde jsem nepsal, že to smím řídit v EU... navíc proč to ženeš hned do extrému? když do dodávky místo 250kg cementu vemu 3 lidi, tak se specifika moc nezmění.... bylo by zajímavé zjistit co v autoškole člověka naučí při upgradu z B na D1... myslím že by to nic zásadního nebylo... (ale třeba mě někdo vyvede z omylu...)
Odpovědět