Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Re: Přituhuje

Příspěvekod driver » pon 23 zář 11:54

spooon píše:taktéž pravidelně, a řešení, jak to těm dementům vyvětlit, by mě taky zajímal...

To je prosté, vysvětlit jim to nelze, jsou to dementi.
Ale lze dávat včas před provedením úkonu znamení a hlavně se chovat čitelně.
Když se tam plynule vliditelně předvídavě řadíš, tak má šanci to postřehnout a předvídat.
Když stojíš a pak tam najednou skočíš, neblikáš včas předem, tak to vypadá, že tam budeš nocovat, tak se nediv.
Jasně že jsou i takoví, co se chovají jak hovada, viz ta plná a s těmi se nedá moc dělat, oni vytlačují i Tatry, ale jen dočasu...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
driver
Letec

Příspěvekod ctrl_j » pon 23 zář 14:56

jirka87 píše:… A třeba tohle je dost nebezpečnej kruháč a pár nehod už tam bylo, většina z nich ošklivá.

https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 48.213%22N

Místní jsou zvyklí, že dřívě tam kruháč nebyl a ten 4 pruh byla logicky hlavní. Dnes tam kruháč je, je tam rychlost postupně z 90 přes 70 snížená na 50, ale lidi stále jezdí přes ten kruháč klidně i 90, protože v jednom směru je možné ho projet takřka bez cuknutí volantem rovně …
Jel jsem tam nekdy o prazdninach. Krasna ukazka dvou nesmyslu, ktere jsou dobre dolozitelne z leteckych snimku oteru pneu:

kruhac1.png

1) Naprosto drtiva prevaha dopravy po komunikaci I. tridy (logicke) vuci jedne mistni komunikaci a ucelove do prumysloveho arealu. Za me na takova mista kde se krizi extremne nadprumerna doprava s extremne podprumernou kruhaky nepatri. Ale dneska se zaklina mantrou „zklidnovani dopravy“ tak se flakne kruhak.
2) Kdyz uz se tam OK postavila, tak se mela postavit spravne, ale to se jaksi taky nepovedlo. Kruhak kde se da jezdit rovne zcela postra vyznam.

---
*postrada
Naposledy upravil ctrl_j dne pon 23 zář 17:08, celkově upraveno 1
My car, my pleasure.
ctrl_j
Letec

Příspěvekod 406 Coupe » pon 23 zář 16:12

driver píše:[

Ale lze dávat včas před provedením úkonu znamení a hlavně se chovat čitelně.
Když se tam plynule vliditelně předvídavě řadíš, tak má šanci to postřehnout a předvídat.
Když stojíš a pak tam najednou skočíš, neblikáš včas předem, tak to vypadá, že tam budeš nocovat, tak se nediv.

To myslíš mně? Mám se urazit? :D :D :D
Ale máš pravdu, někdy člověk narazí na týpka, co se připojovákem plíží 30 a chce vjet mezi ty co jedou 90. Nebo uprostřed pruhu zastaví a zkouší to z nuly. Ale zažil jsem i opak, řidiče na hlavní, který když mně viděl v připojováku akcelerovat, tak hystericky šlápl na brzdy, začal troubit a gestikulovat, zablokoval mně na konci pruhu a něco řval. Že málem za sebou způsobil řetězovku, to mu nevadilo, to by byla přece moje vina.
406 Coupe
Autoškolák

Předchozí

Zpět na Ze života za volantem