Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

LB: fakt? Já teď byl chvíli na západ od nás, kde je dovoleno až 0,5‰ a kupodivu jsem tam nepotkal žádné typy řidičů, které popisuješ už po malém pivu. Dokonce jsem nepotkal jedinou nehodu! A to jich potkám víc, když vyjedu jenom D5 —> Praha centrum ;-)
Víš, ono není potřeba všechny posuzovat podle sebe. Je mi líto, že u tebe má jedno malé takové následky, ale třeba já po dvo velkých dvanáctkách, nadýchám na stanoveném měřidle, rovnou nulu :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Přituhuje

Příspěvek od jirka87 »

ŘB : Nejsem žádnej diktátor, ale pro nás "východní" národy, kde ten alkohol hraje dost silnou společenskou roli jsem osobně pro NULOVOU toleranci. Když chceš řídit, nemáš chlastat.

My jako Češi už tak máme dost problém s dodržováním spousty věcí a ne tak ještě povolit 0,5 promile. Kdo si to jak změří ? Jednou si dáš 2 desítky a nafuníš nula, den nato jsi spal o 2hodiny méně hodíš ty piva nalačno třeba jen z toho důvodu, že griluješ, ale ještě jsi nežral a někdo zavolá - pomoc, nutné..přijeď...a nadýcháš 0,7 a typicky pro nás to zas bude vykrucování a kdesi cosi...

Moc nechápu, že to někdo může vidět jinak. Technicky to samozřejmě chápu, nejsem debil, ale jedná se mi o ten postoj, protože my na to skutečně připraveni nejsme a myslím, že sortiment nealkoholických piv je dostatečně široký a skoro v každé restauraci mají i točený Birell. Tak buď pije člověk pivo po obědě pro jeho +/- chuť, nebo proto, že to má volty, čili pro ten chlast. Pokud pro ten chlast, tak je notor.

Osobně vidím na silnici dost dementů i bez toho, aby mohli jezdit po 2 pivech.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Přituhuje

Příspěvek od Zajda »

Právě Birell je spíše ta náhražka pro notory. Je možná chuťově srovnatelný s lowcost europivy, mnohdy i lepší, ale pivo pité pro chuť vypadá trochu jinak a při jeho vaření se např. používá chmel, nikoliv "chmelové produkty".
Absolutní nula alkoholu v krvi je fyziologický nesmysl a v kombinaci s "nealko pivem" co určitý alkohol obsahuje je to nesmysl tuplovaný.
Naposledy upravil(a) Zajda dne čtv 19 zář 08:16, celkem upraveno 1 x.
《》
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Přituhuje

Příspěvek od jirka87 »

Zajda : Ok, nepřu se. Pod pojmem Birell beru obecně spíš nealkoholické pivo jako takové. Můžu to říct jinak - nealkoholická náhražka piva. Pro totální "tahače" za slovo pak třeba - nízkoalkoholická náhražka piva :-)

Ať si každej pije co vydrží, ale ať sedí na prdeli, nebo max leze někam po chodníku pěšky / busem / nechá se odvézt.

P.S : A ti co tady u nás chlastaj..jakože fakt chlastaj žijou stejně ve špatným státě. Lepší je Polsko. Finlandiu tam prodávaj i v lahvi 1,75L a piva běžně 0,6L a o voltech ani nemluvím. Lze koupit zcela běžně i "Spirytus rektyfikowany" s 95% alkoholu =)) Maj to de facto v každé normální sámošce. Nebo takové Litevské (nebo Lotyšské, teď nevím) pivo DISEL, to je jinačí síla :-D To i kámoš, který je bohužel silně nakloněn alkoholu a je schopen chlastat od rána místo snídaně, když si tohle dal na lačno na "dobré ráno" tak byl dost překvapen :))
Obrázek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

jirka87: já bych nechal každého, kdo má vydaný OP, ať se rozhoduje sám. A za svá rozhodnutí také nese jasnou odpovědnost.
Jenom bych chtěl podotknout, že totopravidlo tolerance alkoholu na západ od nás, tam platí pro všechny - bez rozdílu státní příslušnosti.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Přituhuje

Příspěvek od jirka87 »

řidičBOB : mám za to (oprav mě kdyžtak), že dle mého soudu mylně předpokládáš, že všichni jsou dostatečně morálně vychovaní a dostatečně soudní. Ikdyž bych tuhle myšlenku přijmul, což ani při dobré vůli nemůžu, máš tady ještě hledisko toho, že subjektivně budeš vnímat, že "jsem fpoho, to dám", protože alkohol jak známo odbourává zábrany (nebavme se o množství, reálně znám lidi co vypijou půl litru slivky a jsou víc v pohodě, než po 3 pivech. Nevím čím to je, ale je to tak), JENŽE v provozu není nic jako "rozhodnu se sám a ovlivňuje to jen mě. To možná v Ruské stepi. Při našem provozu je tvé rozhodnutí věc, která ovlivňuje i jiné. A tvé selhání může a nemusí zabít druhého. Ano i bez alkoholu můžeš zabít autem nějakou mámu se 3 dětma, ale pak už si teda pojďme říct, kde je větší míra pravděpodobnosti selhání úsudku, jestli u střízlivého, nebo u toho pod vlivem. A sám si odpovím - u toho pod vlivem.

Nebezpečí toho chlastu je právě v tom, že ti mění úsudek, schopnost se adekvátně rozhodnout a hlavně mínění o tom kolik čeho ještě zvládneš (kolik piv, kolik kilometrů, kolik rychlosti...)

A fakt to nehrotím ve smyslu, že zodovědnej, normální psychicky příčetnej člověk si dá jedno desetistupňové pivo v létě po obědě a za 20min jede. Klidně. Jenže zákony se neuplatňují selektivně. Nemlžeš říct - pivo si může dát ten kdo má IQ120 a ten vidlák z Horní Dolní co nezná míru a beztak už včera večer chlastal a spal 4hodiny si to pivo dát nesmí.

Neříkám, že jsme národ dementů...Ale příliš zodpovědní teda nejsme a 50 pro nás znamená 60-65. 130je pro nás do 150ti a 0,5 promile je pro nás něco pod 1,0...
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Přituhuje

Příspěvek od tommas »

V tomhle souhlasím s @řidičBOB.
Upřímně si nemyslím, že kdyby se v tomto v ČR zákon upravil po vzoru západních zemí, tak by se něco změnilo. Rozumný člověk Ví, kdy má dost a jestli na něj to jedno pivo nějak zapůsobí nebo ne, část těch méně rozumných na to dojede a hold si za to ponese následky (pokuta, ŘP OUT) a ta poslední část, ta už si z toho nic nedělá ani teď a jezdí si pod vlivem a bez ŘP jako by nic.

Sám, tím že nyní žiji v zemi, kde tolerance je, tak si např k obědu dopřeji malé pivo, případně deci vína, protože vím, že mne to nijak neovlivňuje a pak z toho obědu odjedu autem, ale hlavně nemusím např. ráno řešit jestli jsme včera večer s přáteli neposeděli déle než by bylo vhodné pro 0,0.
To nic, ale nemění na tom, že když přijedu do ČR, tak je to prostě pro mne tabu a respektuji současný zákon. I když si o tom vždy pomyslím svoje.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Přituhuje

Příspěvek od Předseda »

Ad logika že když bude povoleno 0,5 promile tak si lidi budou dávat k obědu 5x piv je naprostý nesmysl. Stejný jako se včera vyjádříl besip k návrhu zvýšení rychlosti na 140. Řekli - povolíme 140 a lidi budou jezdit 150. Dle této rovnice, když bychom dali laťku na 200, tak všichni budou jezdit 210?!

Zpět k pivu, resp. toleranci. V Kalifornii mají dokonce 0,8 ALE (jak říká řBOB) každý svého štěstí strůjcem. Konkrétně v Kalifornii:
1. porušení = vezení od 4 dní do 6 měsíců, pokuta 390-1000 babek, řidičák na pul roku do čistírny
2. porušení (během 10 ! let) je vězení od 90 dní do 1 roku, pokuta 390-1000 babek, řidičák fuč na 2 roky
3. porušení (během 10 let) je vězení 120 dní až rok, pokuta a řidičák fuč na 4 roky.

Řidiči jezdící komerčně mají limit 0,4.

BTW začínám být alergicky, když někde čtu, že tuzemští řidiči ještě nejsou na takové úrovni / nejsou připravení / nemáme kulturu jako na západě a podobný nesmysly. Nejenom, že to podsouvá myšlenku, že jsme nesvéprávné opice, ale hlavně nevidím rozdíl mezi Němcem / Rakušenem / Čechem / Chorvatem.. Všichni mají stejné lidské vlastnosti.

Nedávný článek, že 19 aut ve Vrchlabí projelo na červenou a že jako haloo... Před 5lety v rakousku jsem natočil naprosto to stejné..
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Přituhuje

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:LB: fakt? Já teď byl chvíli na západ od nás, kde je dovoleno až 0,5‰ a kupodivu jsem tam nepotkal žádné typy řidičů, které popisuješ už po malém pivu. Dokonce jsem nepotkal jedinou nehodu! A to jich potkám víc, když vyjedu jenom D5 —> Praha centrum ;-)
Víš, ono není potřeba všechny posuzovat podle sebe. Je mi líto, že u tebe má jedno malé takové následky, ale třeba já po dvo velkých dvanáctkách, nadýchám na stanoveném měřidle, rovnou nulu :-)
Tam co jezdim o prace je taky 0,5. Jsou to maly vesnice a mesta bez hromadny dopravy, uberu a taxik je tam taky dost vzacnost. Mistni tvrdej, ze 2 weissbiery a 2 panaky k veceri jsou v pohode a spousta to tak dela. Ja si tolik netroufnu, ale pivo si klidne dam. Je to na silnici nejak negativne poznat? Bouracky, smrtaky a tak? Vubec.

Tam co jezdim na chalupu je centrem deni hospoda. Kolikrat jsem videl jak nekdo odjede po 10ti pivech a taky tam nikdo hromadne neumira.

Ale kdyz do sebe 20ti lety 60kg ucho loupne na diskotece v kulturaku pred holkama 2 piva a pak si je nalozi do levny popelnice a rozhodne rozvest domu loebstylem, tak jak to asi muze dopadnout...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Přituhuje

Příspěvek od jirka87 »

Předseda : netvrdím, že jsme opice. Jsem Čech a stejně tak mí rodiče a prarodiče, netíhnu k tomu se někam stěhovat. Choutky byly, zkusil jsem si, ale doma jsem tady.

Nicméně dělám s lidma. Dělám s řidičema. A tvrdím na základě letité (10let+) zkušenosti, že ne každý je dostatečně příčetný k tomu, aby CHÁPAL, že se jedná o maximální tolerovanou míru, nikoliv doporučení a orientační bod. Doposud se vědělo, že do 0,24 včetně je průser, ale ve správním to nejpravděpodobněji padne ze stolu. Ovšem teď by to bylo - tak si dám dvě piva, to přece nemůžu nadýchat 0,5 a třeba nadýchá. A co ? Naroste ti akorát počet správních řízení atd atd..

Ty soudíš lidi zřejmě podle sebe a já věřím, že jsi uvědomělý normální chlap. Jenže takoví nejsou všichni.

A argument rozdílu východ vs západ a tvé alergie na taková tvrzení...Nevím..Necitím se být ničím horším než Němec. Jestli mám jinou mentalitu ? Určitě. A Rus má určitě jinou mentalitu než máme my...Francouzi sice chlastaj až maj rypáky nateklý, Bavoráci totéž...Tátovi chodí v Mnichově do práce lidi našrot na šichtu..Nepaušalizuju. když mě občas navštíví lidi ze zahraničí, konstatují, že tak příšerné řidiče jinde nezažili a necítí se tady na cestách bezpečně. No srovnávat s Vietnamem se tady nehodlám a to ani oni, ale v rámci geografické Evropy ze států, které jsem projel na tom fakt dobře nejsme.

Jen říkám, že my máme ten vztah k chlastu trochu vřelejší a tolerance 0,5 podle mě není správně a za tím, že pokud povolíš na dálnici 140, tak budou jezdit lidi 150 nevidím nic nenormálního. To tak prostě je. Zničit bys to mohl asi jedině Finským způsobem, kdy plánují, nebo snad už zavedli, že už za překročení o 1km/hod máš bez diskuze flastry. To je podle mě ale taky blbě. Ale to už jsme daleko od toho alkoholu.
Odpovědět