Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2243
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

Ta rampa ze Strakonický - nebude zavřená jen proto, protože by dost komplikovala provoz a zároven to lze bez problému objet? A pokud by práce probíhali u kraje mostu, museli by ten sjezd tam nějak nacpat....
Takhle se tam budou mísit jen auta do Barrandova a ty co chtěj do Modřan...

Kdo potřebuje Strakonická > BM, může jet bud v proudu do Barrandova, či jet po Pražském okruhu a do Prahy z druhé strany
Chápeš to?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Přituhuje

Příspěvek od mattonecz »

To je opravdu bez problemu :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2243
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

Tak není, ale furt menší zlo, než kdyby se do toho ještě mixovali auta ze Strakonický.

Já jezdím ze směru Plzeň do Uhříněvse, tak pojedu na pohodu po D0 přes Vestec
Chápeš to?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Přituhuje

Příspěvek od HondaMan »

Zatím hodnotím velmi pozitivně. Ráno cestou do práce (Jižní spojka --> K Barandovu) bez zdržení a odpoledne (K Barrandovu --> Jižní spojka) dokonce rychlejší než před opravou.

Zavřená rampa ze Strakonické spolu s vyčleněným pruhem ze Smíchova tomu určitě hodně pomáhá.

Za mě dobrá práce.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Přituhuje

Příspěvek od Předseda »

Trošku z jiného soudku, ale když už se tak bojuje za každý gram CO2, tak při čtení článku ohledně cigaret mě napadlo, proč se neřeší i tohle téma?

Když to tak vezmu a prosím opravte mě, počítám přes prsty, jen abych si porovnal řády:
21 mld. ks v ČR legálních cigaret (vycházím z dat CSÚ 2000 ks/os/rok)

Když bych vztáhl CZ průměr na celou Evropu , tak se bavíme o (750 mil. obyvatel * 2000 ks) 1,5 bilionu kusu cigaret.
Nemám tušení kolik CO2 jednou cigaretou vznikne. Dejme tomu 1 gram, tak máme 1,5 miliardy tun CO2.

Benzínové auto, 6l/100 = 200g /1km = 20 kg /100 km. Roční nájezd 15 tis. km. Tzn. 3 tuny CO2 ročně.

To jakože kuřáci vyprodukují ročně tolik CO2 jako nájezd 500 milionů benzínových aut ročně?
I kdyby z té cigarety bylo jen 0,5g CO2, tak je to stále 250 mil. aut ročně..?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Přituhuje

Příspěvek od GeneHawkins »

A to nechtěj počítat krávy.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Přituhuje

Příspěvek od delphin »

Ty cigarety jsem teď pro zábavu rychle googlil a vypadá to na víc než 1 g - asi něco kolem 1,4 - 1,5 g...
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Přituhuje

Příspěvek od Předseda »

GH: nehledě na to, že po konci 2 SV nás bylo kolik? 1,5 miliardy a ted je nás 7 mld.. 7 miliard lidí každým výdechem taky produkuje dost CO2..
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Přituhuje

Příspěvek od rhinos »

kouříš? ;)
Člověk co jsem našel tak gram denně.
Kuřák co dá krabičku 20g...

Nicméně jsem našel že přirozená produkce CO2 člověkem je závislá na jeho fyzické aktivitě. Což je celkem logické...takže bych zakázal těžší fyzickou práci a sex :D
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Přituhuje

Příspěvek od Předseda »

jasně.. já chtěl jen poukázat na to, že taková "blbost" jako jsou cigarety by nám poměrně slušně pomohla se spalováky. A ještě by zdravotní pojištovny ušetřily :D
Odpovědět