Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
zde.
Řidič začátečník
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 19 dub 09:31

Re: Přituhuje

Příspěvek od zde. »

Nejsem zadnej velkej prispevatel, ale pozorovatel jsem uz dlouho. Jirko tys byl vzdycky takhle hysterickej? Mne prijde, ze prvni hysterickej post od tebe byl v novem duster vlaknu a od te doby ze je to jako dobry, ale misty prehnane vyhroceny. Na kruhaci nedostavam prednost casto, vetsinou uz poznam dopredu ze ji nedostanu. Mozna je to tim, ze jedu trochu rychleji, nez je takovej ten standard zabrzdit pred prazdnym kruhacem, podivat se a pomalu se rozjet, aby se mi ta kara nahodou nepreklopila. Tak proste pribrzdim, kdyz si me ten clovek vsimne, tak se i usmeju a necham ho jet a tak. Jinak v Italii se jezdi fakt dobre, tam nemam strach jet ani prilitej ( :D ) protoze nikdo nic nehroti a vse funguje tak nejak prirozene.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Přituhuje

Příspěvek od Spectral »

zde. píše:Nejsem zadnej velkej prispevatel, ale pozorovatel jsem uz dlouho. Jirko tys byl vzdycky takhle hysterickej? Mne prijde, ze prvni hysterickej post od tebe byl v novem duster vlaknu a od te doby ze je to jako dobry, ale misty prehnane vyhroceny.
To je zajímavé, dneska jsem uvažoval skoro nad tím samým. Vzpomínal jsem na to, že jirka87 býval dříve naprostý pohodář s informačně přínosnými posty a rád jsem ho četl. Pak jako by přišel nějaký zlom a ne že by přestal psát ty informačně přínosné posty, ale kromě nich začal psát i hejty a pohoda najednou pryč.
Aby nedošlo k omylu, vůbec neříkám, že se chová blbě nebo že nemá (v něčem) pravdu; já se skutečně pozastavuji jen nad tím rozdílem v jeho projevu v průběhu času. By mě zajímalo, čím je to způsobeno a jestli si to Jirka třeba uvědomuje, nebo ne :-?
:ar!
zde.
Řidič začátečník
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 19 dub 09:31

Re: Přituhuje

Příspěvek od zde. »

Spectral píše:To je zajímavé, dneska jsem uvažoval skoro nad tím samým. Vzpomínal jsem na to, že jirka87 býval dříve naprostý pohodář s informačně přínosnými posty a rád jsem ho četl. Pak jako by přišel nějaký zlom a ne že by přestal psát ty informačně přínosné posty, ale kromě nich začal psát i hejty a pohoda najednou pryč
Přesně! S ostatním co jsi psal taky naprostý souhlas, ale toto citované je klíčové.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Přituhuje

Příspěvek od jirka87 »

Aneb od chlastu za volantem a diskuzi okolo ke krizi středního věku :-D Prostě když 6x píšu jasně co tím myslím (diskuze moje vs HondaMan například) a někdo mě furt nechápe, tak mě to krapet sejří.

To je celý.

Edit : aby jste neřekli, tady máte k tomu chlastu video z jedné legendární kontroly https://www.youtube.com/watch?v=PL-o-QB2QPo a tím teda tohle téma ze své strany uzavřu, stejně jako diskuzi o tom zda je nebo není v pořádku někomu nedat přednost a zda ten, kterému to tedy vadí, že přednost nedostal je debil, nebo málo defenzivní řidič. Totéž bezdůvodně pomalá jízda mezi městy, na což mimo jiné také pamatuje 361čka...Já budu v tomto tedy zjevně nadále tím debilem a trápit se tím nehodlám. Podle mě je normální respektovat pravidla, nebo alespoň tedy jezdit inteligentně.

Toto je pravda chvíle, kdy mě mrzí, že kameru nemám, abych mohl nějaký ten radostný záběr z mého denního řidičského "zážitku" poskytnout k posouzení :-)
Naposledy upravil(a) jirka87 dne pát 20 zář 20:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše:Tohle je přesně to zbytečný hrocení. Jeť do Itálie. Ideálně na jih. Každý počítá se vším možným, dávají pozor. Na pohodu sere pes.
Když mě vezla kolegyně z IT, tak jsme mnohokrát někoho omezili. Vždy to vyřešil úsměv či mávnutí jako dík. Nikdo to nemá potřebu hrotit.
Rozdíl je ale ten, že tam to dělají všichni a již od dob, co poprvé sednou do auta.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přituhuje

Příspěvek od ctrl_j »

jirka87 píše:Presne tak. Jako nezlobte se na me, ale nemam nahodou na kruhaci zastavit a ty lidi poustet? Nebo kdyz mam prednost zprava, tak se ji vzdavat? Jako od ceho ta pravidla mam? Nesmet ohrozit a omezit snad ne? Co se cpe na kruhac metr pred muj rypak? Ja uz tady nektere diskuze fakt nechapu, ale budu doufat, ze to mate z nejake antipatie ke me a ne ze mate skutecne tento postoj - ctrl_j a HondaMan
Ja se te prednosti nevzdavam, ale pocinam si tak, abych ji ucelove a za kazdou cenu nevymahal.
Jednim z nejpodstatnejsich faktoru dopravy je podle me jeji plynulost a kdyz vidim ze na dalsi vetvi kruhaku ma prijizdejici sanci se zaradit a ocividne to ma i v planu, tak radeji sundam nohu z plynu, nez ze bych jel nezmenenou rychlosti (a pak to flekoval, abych mel jistotu nebourat, pokud by to nestihl ubrzdit on). Takovy zip na kruhaku.

Ale nenech se mylit, takove ty co tam vleti jak raketa metr pred auto opravdu nehajim.


A posledni vec, pri davani prednosti jinemu je omezit jej pripustne.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Přituhuje

Příspěvek od jirka87 »

ctrl_j : diky za reakci. Je to situace od situace. Ja myslim, ze se snad v zasade chapem, jen ten vyklad pojmu muze z me strany drhnout. Nevim.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Přituhuje

Příspěvek od honziss »

Me taky prijde ze tomu ty youtuberi chodej trosku naproti. Ja toho za rok najedu fakt hodne, ale tech krizovek mam za rok co oni za tejden mi prijde :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

To je jenom o míře shovívavosti typu HondaMan ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Přituhuje

Příspěvek od Stepan »

Pro mě je to spíš o udržování vlastní psychické pohody. Když vidím, jak nějaká nákupní taška dojíždí v pravém kamion, dávám rovnou nohu z plynu, protože jsem si téměř jistej, že mi tam vjede. Kdybych měl onboard kameru, musel bych drtit furt plnej, pak brzdit a troubit jak pomátlo.

Silnice si dávno představuju jako takovou chráněnou dílnu a beru na ty blbečky kolem ze soucitu ohledy :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět