Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Přituhuje

Příspěvek od driver »

spooon píše:taktéž pravidelně, a řešení, jak to těm dementům vyvětlit, by mě taky zajímal...
To je prosté, vysvětlit jim to nelze, jsou to dementi.
Ale lze dávat včas před provedením úkonu znamení a hlavně se chovat čitelně.
Když se tam plynule vliditelně předvídavě řadíš, tak má šanci to postřehnout a předvídat.
Když stojíš a pak tam najednou skočíš, neblikáš včas předem, tak to vypadá, že tam budeš nocovat, tak se nediv.
Jasně že jsou i takoví, co se chovají jak hovada, viz ta plná a s těmi se nedá moc dělat, oni vytlačují i Tatry, ale jen dočasu...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přituhuje

Příspěvek od ctrl_j »

jirka87 píše:… A třeba tohle je dost nebezpečnej kruháč a pár nehod už tam bylo, většina z nich ošklivá.

https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 48.213%22N

Místní jsou zvyklí, že dřívě tam kruháč nebyl a ten 4 pruh byla logicky hlavní. Dnes tam kruháč je, je tam rychlost postupně z 90 přes 70 snížená na 50, ale lidi stále jezdí přes ten kruháč klidně i 90, protože v jednom směru je možné ho projet takřka bez cuknutí volantem rovně …
Jel jsem tam nekdy o prazdninach. Krasna ukazka dvou nesmyslu, ktere jsou dobre dolozitelne z leteckych snimku oteru pneu:
kruhac1.png
1) Naprosto drtiva prevaha dopravy po komunikaci I. tridy (logicke) vuci jedne mistni komunikaci a ucelove do prumysloveho arealu. Za me na takova mista kde se krizi extremne nadprumerna doprava s extremne podprumernou kruhaky nepatri. Ale dneska se zaklina mantrou „zklidnovani dopravy“ tak se flakne kruhak.
2) Kdyz uz se tam OK postavila, tak se mela postavit spravne, ale to se jaksi taky nepovedlo. Kruhak kde se da jezdit rovne zcela postra vyznam.

---
*postrada
Naposledy upravil(a) ctrl_j dne pon 23 zář 17:08, celkem upraveno 1 x.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Přituhuje

Příspěvek od 406 Coupe »

driver píše:[

Ale lze dávat včas před provedením úkonu znamení a hlavně se chovat čitelně.
Když se tam plynule vliditelně předvídavě řadíš, tak má šanci to postřehnout a předvídat.
Když stojíš a pak tam najednou skočíš, neblikáš včas předem, tak to vypadá, že tam budeš nocovat, tak se nediv.
To myslíš mně? Mám se urazit? :D :D :D
Ale máš pravdu, někdy člověk narazí na týpka, co se připojovákem plíží 30 a chce vjet mezi ty co jedou 90. Nebo uprostřed pruhu zastaví a zkouší to z nuly. Ale zažil jsem i opak, řidiče na hlavní, který když mně viděl v připojováku akcelerovat, tak hystericky šlápl na brzdy, začal troubit a gestikulovat, zablokoval mně na konci pruhu a něco řval. Že málem za sebou způsobil řetězovku, to mu nevadilo, to by byla přece moje vina.
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Přituhuje

Příspěvek od Weeper »

Předseda píše:Ad logika že když bude povoleno 0,5 promile tak si lidi budou dávat k obědu 5x piv je naprostý nesmysl. Stejný jako se včera vyjádříl besip k návrhu zvýšení rychlosti na 140. Řekli - povolíme 140 a lidi budou jezdit 150. Dle této rovnice, když bychom dali laťku na 200, tak všichni budou jezdit 210?!

Zpět k pivu, resp. toleranci. V Kalifornii mají dokonce 0,8 ALE (jak říká řBOB) každý svého štěstí strůjcem. Konkrétně v Kalifornii:
1. porušení = vezení od 4 dní do 6 měsíců, pokuta 390-1000 babek, řidičák na pul roku do čistírny
2. porušení (během 10 ! let) je vězení od 90 dní do 1 roku, pokuta 390-1000 babek, řidičák fuč na 2 roky
3. porušení (během 10 let) je vězení 120 dní až rok, pokuta a řidičák fuč na 4 roky.

Řidiči jezdící komerčně mají limit 0,4.

BTW začínám být alergicky, když někde čtu, že tuzemští řidiči ještě nejsou na takové úrovni / nejsou připravení / nemáme kulturu jako na západě a podobný nesmysly. Nejenom, že to podsouvá myšlenku, že jsme nesvéprávné opice, ale hlavně nevidím rozdíl mezi Němcem / Rakušenem / Čechem / Chorvatem.. Všichni mají stejné lidské vlastnosti.

Nedávný článek, že 19 aut ve Vrchlabí projelo na červenou a že jako haloo... Před 5lety v rakousku jsem natočil naprosto to stejné..
Však 0,8 mají i v UK a na Kypru snad 0,9...
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Přituhuje

Příspěvek od Stepan »

mně na tom přijde vtipná hlavně jiná věc.
Třeba Kalousek to napsal tenkrát na FB uplně natvrdo. Prostě Češi, nemáte na to, abyste udrželi kázeň (u chlastu za volantem) jako Němci.
Tak jsem si otevřel komentáře a ty vole, tam nebyl jedinej nesouhlasnej.
Nechat se urážet na základě svý národnosti a ještě tomu tleskat. To už musíme bejt vopravdu v hajzlu.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Přituhuje

Příspěvek od bojler »

Močení proti větru a sebemrskačství nám jde na jedničku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Přituhuje

Příspěvek od jerry »

Stepan píše:mně na tom přijde vtipná hlavně jiná věc.
Třeba Kalousek to napsal tenkrát na FB uplně natvrdo. Prostě Češi, nemáte na to, abyste udrželi kázeň (u chlastu za volantem) jako Němci.
Tak jsem si otevřel komentáře a ty vole, tam nebyl jedinej nesouhlasnej.
Nechat se urážet na základě svý národnosti a ještě tomu tleskat. To už musíme bejt vopravdu v hajzlu.
Pokud to tak srovnáváš, tak jsme asi v tom hajzlu. Germáni přijedou na fest autama, popíjejí tupláky a zase v pohodě odjedou. Nikdy jsem neviděl ani žádnýho namol. Totéž třeba Taloši a Frantíci. Mají to pod kontrolou, ví kdy mají dost, to je realita. A kolik totálně ožralejch jsem viděl u nás, škoda mluvit. Že se u nás chlastá jiná liga, o tom žádná. A čím víc na východ a sever, tím víc na šrot :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přituhuje

Příspěvek od ctrl_j »

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 17/2012 Sb., o Celní správě České republiky, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony píše:
Obsahem předloženého návrhu je zavedení nového oprávnění Policie České republiky a orgánů Celní správy České republiky požadovat při kontrole vozidla uhrazení nedoplatku na pravomocné, ale nezaplacené pokutě podle zákona o silničním provozu, zákona o silniční dopravě a zákona o pozemních komunikacích. V případě neuhrazení pokuty na místě kontroly je navrhováno oprávnění zadržet tabulky registrační značky vozidla nebo použít technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla. Důvodem předložení návrhu je dlouhodobě nedostatečná vymahatelnost pravomocně uložených pokut, která má negativní dopad i na bezpečnost silničního provozu.
(1) Policista je oprávněn při kontrole vozidla požadovat po řidiči vozidla uhrazení jeho nedoplatku nebo nedoplatku provozovatele vozidla na pokutě za přestupek podle zákona o silničním provozu, zákona o pozemních komunikacích a zákona o silniční dopravě, uložené…

(4) Není-li nedoplatek uhrazen na místě kontroly vozidla, a je-li důvodná obava, že jeho pozdější vymáhání by mohlo být spojeno se značnými obtížemi, popřípadě by nebylo vůbec možné, přikáže policista řidiči jízdu na nejbližší vhodné místo z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a
a) zadrží tabulky státní poznávací značky (dále jen „registrační značka“); pokud je řidič vozidla odmítne na výzvu policisty vydat, tabulky registrační značky odejme, nebo
b) zabrání vozidlu v jízdě použitím technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla.
(5) Proti zadržení tabulek registrační značky nebo proti použití technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla nelze samostatně uplatnit námitku. Námitka proti nedoplatku se podává u příslušného obecného správce daně, který o ní rozhodne.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Přituhuje

Příspěvek od Lachende Bestien »

Důvodem předložení návrhu je dlouhodobě nedostatečná vymahatelnost pravomocně uložených pokut, která má negativní dopad i na bezpečnost silničního provozu.
To je opravdu skvělé! Až se člověk prohrabe matoucím právnicko-fízlovským slovním balastem, zjistí, že za celým výrazným zvyšováním pravomocí dolevní fízlocie stojí záměr státních zaměstnanců vybrat co nejvíce "pokut" neboli výpalného mnohdy za bagatelní přestupky s neexistujícími materiálními aspekty.

A "nedostatečná" efektivita celého tohoto výběru výpalného, založeném na "zábavném" paradoxu, že si daňový poplatník vlastně vyživuje své vyděrače, má zcela pochopitelně a nezbytně "negativní dopad i na bezpečnost silničního provozu."

Návrh tedy nelze interpretovat jinak než "ČÍM VĚTŠÍ VÝBĚR POKUT, TÍM VĚTŠÍ BEZPEČNOST PROVOZU! PŘYMÁ UMJÉÉRA, MÓÓRE!"
Mozkové myšlení jak vyšité.

Ovšem na prostý lid musí bejt přísnost, to dá rozum, že jo.
Já bych navrhoval vybavit poslušníky dolevky devítiocasou kočkou, a pokud by "namátkově" zastavili jakéhokoli hříšníka, co si dovolil někdy okamžitě nezaplatit požadované výpalné na místě, promptně by obdržel aspoň 30 ran.
Tímto bezprecedentním krokem bychom se navíc jistě kulturně sblížili s našimi milými muslimskými bratry, kteří aplikují podobné tresty podle svého práva šaríja. Tam je to ovšem třeba za opilost, to by se asi v místní kotlince prosazovalo obtížně. :-h
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Čaute lidi! Já jsem ten zákon nechcel, ale oni to presadili! Zvedl som důchody o 900! A ty děti jezdí zadarmo! A taky ty dotácie pro Agrofert, to už sme podali žalobu na hentú EU, ale dotej doby si to musím z něčoho vyplácať.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět