Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

Já nevím, já na tohle názor asi nemám.
Jako tím že si dáš na auto vlaječku rozruch neuděláš. Nějaký šíření informací pomocí sociálních sítích díky algoritmu padá, to patřičnou odezvu nikdy mít nebude. Média mluví jenom o tom co se jim hodí, přesněji bude mít diváckou odezvu. A jak víme z dob covidu, demonstrace nemaj význam
Jako zapálit se nebo způsobit atentát je další level
Osobně bych viděl schůdnější řešení blokaci třeba okolo úřadu vlády, parlamentu atd.

No a že zemědělství v čr to má nahnutý, je všeobecně známo - zejména kvůli levnému dovozu sraček, což mimochodem sere i mě.
Chápeš to?
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Přituhuje

Příspěvek od jerry »

Nějakou půdu po dědovi pronajímám zemědělcům. Bědují, že dovoz z Ukrajiny je na 50% dřívější výkupní ceny. Pokud by to byla pravda, tak zpracovatelé a prodejci nakupují podstatně levněji a prodávají furt za víc a víc. Ale ti zase budou tvrdit, že se napakovávají zemědělci. Čert aby do toho viděl. Nechápu, že nikdo neumí zjistit, kdo to nejvíc šponuje. Mám obavu, že všichni rukou nerozdílnou. Každopádně za kratší konec tahá spotřebitel, ceny rostou, kvalita klesá. Teď jsem v Česku a koupil jsem slaninu stejně balenou jako v minulých letech. Stojí o dost víc a je hnusná.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Přituhuje

Příspěvek od Zajda »

Občas jezdím na větší nákupy do Makra a cenově je to místy zajímavý kontrast proti běžným řetězcům.
《》
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Přituhuje

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Ad zemědělci a kdo se napakovává. Je to v zásadě jednoduché, zemědělci si ceny neurčují - víceméně prodávají za to, co jim dá výkup nebo jiný obchodník. Představa, že si cenu určuje zemědělec je zcela mimo realitu. Když je cena na trhu vysoká, prodává za draho, když je nízká, prodává levně (pokud nemá super sklady, kde by to uskladnil a čekal na lepší cenu). Obdobně to má i s náklady - osiva, hnojiva, postřiky atd. - tady se taky vyjednávání moc nekoná, prostě za kolik mu to dealer nabízí, za tolik kupuje. Někdy levně, někdy draze, podle situace na trhu. Na konci z toho vypadne nějaký zisk, někdy větší, někdy menší (záleží taky na úrodě). Špatně se určitě šikovný zemědělec ale nemá, dokonce bych řekl, že se má dobře. Za drahé ceny v obchodech ale nemůže, protože je neovlivňuje.

Paradoxem pak je, že výkupy zemědělských komodit a stejně tak prodejci hnojiv, postřiků atd. jsou významně koncentrovány v jednom holdingu....

Jinak blokáda silnic ze strany zemědělců je blbost. Navíc si myslím, že žádná z hlavních zemědělských organizací se v tom ani neangažuje...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Přituhuje

Příspěvek od abgx1 »

řidičBOB píše: pon 12 úno 10:40 v SK se s tím neserou :-B
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz
Nemohol to byt nejaky komunikacny sum + spravna particka dementov u policie?

Zaculi utek z miesta nehody a vybehli po nom akoby po ceste zabil skolsky zajazd.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

On to třeba oznamovatel přikořenil, aby měl jistotu že to budou aktivně řešit :-D

Takový to, mě se okolo baráku motá chlap, nemůžete přijet? Ne, to nemůžeme. Zavolejte až se něco bude dít
Tak jo, pokud neodejde do pěti minut, vytáhnu brokovnici a zastřelím ho.
JEDEME!
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Ad traktory: ono to organizuje Rajchl a partička komoušských zemědělců.
Btw: byl jsem před Vánoci u jedněch bramborářů za Phou. Na stole katalog Lamborghini - traktory. Prej musí vyčerpat dotace...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Přituhuje

Příspěvek od Stepan »

Jako videli ste nekdy, ze by zemedelec zkrachoval?
Jen kdyz se podivam na sefy Rabittu, Usovska a poslechnu si jak mele Teply, mam neodbytny pocit, ze tu partu nejvic ze vseho drazdi volnej trh
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Přituhuje

Příspěvek od abgx1 »

Tak na mna tiez zavolal majitel domu policiu ze som im dodavkou komplet vyvalil branu, vystupil, siel to skontrolovat a usiel prec.

Pricom realna skoda pozostavala z vyvratenej 40€ parkovacej zabrany "ukotvenej" v 2deci betonu o ktorej existencii som sa dozvedel az ked mi to ukazal oznamovatel.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Přituhuje

Příspěvek od mattonecz »

Lol. Protest zemedelcu je akorat dalsi akce ruSSkem rizenejch vlasizradcu typu rajchl a podobny sracove. Normalni zemedelci od toho dali ruce pryc. Doufam ze ty sracove nebudou delat bordel v praze
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět