Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přituhuje

Příspěvek od ctrl_j »

Veta „od zitra v Bavorsku“ navozuje dojem ze je jedinou spolkovou zemi kde to plati. Z tohoto pohledu je takove vyjadreni zavadejici a muze pusobit klamne.
Vyjadreni „i v Bavorsku“ je neurcite a nedava celkovy obraz o skutecnosti.
Nevim co delas, ale pravnik teda urcite nejsi :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Přituhuje

Příspěvek od jerry »

Protože se pohybuji v Bavorsku, tak sleduji bavorské informační kanály a tam jsem o nových pravidlech četl. Protože jsou v Německu rozdíly mezi spolkovými zeměmi, tak jsem napsal raději jen v Bavorsku, kde jsem si byl jist zdrojem. Dál jsem po tom nepátral. No a když jsi dodal, že to platí v celém Německu, tak potom i v Bavorsku. Právníkem bych být nechtěl ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Přituhuje

Příspěvek od pavproch »

Neska silně PaChové přituhli tady u mně před firmou - ráno stála PaChová oftáka s hlídkou (on a ona) na zastávce busu a brali všechny na dýchánek, o hodinu později (jiná hlídka, on+on) stála v protisměru o kus vedle a brali namátkově.

EDIT: namátkově sem nebyl vybrán.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Policista nemá důvod lhát:
Radimovovi poslal omluvný dopis, kde se snažil své jednání vysvětlit. Tvrdil, že potřebovali z místa co nejdříve odjet k dopravní nehodě se zraněným dítětem. Jak se ale ukázalo u soudu, byla to lež. „Proč jsem to tam napsal, nevím,“ krčil Sojka u soudu rameny.
Policista řeší věci na ulici, jako jeho fotr - zajímavý služební postup:
Přiznal, že situaci řešil nestandardně. „Zvolil jsem snazší formu, abychom se vyhnuli všem oficialitám. Zachoval jsem se jako můj otec, když jsem neposlouchal,“ soukal ze sebe policista a druhým dechem dodal, že v něm laxní chování cyklisty vzbudilo jistou dávku agrese.
Co to musí být za kreténa, který fackuje přestupce pod kamerou služebního vozu??
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/pol ... _campaign=
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Přituhuje

Příspěvek od jerry »

To je dost :ymapplause: Je to nesmysl ten trend vše přes dotykové displeje x_x
https://www.novinky.cz/auto/clanek/ridi ... .seznam.cz
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

tak tomu nemají dávat homologace....a ne, že si to člověk koupí a pak se od soudu dozvídá, že to nesmí používat...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Přituhuje

Příspěvek od Předseda »

imo řidič dostal pokutu za nevěnování se řízení.. formulace že nesmí nastavovat nic na display zdá se mi nešťastná.
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Přituhuje

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše:tak tomu nemají dávat homologace....a ne, že si to člověk koupí a pak se od soudu dozvídá, že to nesmí používat...
Homologaci dají s tím, že obsluhovat to smíš, když neřídíš. Vlk se nažral a koza zůstala celá aneb vše vždy odnese řadový uživatel.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

což je kokotina....nastavit si teplotu v autě nebo pustit stěrače a zastavit u toho? Třeba na dálnici? Kokotizmus v praxi.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Přituhuje

Příspěvek od jerry »

Ano, je to kokotina. Ještě v mých 3 autech (roky výroby 2012, 2014 a 2015) stěrače nastavuji páčkou u volantu a teplotu reguluji otočným knoflíkem. Potom začali výrobci vymýšlet v rámci úspory blbosti a podařilo se jim to vnutit uživatelům jako pokrok. Nj, šikovnou propagandou se dokáže hodně, lidé jsou tvárný materiál. A ještě jsou rádi, jak jdou s dobou :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět