Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Přituhuje

Příspěvek od Bond007 »

Svycarska justice horkym kandidatem na darwinovu cenu :))
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Přituhuje

Příspěvek od jerry »

Švýcaři jsou hodně zvláštní lidi. Kulantně řečeno. Žít bych tam nechtěl.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Přituhuje

Příspěvek od Lachende Bestien »

A jaké asi názory panují u Švýcarů na Čechy? Předpokládám, že by se sem chtěli ještě dnes všichni přistěhovat... :p

Podobné rozsudky by určitě nevoněly místním dopravákům z kobry 11 svištícím cca 150 km/h v obci v provozu a v podobně vysokých rychlostech řezající nepřehledné zatáčky, tvořících při honění "překážky" z aut nezúčastněných řidičů atd.

Jiný kraj jiný mrav. Jsou pravděpodobně obecně méně temperamentní než místní západní odnož Slovanů a nepotřebují tolik na silnicích závodit, tj. vyplavovat adrenalin, poměřovat šulínky a okatě dávat najevo svůj (nadprůměrný) sociální status.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Aha...takže pak budeme také hodnotit, zda zdravotní stav převáženého pacienta je takový, že je potřeba jet rychleji než rychle nebo snad jestli ten oheň hoří dostatečně rychle, aby hasiči mohli lehce šlápnout na plyn...
Ty spojuješ trošku demagogicky hlouposti. Je rozdíl, zda: v obci v provozu a v podobně vysokých rychlostech řezající nepřehledné zatáčky, tvořících při honění "překážky" z aut nezúčastněných řidičů atd. nebo pronásleduji někoho, kdo spáchal jasný trestný čin. To pak asi nemusí mít majáky a vlastně být nemusí vůbec.
A to nemluvíme o politicích nebo Sráči z Hradu, co věčně někam spěchají...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Přituhuje

Příspěvek od Lachende Bestien »

O loutkových alkoholických politicích zde momentálně řeč nebyla (třikrát fuj a zlé pryč), ani o záchranné či hasičské službě; ovšem ani ti by rozhodně neměli zbrklou jízdou ve vysoké rychlosti ohrožovat ostatní, ať už jde o cokoliv.

Třeba jsem si to mylně interpretoval, možné je všechno, nicméně z článku o vyjádření soudu k případu jsem pochopil to, že při pronásledování člověka, který způsobil jen hmotnou škodu na majetku, není žádoucí ohrožovat zdraví a životy ostatních lidí jízdou vysokou rychlostí, což je pro lidskou společnost škodlivější. I když jde o fízlocystu, kterého se mnohé zákony netýkají.

Ovšem chápu, že někteří "lidé" by pro korunu odpráskli vlastní babičku.

O prakticky neexistující potencialitě míry rizika vyplývající z toho, kdy se někdo dopustí příšerného zločinu nevlastnění úředního oprávnění k řízení, i když má mnoha(desítek)letou praxi v řízení, překročení "nejvyšší povolené rychlosti" na širokém přehledném úseku s minimálním provozem apod. ani nemluvě. O buzeračních "namátkových" kontrolních kontrolách a jejich "přínosu" pro řidiče by se dalo dlouze diskutovat. Zjednodušeně řečeno určitě není vhodné odebrat fízlocajtům pravomoc zastavit vozidlo v provozu, na druhou stranu tu pak máme sebevražedné supermany/womany s magickým ochranným odznakem skákající v poblouznění svěřenou mocí pod kola řidičům, které se rozhodli kontrolně zkontrolovat. Najít zlatou střední cestu pravda není vůbec jednoduché.

Ovšem jak už jsem zde zmiňovat dříve, ve většině případů těchto honiček jsou manévry fízlocystů mnohem nebezpečnější (a samotné honění celou situaci výrazně vyhrocuje), než pronásledovaného "zločince", který se provinil např. absencí úředního potvrzení svých řidičských schopností apod. hrozně nebezpečného zločinu, jako že si před jízdou dal 1 pivo po obědě atp. (iracionální nulová tolerance alkoholu v čr a z ní vyplývající značné postihy).

P.S. Každý je více či méně trošku demagog a hlupák. Používání těchto označení pro ostatní diskutující při výměně názorů přesvědčivosti vlastním argumentům nepřidá.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Ale diskutovat jako demagog nebo hlupák, to nepřidá ani argumentům toho, kdo takto diskutuje ;-) Drobnou výhodou hlupáka je, že to nepozná :D
Asi bys to viděl jinak, kdyby tě vykradli a policie ti pak přijela oznámit, že pachatelé ujeli, protože se jali ujíždět a policista vyhodnotil situaci, že jde pouze o lehký majetkový delikt a tak, byť používal VRZ, rozhodl se jet podle předpisů, aby neohrožoval kvůli takové prkotine ostatní. Nevím, ale mě by se takové úřední sdělení asi moc nelíbilo.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Přituhuje

Příspěvek od Lachende Bestien »

Máte pravdu v tom, že to rozhodně "vidím jinak", protože zatím mě vykradli, tedy spíše zbaběle vyloupili pouze fízlocysté a to už dvakrát.
Ale i kdyby mě teoreticky vykradli odvážnější zloději bez odznaku a hypoteticky by poslušníci polízej zareagovali tak střelhbitě, že by zloděje pronásledovali při útěku z místa činu, určitě bych neměl zájem, aby kvůli ukradeným věcem při honění někoho zranili nebo dokonce zabili.
Ať tak či onak, jejich job jim zcela jistě nelze závidět. Za jistotu příjmu ve státní sféře/zajištění v důchodu jim ta nesvoboda a iracionalita/hrubý egoismus jejich pracovní náplně asi stojí.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Přituhuje

Příspěvek od honziss »

Strejda s tetou zijou ve svycarsku uz desitky let, byl jsem tam xkrat, znam to z vypraveni, mam tam i naky kamarady a zit by mi tam asi nevadilo (coz neznamena, ze bych tam zit chtel).

Kdyz jsem tady nedavno videl video jak PCR pronasleduje prahou auto a metou si to huste obydlenym karlinem 120 v jednosmerce, tak jsem si rikal, ze ty onboardy ze zasahu by mel nekdo vyhodnocovat a resit. Protoze co by to sakra melo bejt za zlocince, aby PCR musela jednat takhle nebezpecne vuci okoli? To je jako honit kapsare po vaclavaku a na 100m po nem strilet samopalem 8-x
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Ale v tom je právě ten problém - oni často neví, koho honí. Nezastavil na výzvu a oni netuší proč - zda je hledaný pro vraždu, má v autě tunu fetu nebo malý tank nebo jenom nemá ŘP.
V počtu pronásledování jsou ony nehody v jednotkách procent, i když se LB snaží navodit pocit, že když zapnou VRZ, tak létají mrtvoly. Oni moc dobře vědí, že když zaviní nehodu, tak si to řádně odserou. Na druhou stranu, služební zákon jim nedává moc vlastní invemce, jak si říct: hele, to bych musel stovkou po městě...na to seru.
Od stolu u PC je každý velitel, GIBS a soudce v jednom. Realita na ulici je krapet složitější a 90% z těch, co mají podobné myšlenkové pochody, by ani nesložilo přijímací zkoušky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Přituhuje

Příspěvek od honziss »

Ano, je pravda ze policejni praci nerozumim a testy pri naboru bych urcite nedal, s radosti :D :D :D

A nerikam, ze na ujizdece se maj vykaslat, to vubec ne. Ale predpokladal bych, ze v 21. stoleti pujdou vyuzit lepsi technicke prostredky (radio, kamery, vrtulnik, dron, nevim co dal...?) nez policejni auto, ve dne letici huste obydlenou oblasti, 120 za dost nejistym vysledkem (kolik % z ujizdecu budou vazne vrazi?).

Nedavno jsem jel do podbaby na mycku, stal jsem na semaforu v zeleny a partizanama dolu proletel pcr transpik 80-100 minimalne. Ale mezi barakama nebyl ani videt, ani slyset a predstava, ze by se nekdo rozjel o vterinu driv z ty cerveny = :ymsick:

A dalsi vec - nikdy jsem nevidel tak moc riskovat auta hasicu a sanitek jako pcr....?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět