Odjezd z křižovatky po padnutí červené

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2634
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Odjezd z křižovatky po padnutí červené

Příspěvek od Truck Daškam »

Aut projede stejně, pokud budeš sledovat dění před sebou a rozjedes se v momentě, kdy se bude blížit poslední protijedoucí auto (tzn. když bude před tebou stojící vůz pravděpodobně dojíždět).
Téhle teoretické kravině nemůžeš věřit ani ty sám. Ani teoreticky to tak nefunguje a ani nemůže

GeneHawkins
Přečti si to znova - je tam doslovně napsáno, že můžeš do křižovatky vjet, pouze pokud zastavuješ za účelem dání přednosti/puštění chodce. Což druhé vozidlo splňovat logicky nemůže
Mně osobně asi nejvíc mate to, že není žádná konzistence mezi nastavením časových limitů na semaforech.
Každá křižovatka je jiná a má jiné nároky - mít všude stejný intervaly (myšleno ty vyklizovací) by bylo na prd. Já jsem třeba zastánce nulové vyklizovací doby
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2126
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Odjezd z křižovatky po padnutí červené

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: čtv 16 kvě 20:07Přečti si to znova - je tam doslovně napsáno, že můžeš do křižovatky vjet, pouze pokud zastavuješ za účelem dání přednosti/puštění chodce. Což druhé vozidlo splňovat logicky nemůže.
No tak já za ním zastavuju přesně z toho důvodu. Za účelem plnění povinnosti přednosti protijedoucího.
Navíc se bavíme o okamžiku vjetí do křižovatky. Pokud je přede mnou vozidlo, v okamžiku vjetí do křižovatky mi situace dovoluje pokračovat, takže vjet můžu. Triviální, já to mám vyřešené. Pokud si to někdo chce řešit jinak - jeho věc.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2634
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Odjezd z křižovatky po padnutí červené

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins:
Špatně.
Kdyby tam nebyla tahle výjimka (to plnění povinnosti puštění/přednosti), správně by jsi do té křižovatky vjet nesměl, tj. nebyla by splněna podmínka, že můžeš za křižovatkou pokračovat a zůstal bys v ní a musel bys chodce pustit/dát přednost vozidlu tak, že zůstaneš stát před křižovatkou a vjet bys do ní mohl, až nikdo nepojede/nepůjde

Tím chci říct, že úplně to samé platí v případě, že před tebou jede vozidlo - tj. ty víš že on nebude moct pokračovat, tj. ty nemáš volnou křižovatku a máš zůstat před křižovatkou

Jasně - je to čistě teoretická debata defacto k ničemu, protože každej tam vjede, protože jinak reálně by se nikdo nikam nedostal.
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 480
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Odjezd z křižovatky po padnutí červené

Příspěvek od PepaSFI »

GH: platilo by to v případě že taky odbočuješ doleva nebo tam máš chodce, jako vozidlo před tebou. Ale když musíš zastavit kvůli vozidlu před sebou, tak jsi tam neměl vjíždět. Pak by šlo samozřejmě o to jestli jsi ve chvíli vjezdu mohl poznat že to zastaví nebo ne.
Ale v původním dotazu šlo o to jestli je to jízda na červenou. Není. Je to jiný přestupek.
Odpovědět