Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od Bond007 »

mafel píše:Mezinárodní úmluvy jsou nad zákony země.

Ale dohaduj se s rakušákem ve 2 v noci... Mám v autě 2 hasičáky (pro osobní potřebu), 1x reflexní bundu (často jezdím jen v krátkým tričku a v noci bývá zima, např. před sraženou srnkou...) a 5 reflexních vest - není nutné si dělat problémy tam, kde nejsou a není nutné zavdat příčinu k důkladnější kontrole auta - jeden kamarád v Chorvatsku v kufru auta našel zapomenutých sto 9mm nábojů a měl staženou prdel, abych je dovezl zpět....
ja v aute nemam ani povinnou vybavu co ma byt v cr a je mi to tak nejak u prdele a nikdy s tim problem nebyl ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od aikoN »

mafel píše:
aikoN píše:v chorvatsku nesmíš mít u sebe náboje?
cizinec bez mezinárodního zbrojního průkazu???
Jo v tom se nevyznám, zbroják nemám. Já myslel, že stačí mít normální zbroják a je to v pohodě.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Hasící přístroj v autě (CZ a SK)

Příspěvek od 525iX »

Bond007 píše:
525iX píše:
Bond007 píše:2) podle Videnske umluvy z roku 1968 tusim, mas mit ve vozidle povinou vybavu podle zeme, kde je vozidlo registrovano ;) takze jaka je povinna vybava v sk, v at, de, pl ti muze byt uplne u ( )( ) pokud nemas vozidlo registrovano v techto zemich
Tohle je mi jasný, ale pokud je to u nich dáno zákonem, tak pak co? Mám v tom zmatek. :-??
plati to pro vesty, hasici pristroje, kartu prvni pomoci a veskerou vybavu co ma byt v aute....
proste vy mate mit v aute vybavu, ktera je predepsana v CR, nic vic, nic min! Takze jak jsem psal uz kdysi, povinna vybava vozidla te ktere zeme me nezajima, pokud mam vozidlo regostrovano v CR. To ze to nekteri prislusnici nevedi a vyzaduji predlozit povinnou vybavu dane zeme je jen jejich problem... idealne mit pojisteni od DAS a ti jim to vysvetli ;)
To zní logicky, dík za vysvětlení. A teď ještě, když je v rakousku povinnost mít tu vestu v dosahu a ne někde zahrabanou v kufru, tak se to na to vztahuje taky nebo to už ne?
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od 525iX »

mafel píše:Mezinárodní úmluvy jsou nad zákony země.

Ale dohaduj se s rakušákem ve 2 v noci...
Je to tak :(
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od Krysa »

Já hasičák mám. Vozím hořlavinu
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Hasící přístroj v autě (CZ a SK)

Příspěvek od Bond007 »

525iX píše:
Bond007 píše:
525iX píše: Tohle je mi jasný, ale pokud je to u nich dáno zákonem, tak pak co? Mám v tom zmatek. :-??
plati to pro vesty, hasici pristroje, kartu prvni pomoci a veskerou vybavu co ma byt v aute....
proste vy mate mit v aute vybavu, ktera je predepsana v CR, nic vic, nic min! Takze jak jsem psal uz kdysi, povinna vybava vozidla te ktere zeme me nezajima, pokud mam vozidlo regostrovano v CR. To ze to nekteri prislusnici nevedi a vyzaduji predlozit povinnou vybavu dane zeme je jen jejich problem... idealne mit pojisteni od DAS a ti jim to vysvetli ;)
To zní logicky, dík za vysvětlení. A teď ještě, když je v rakousku povinnost mít tu vestu v dosahu a ne někde zahrabanou v kufru, tak se to na to vztahuje taky nebo to už ne?
poad se na to vztahuji nase ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj v autě (CZ a SK)

Příspěvek od Snowman000 »

Bond007 píše:
525iX píše:To zní logicky, dík za vysvětlení. A teď ještě, když je v rakousku povinnost mít tu vestu v dosahu a ne někde zahrabanou v kufru, tak se to na to vztahuje taky nebo to už ne?
poad se na to vztahuji nase ;)
Tak tak...ale vesta v dosahu znamena vzdy nieco trosku ine a zalezi hlavne od toho "cteneho" statneho zamestnanca, ktory ju kontroluje...najcastejsie myslia(a najlogickejsie by bolo) aby si vodic vedel obliect vestu bez vystupenia z auta...no niekedy sa najde aj taky co si to vysvetluje, ze si ju ma vodic byt schopny obliect bez opustenia sedacky vodica... 8-|
Aky ma prakticky vyznam to druhe...?! /:)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
KFL
Řidič začátečník
Příspěvky: 196
Registrován: pát 21 říj 10:05

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od KFL »

Zdravim,

chlapi, poradte- poridil jsem hasicak do obou nasich aut (BMW 3er F30 a Volvo V70) a nevim, kam s nima. Pod/pred sedacku se mi ani v jednom aute nevejde (navic ho neni jak prichytit). a cpat ho spolujezdci vedle nohou nebo pod jeho kastlik se mi moc nechce. Kde ho vozite vy?

Aktualne ho mam v bavu pod podlazkou kufru a ve Volvu ho nemam vubec, protoze neni kam ho dat :D.

Taky by me zajimalo, jak je to pri nehode - typicky kdyz me nekdo zbori zezadu a sejme hasicak, co se stane? :)
"Speed hasn't killed anyone. Sudden stopping, that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od pavproch »

genuine BMW accessory pro F30 nabízí hasák vč. držáku pod sedalo spolujezdce, tak to tam muši jiť... přinejhorším nalepiť emerickou páskou
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
KFL
Řidič začátečník
Příspěvky: 196
Registrován: pát 21 říj 10:05

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od KFL »

Njn, jenze ja koupil malej praskovej, ne genuine, kterej se tam nevejde na vysku :).

Ted jsem laboroval 20 minut a nakonec jsem ho dal do kufru za gumu, ktera je pro nakou flasku.
A do Volva jsem to dal do kastliku spolujezdce. Jen si rikam, ze v lete tam bude asi vic nez 60 stupnu, tak to snad nerachne :).
"Speed hasn't killed anyone. Sudden stopping, that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Odpovědět