Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od ultima ratio »

Každopádně to zní logicky, takže asi je.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5586
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící přístroj v autě (CZ a SK)

Příspěvek od Snowman000 »

pavproch píše:nechce se mi zakládat nové vlákno: docela mně překvapil kolega, který přesvědčivě tvrdí, že na Slovensku je třeba už loňska mít v autě tolik kusů výstražných vest (ne zelené barvy!), kolik má auto homologovaných sedadel... ???

sem nikdy nic takového neslyšel - otázka pre bratov: jak to teda aktuálně je?
O nicom takom neviem...a nikde sa mi nepodarilo objavit inu novsiu vyhlasku ktora by hovorila nieco o farbach a pocte(okrem vodica)...
§ 16, vyhláška č. 464/2009 Z.z.:

(1) Povinnou výbavou motorového vozidla kategórie M, N, T, C a PS sú:

b) bezpečnostný reflexný odev, napríklad vesta, overal, nohavice, bunda alebo pláštenka; bezpečnostný reflexný odev sa umiestňuje v dosahu zo sedadla vodiča vozidla,
§ 16, vyhláška č. 464/2009 Z.z.:

(3) Vodič motorového vozidla, ktoré je povinne vybavené bezpečnostným odevom,je povinný mať bezpečnostný odev oblečený, ak sa zdržiava na vozovke mimo vozidla počas núdzového státia,

PS: No myslim, ze vas vsetkych s vozidlom registrovanym v ČR sa to aj tak netyka kvoli viedenskemu dohovoru :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od pavproch »

@snow: thx
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od retron »

nevim jak v SK, ale v AT to tak je uz minimalne dva roky a navic musi byt v kabine ne v kufru a kdyz mi pujcovali nahradni auto na Jarove tak prej i u nas musi byt pro kazdeho vesta.
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od vojtadub »

A prijde mi docela logicky, aby kazdy cestujici mel svoji vestu. Misto to nezabira a stoji to par kacek.
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Hasící přístroj v autě (CZ a SK)

Příspěvek od 525iX »

Bond007 píše:2) podle Videnske umluvy z roku 1968 tusim, mas mit ve vozidle povinou vybavu podle zeme, kde je vozidlo registrovano ;) takze jaka je povinna vybava v sk, v at, de, pl ti muze byt uplne u ( )( ) pokud nemas vozidlo registrovano v techto zemich
Tohle je mi jasný, ale pokud je to u nich dáno zákonem, tak pak co? Mám v tom zmatek. :-??
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Hasící přístroj v autě (CZ a SK)

Příspěvek od Bond007 »

525iX píše:
Bond007 píše:2) podle Videnske umluvy z roku 1968 tusim, mas mit ve vozidle povinou vybavu podle zeme, kde je vozidlo registrovano ;) takze jaka je povinna vybava v sk, v at, de, pl ti muze byt uplne u ( )( ) pokud nemas vozidlo registrovano v techto zemich
Tohle je mi jasný, ale pokud je to u nich dáno zákonem, tak pak co? Mám v tom zmatek. :-??
plati to pro vesty, hasici pristroje, kartu prvni pomoci a veskerou vybavu co ma byt v aute....
proste vy mate mit v aute vybavu, ktera je predepsana v CR, nic vic, nic min! Takze jak jsem psal uz kdysi, povinna vybava vozidla te ktere zeme me nezajima, pokud mam vozidlo regostrovano v CR. To ze to nekteri prislusnici nevedi a vyzaduji predlozit povinnou vybavu dane zeme je jen jejich problem... idealne mit pojisteni od DAS a ti jim to vysvetli ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od mafel »

Mezinárodní úmluvy jsou nad zákony země.

Ale dohaduj se s rakušákem ve 2 v noci... Mám v autě 2 hasičáky (pro osobní potřebu), 1x reflexní bundu (často jezdím jen v krátkým tričku a v noci bývá zima, např. před sraženou srnkou...) a 5 reflexních vest - není nutné si dělat problémy tam, kde nejsou a není nutné zavdat příčinu k důkladnější kontrole auta - jeden kamarád v Chorvatsku v kufru auta našel zapomenutých sto 9mm nábojů a měl staženou prdel, abych je dovezl zpět....
Naposledy upravil(a) mafel dne úte 26 čer 19:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od aikoN »

v chorvatsku nesmíš mít u sebe náboje?
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: Hasící přístroj a výstražná vesta v autě (CZ a SK)

Příspěvek od mafel »

aikoN píše:v chorvatsku nesmíš mít u sebe náboje?
cizinec bez mezinárodního zbrojního průkazu???
Odpovědět