STK - jak jít štěstíčku naproti?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Def
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09 led 13:57

STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od Def »

Mám starou Ochcávku II, uvedenou do provozu 2008. Poslední dvě STK mi řešil servis, zaplatil jsem pár stovek navíc a bylo to. Teď po stěhování to musím vyřešit sám a bojím se, že neprojdu, protože i když jezdím každý rok do servisu, tak se obávám, že tam jistě něco najdou, a tak přemýšlím...

Dávalo by smysl, abych si v autě v popelníčku zapomněl např. 500,- Kč s kartičkou "Díky za STK"? :o) Případně jak jinak to udělat, když na STK nikoho neznám?

ps. Pokud se někoho můj neetický nápad dotkl, tak se předem omlouvám.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od Arkis »

V dnešní době už takové okatiny u většiny lidí nefungují. Za 500 Kč si pomalu nic nekoupíš a jeho by to mohlo stát práci/pokutu/zákaz činnosti/licenci, což ho živí. Proto to už tak nedělají. Pořád se najde ňouma, co to vezme, ale už je jich opravdu málo.
Pokud se tak bojíš STK, tak to dej do servisu. Za pár stovek ti udělají zběžnou prohlídku a během pěti minut poznají, jestli to projde nebo ne. STK je opravdu hrubé síto, kde neprojdou jen vraky. Normálně to funguje tak, že nějaké "bububu" napíšou jako malou závadu, za kterou se nevyhazuje, aby se aparát nažral a koza odjela po svých a tím to končí.
Pokud je auto v tak špatném stavu, že STK opravdu neprojde (a není rentabilní to opravit), tak to prosím pro dobro všech nech zlikvidovat.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od spooon »

Snad každý servis dělá jak přípravu na STK, tak i zařídí STK. Kouknou na to, opraví co se jim nezdá a udělají STK - nemusíš nic řešit. A jak zmínil předřečník, neprojdou fakt jen vraky.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od petr_riha »

Petikilo :-D

Jinak stěhování nic neznamená. Můžeš to dat do stejného servisu jako dříve. Ze to je 100, 200, 400km? No a? Když už teda mas strach to dat so jiného servisu, který udělá totéž se s nimi spřízněným stk.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od řidičBOB »

Pořád to na STK jde. Ale jak co. A je to už ho hodně dobré známosti.
Sám pro sebe to umím. Ale nedohazuju to ani kamarádům, protože jsem rád, že to udělá, když potřebuju já
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2302
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od Truck Daškam »

Nemachruj, bud pokornej a ono to nějak projde.

Kdyby ne, tak opravíš pouze tu závadu co ti napíšou a víc netřeba řešit
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od Stepan »

Def píše: úte 09 led 14:02 Poslední dvě STK mi řešil servis, zaplatil jsem pár stovek navíc a bylo to.
Napiš do googlu "zajištění STK + nejbližší krajské město". Vyjede ti to nějaký servisy. Tam dojedeš, zaplatíš pár stovek navíc a bude to.
Prověřený servisák slouží pro STK zejména k tomu, aby jim nějakej agent provokatér necpal pětikila do přihrádek... ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: STK - jak jít štěstíčku naproti?

Příspěvek od Brus »

Stepan píše: úte 09 led 17:58
Prověřený servisák slouží pro STK zejména k tomu, aby jim nějakej agent provokatér necpal pětikila do přihrádek... ;)
Pravda vyděsí
Odpovědět