Kuna v motoru - vaše zážitky

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Kolťák
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 16 říj 11:14

Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od Kolťák »

Tak mě včera navštívila kuna, chtěla si asi udělat brloh v prostoru mezi odhlučňovací stěnou motoru a kabinou, vyžrala mi molitan v meziprostoru a ješte to rozházela všude po motoru, protože on je to fakt molitan a ne cukrová vata. A protože se jí tam asi nelíbilo, tak mi na rozloučenou prokousala hadice v chladícím okruhu, tipuju právě někde u měniče do kabiny ( nenaskočilo ani topení po pár km, přikládal jsem to chladnému ránu). Zjistil jsem že je něco špatně až po 10 minutách při jízdě do stoupání kdy ručička teploty vystřelila z krásného optimálu do červené jako raketa s Gagarinem do vesmíru. To už jsem tušil že je něco špatně, samozřejmě otevřu motor a chladicí kapalina všude jen ne v okruhu a vidím všude ten molitan. Ona ji asi nepřehryzla uplně, ale jen načla, takže když auto stálo nic neteklo, takže ani žádná loužička pod autem ale při běhu už to logicky začalo tlakem chlístat ven jak postřelený jelen. Pak jsem otevřel po vychladnutí samozřejmě kapalinu a bylo ji tam asi tolik, kolik zbývá ve flašce slivovice když moravaci něco slaví. Kun*a jedna plesnivá.

Teď jsem zvědavý jaký mi přijde účet ze servisu. Na tu odhlučňovací stěnu kašlu, už je to brak na dojezd, ale předpokládám že nové hadice chladiče mě neminou. Máte podobné zkušenosti, na kolik vás taková zk*rvená nezvaná návštěva vyšla?
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od honziss »

Mam. Prekousala mi kabely cidla klimatizace. Chutnaly ji jen ty zluty. Od ty doby kdyz dojedu na chalupu, tak otviram kapotu nechavam motorovy prostor vyvetrat a vychladit a v pohode.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od abgx1 »

Raz izolacia pod kapotou. Tu som len strhol dole a auto sa medzi tym predalo.

V dalsom aute molitan za motorom, to stalo asi 120€


Odvtedy raz za polrok striekam pod kapotu sprej proti kunam. Je s tym pokoj.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od Stepan »

1.

Přijdu, nastartuju, jedu tak 15 kilometrů, vystoupím z auta, svině se jen vykutálela ven, ale ještě se někam odplazila Jak spící bezdomáč v kontejneru, neměl moc šancí. Ale třeba ještě někde pobíhá.

2.

Natáhla si tam svině ulovenýho ptáka a pod zvukovou izolaci na kapotě mi narvala šutr, z ňákýho důvodu. Pták hozenej na motoru samozřejmě začal při jízdě lehce hořet a měl jsem z toho malinkou paniku.
Dle principu koletivní viny kolega asi týden potom chytil nějakou příslušnici stejného druhu jak mu okouní kolem slepičího kurníku kolegyně a naprosto precizně ji sejmul lopatou. Oprava 0 Kč.

Srandovnější zážitky má kolega s vydrou, která mu za jednu noc vyskládala na hráz asi 15 ryb. Ani nebyly rozežraný, prostě seklý drápem a položený. Asi učila mladý lovit.
8-x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1350
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od Arkis »

Taky jsme řešili na 2 autech neustálé nálety kun. Naštěstí to nikdy neodnesly kabely ani hadice. Jen izolace. Pomohl jedině ten smradlavý sprej. To vždy na 2 měsíce dokonale odradilo všechny kuny i mechaniky. :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od jerry »

U Swifta mám po předchozí majitelce v motoru v prostoru baterie nepravideně blikající diodu. Asi to pomáhá.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od spooon »

mě překousala kabel od klimatizace. Tak sem tem nechal dát elektronický odpuzovač, a asi rok dobrý.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od Shr3k »

Kdysi rakouský sprej Tschüss Märder od Einszett (možná náhrada http://www.chemcar.cz/technicke-spreje/ ... kunam.html), už dlouho jsem kunu neměl, ale pro parkování venku asi nahodím Kemo odpuzovač.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od abgx1 »

Jo raz na starsom aute dovliekla krtka k skrtiacej klapke. Pocas jazdy sa o krtka zasekla v otvorenej polohe. Zastavil som s motorom vytocenym na 6000rpm na krajnici a siel ju uvolnit...
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Kuna v motoru - vaše zážitky

Příspěvek od delphin »

U mě největší zásah byl u Fabie, když kuna prokousla manžetu horizontálního kloubu, ten vyschnul, zareznul a stálo mě to novou tyč řízení.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Odpovědět