Odjinud: Nechci nové auto

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od merlin »

HondaMan píše:To že nejezdíš na image je pěkné, ale zkus jet žádat o běžnou práci, nebo třeba na obchodní jednání v Porsche a ve Fábii... ;)
to zalezi ci obchoduje s ludmi co ta uz poznaju alebo je to novy klient a podstatne je v akom odbore podnikas.
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 4006
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od HondaMan »

Samozřejmě, pokud jsi generální ředitel Sazky, tak to tolik nevadí, ale na nižších pozicích se na to hledí dost.

Pamatuji si, když tatík vyměnil své 7 let staré CR-V za nové (schválně nejezdí ničím, co by provokovalo) a přijel na jednání k jeho nejvýznaměnjšímu obchodnímu partnerovi a první co slyšel bylo "koukám, že jsme Ti dali vydělat na nové auto"...
Ještě horší je, když na firmě není dost volných aut a obyčejnému servisákovi půjčíš auto jeho nadřízeného. Jednou jsem takhle jel k zákazníkovi v rok starém Freelanderu a první na co se ptal bylo, zdali takovýmito auty jezdíme běžně. Když jsem mu vysvětlil jak se věci mají, docela se uklidnil...

a podobných případů by se dalo najít moc a moc...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Caddy »

ja vim, jak jsme byl dva mesice v jedne praci, kde kolegove jezdili do zamestnani na kole nebo MHD a ja Cadillacem :) No, stejne se mi tam nelibilo :-D
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od goes »

HondaMan píše:Samozřejmě, pokud jsi generální ředitel Sazky, tak to tolik nevadí, ale na nižších pozicích se na to hledí dost.

Pamatuji si, když tatík vyměnil své 7 let staré CR-V za nové (schválně nejezdí ničím, co by provokovalo) a přijel na jednání k jeho nejvýznaměnjšímu obchodnímu partnerovi a první co slyšel bylo "koukám, že jsme Ti dali vydělat na nové auto"...
Ještě horší je, když na firmě není dost volných aut a obyčejnému servisákovi půjčíš auto jeho nadřízeného. Jednou jsem takhle jel k zákazníkovi v rok starém Freelanderu a první na co se ptal bylo, zdali takovýmito auty jezdíme běžně. Když jsem mu vysvětlil jak se věci mají, docela se uklidnil...

a podobných případů by se dalo najít moc a moc...
ano v kazde trochu vetsi firme je jeden zamestnanec, co hledi cim prijizdi obchodni partneri a hned to bezi rikat sefum a dle toho se k danemu cloveku postavi. Ano, nekde se na to hledi, ale je to naprosto marginalni zalezitost.
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od merlin »

Na jednu vec image auta skutocne funguje. Ked ma zastavi policajna hliadka za priestupok, tak ak mam dobre auto vzdy zacne tou zazracnou vetou "tak co s tym urobime" a ja viem ze dohoda je ista :) Ked som sa minule snazil "dohodnut" na starom Fiate TIPO, tak ma este osocili ze je to uplacaine a ze oni nepotrebuju aby ich nejaka socka natrela potom v TV...

P.S. Dokonca som zazil ako ma zastavili pri jednom nocnom clube (nastastie som mal MB ML) a policaj ze ci budem fukat, ja na to ze kludne... zhacil sa a povedal ze ked nafukam tak sa s tym uz nebude dat nic robit, takto sa mozeme stale dohodnut :D
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od goes »

merlin píše:Na jednu vec image auta skutocne funguje. Ked ma zastavi policajna hliadka za priestupok, tak ak mam dobre auto vzdy zacne tou zazracnou vetou "tak co s tym urobime" a ja viem ze dohoda je ista :) Ked som sa minule snazil "dohodnut" na starom Fiate TIPO, tak ma este osocili ze je to uplacaine a ze oni nepotrebuju aby ich nejaka socka natrela potom v TV...

P.S. Dokonca som zazil ako ma zastavili pri jednom nocnom clube (nastastie som mal MB ML) a policaj ze ci budem fukat, ja na to ze kludne... zhacil sa a povedal ze ked nafukam tak sa s tym uz nebude dat nic robit, takto sa mozeme stale dohodnut :D
no vidis a ja jel nedavno dodavkou a ve FM mne zastavila hlidka. A i kdyz maji povinnost davat foukat, tak se mne jen zeptal zda sem pil a ja rekl ne a pustil mne. Tudiz v aute to nebude ;)
Uživatelský avatar
mabosk
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 17 úno 09:11

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od mabosk »

Auto nehra rolu da sa to vyjdenat aj cez mnozstevnu zlavu :D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 4006
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od HondaMan »

goes píše:ano v kazde trochu vetsi firme je jeden zamestnanec, co hledi cim prijizdi obchodni partneri a hned to bezi rikat sefum a dle toho se k danemu cloveku postavi. Ano, nekde se na to hledi, ale je to naprosto marginalni zalezitost.
Nesouhlasím.
Je spousta situací, kdy protistrana vidí čím jsi přijel. Jde Ti naproti, něco jsi přivezl a spolu s obch. partnerem to jdete předat někomu dalšímu...
A to že je to marginální záležitost si nemyslím. Když jsem pracoval pro otcovu firmu, a za zákazníkem dojel v neodpovídajícím autě, přišla na to řeč takřka vždy... A to i ze strany žen.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od Vana »

vím o jednom co se živil vykupováním pozemků od lidí a jezdil kvůli tomu zásadně ve staré Š120.
Kdyby přijel v autě odpovídajícím jeho příjmům, nikdo by mu nic neprodal.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Odjinud: Nechci nové auto

Příspěvek od goes »

vana: samo, ze jsou pripady, kdy se tomu prizpusobuje. ale neni to nic zasadniho a extremniho. To, ze to maji nekteri na dennim poradku je vice mene dano tim, ze ja pisis ANO, tudiz z daneho uhlu musi prijit NE.
Odpovědět