Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Hon na piráty

Příspěvek od driver »

řidičBOB píše:Přátelé - neříkejte mi, že tohle, co je vidět na tom onboard záznamu, je bezpečná vzdálenost na dálnici!
Však se na to video ani nemusím dívat.
Stačí se na D1 projet jen 5km na první sjezd a natočím na on-board nedodržení bezpečné vzdálenosti u desítek aut zejména ve špičce. To je taky důvod, proč se D1 neustále zavírá nebo jede jedním pruhem. Ale kromě měření odstupu by bylo třeba pokutovat ty, co blokují levý, když je za nimi vozidlo co evidentně touží předjet. Dokud se tohle řešit nebude, tak se odstup zmenšuje na centimetry a masakry budou zajímavé teď v suché zimě kdy je sice sucho, ale na mostě je námraza :(
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5525
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

Pokud je to možné, tak se dálnici vyhnu. Projedu klidně republiku po okreskách a užiju si to, ale stačí najet na dálnici a jsem hned nasraný, velká koncentrace ignorantů, na malém prostoru.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27214
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Zajda píše:Kdybysme se podívali na provoz na jakékoliv víceproudé komunikaci, bezpečnou vzdálenost umožňující reagovat na opravdu nečekané situace (tj. že jsem ten první nebo druhý co se řítí do průseru) nedodržuje tak 99 % řidičů. A v bájné říši to nebude o moc lepší.
V bájné říši to na dálnicích vcelku často kontrolují....
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 439
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Hon na piráty

Příspěvek od bojler »

Jsem dost znechucený z toho, že to dopadlo podle očekávaného scénáře. Ustanovil se pirát a všechna další pochybení se nevidí. Lid má radost a zároveň je spokojený, že mu nikdo neříká nepříjemnou pravud.

Pokud už se chci na někoho lepit, tak aspoň s přesahem, aby bylo vidět dopředu.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Hon na piráty

Příspěvek od driver »

Tak jsem si to video pustil a souhlasím s Bobem.
Řidič 5er způsobil ohrožení.
Ale havaroval řidič A4 je to prosté jak facka.
Kecy o tom, že nemohl reagovat jsou liché, příčina je malý odstup jednoznačně.
Nediskutuji o tom, že v reálu se to porušuje. Ano, proč ne, ale ať to dělá ten, kdo to umí, viz ti dva co se nehodě vyhli, a kdo to neumí ať to nedělá a nebo ať tak činí a nese ale následky a nehájí se nesmyslně.
Zajímavé je, že když skočí pod kola chodec a následně srazí se dvě auta, tak chodce nikdo neřeší a všichni řeší odstupy.
Proč tady odstup nikdo neřeší?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 247
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Hon na piráty

Příspěvek od budik »

driver píše: Zajímavé je, že když skočí pod kola chodec a následně srazí se dvě auta, tak chodce nikdo neřeší a všichni řeší odstupy.
Proč tady odstup nikdo neřeší?
Protože v případě chodce je to nedbalost, zde se jednalo o úmysl (byť nepřímý).
V případě, že by BMW zastavilo z jiného důvodu, než s úmyslem vytrestat-vybrzdit - např. z důvodu překážky na vozovce - tak by skutečně musel být stíhaný řidič audi za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.
Takto ale prvotní příčinou bylo úmyslné jednání řidiče BMW, který si musel být vědom nebezpečí, které způsobil, a proto je stíhán pro úmyslné těžké ublížení na zdraví.
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Ondras »

Protože pirát ve stříbrnym bavoráku je zajímavější terč. Ještě k tomu umřelo dítě, to je taky mediálně vděčný.
Jak jsem koukal na to video, sešla se tam slušná sbírka talentů - říkám si, že kdyby se nesrazili tady, tak se nejspíš něco semele o pár kilometrů pozdějc.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27214
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

budík: prvotní příčinou byla bezdůvodná pomalá jízda řidiče Octavie v levém pruhu...když už jdeme pátrat po tom, co bylo dřív - zda kuře nebo vejce.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Hon na piráty

Příspěvek od driver »

Já se klidně přiznám, to je řadu let, snad 10let a obchvat Berlína, to je okruh kolem města a tam bylo 5pruhů zrovna jsou tři pruhy+dva připojovací, a než jsem předjel, přiblížil se moc a překročil tu bezpečnou vzdálenost. Zastavili mě v civilním autě, vždycky je vidím "kilometr předem", (protože civilní auta jezdí nestandartně) tentokrát jsem si nevšiml díky tomu, že jsem se teprve začal řadit na připojovacím a na telemetrii mi ukazovali, že bych to neubrzdil, i kdybych měl reakční čas 0sec, protože brzdná dráha byla vyšší než odstup, říkám, OK, ale jednalo se o předjíždění, nechtěl jsem blokovat pruh 50m před zahájením manévru, a na to mi řekli, že předjíždění není důvodem k nedodržování odstupu a že jsem při rychlosti 120kmh měl mít odstup min 60m a naopak předjíždět se smí jen když to je bezpečné, říkám ok, kolik, nevím už 200 nebo 300euro, zato, že jsem měl odstup 50m místo 60ti a naštěstí brali hotovost a gute fahrt.
V Německu zaplatíš za porušení odstupu i když se nic nestane, ale preventivně příště víš, že máš předvídat a umět reagovat a v CZ dle tohoto videa je to přesně opačně, stačí přenést vinu na jinou okolnost? [-x
Nejde mi v zásadě primárně o spravedlnost akorát mrzí vždycky, když za to pykají nevinní a že vlastně není zpětná vazba, když ten řidič A4 takto bude jezdit dál...
V DE by z RZ předvolali provozovatele i těch dvou dodávek co se vyhli a pokutovali řidiče za nedodržení odstupu i když se nic nestalo a oni by zaplatili bez keců bez právníků a ještě by poděkovali za upozornění a omluvili se za svou chybu.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27214
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Asi tak.
Což ovšem nijak nezpochybňuje krajně debilní jednání řidiče Audi....aby si někdo nemyslel, že ho tady obhajujeme. Ale když spravedlnost, tak pro všechny!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět