Tažení podvalu s autem bez BE

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27162
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od řidičBOB »

hmmm, legislativa... A že máš třeba rozdíl hmotností tunu mezi Ovcí a Q7, to je v poho. Jizdní vlastnosti stejné, že?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1881
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od Zajda »

Na to právě narážím.

-Samotnou Q7 s béčkem řídit můžu.
-Octavii s 1600 kg podvalem řídit můžu.
- Q7 s 1600 kg podvalem řídit nemůžu.
Přitom je jasné že tato souprava bude na řízení méně náročná.

Za mě je tato legislativa absurdní a nic jako omezení celkové hmotnosti soupravy dle řidičaku by nemělo existovat.
Pouze obecné omezení hmotnosti vozidla co můžu řídit a k tomu samostatně hmotnost vleku co můžu tahat.
《》
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2352
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od Truck Daškam »

To by bylo absurdní.
To by si pak mohl vzít Rama, za to pověsit loď a jet jenom s B

Kdo chce Q7+ velký vlek, tak si udělá CE. Nebo v čem je problém?
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1881
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od Zajda »

Ne, prostě by mělo Bčko limit třeba 750kg bez výjimky a nic těźšího bych tahat nemohl za ničím.

Pořád nějak utíkáte od tématu, řekni mi jakou má logiku současná úprava že 1600 kg za oktávkou je v pohodě, ale zapřáhni to za SUV a je z tebe nebezpečný živel.
《》
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1792
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od petr_riha »

Zajda píše: stř 05 črc 14:03 prostě by mělo Bčko limit třeba 750kg bez výjimky a nic těźšího bych tahat nemohl za ničím.
Tak to bylo dříve, viz můj příspěvek výše. Dříve B = do 750kg, nebrzdeny.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2817
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od jarka »

Mě zas přišlo docela hustý, když jsem před lety jezdívali na ring a půjčovali si odtahovku s vlekem na dvě auta :) . S BE jsme pak legálně kočírovali soupravu dlouhou jak kamión - jedno auto na odtahovce a dvě na připojeným vleku. Zkušenosti s takovýmhle monstrem jsme měli prakticky nulový, ale bylo to úplně na pohodu. I se s tím dlouhým vlekem pěkně couvalo.

Nedávno jsem si půjčoval vozík za tipo, který může táhnout 1.5t bržděný vlek. Vozík měl dle TP max. hmotnost 2t a chlápek v půjčovně mi říkal, že je samo třeba BE, ale že se bere aktuální hmotnost vozíku. Tedy tipo má dle TP 1.5t max a legálně jsem na 400kg vozík tedy mohl dát 1,1t. Je to tak, nebo už to bylo špatně?
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2352
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od Truck Daškam »

Zajda: Já bych dal B nic, s BE všechny vozejky. To už pak klidně bez toho limitu do 3,5t, jak píšeš a místo hmotnosti bych to vztáhl na kategorie

jarka: Tak s dlouhým vlekem se celkově couvá líp, než s krátkým.
Na pohodu někoho s rozumem jo. Pro debila co je schopnej celej kopec stát na brzdě a neví jak s tím jezdit to je hazard
Chápeš to?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 458
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od PepaSFI »

no to by zas bylo taky absurdní, muset mít extra řidičák i na srandovní vozejček na minikolečkách, co může jet max 80 a naloží se na to tak tři pytle brambor a když neumí zacouvat tak vyskočí a drcne do toho rukama. Ale docela by asi neškodilo, kdyby se v autoškole udělala hodinka s malým vozejkem, jen tak aby žák věděl základy. Ikdyž ono už je všecko jinak, výkony jinde, auta plný pomocníčků, kamery na všecky strany. Já když měl těsně po autoškole, musel jsem jetasi 150 km s vozejkem s jabkama k příbuzným, se škodou 105. To byla těžká zkušenost, ono to nejelo ani prázdný, natož z nákladem, brzdy nápodobně.

Jo a taky by mě zajmalo kolik lidí asi ví jak se sjíždí kopec se soupravou. Ikdyž ono to už je taky jinak. Brzdy jsou úplně jiný, ne že by nešly přehřát ale bývalo to takový že se za chvilku upeklo obložení a nebrzdilo to vůbec. Ale zas skoro nikdo už nesjíždí kopce na neutral.

Ale lidi zas dělají jiný kraviny. Já už viděl vozejkovejch hrdinů a u některých jsem byl nepříjemně blízko. Například když u obytňáku prasklo oje. Sedím jako spolujezdec v Tranzitu na prostředním sedadle a koukám do zrcátek jestli třeba není prázdná guma a najednou hele já nevidím kola, ten přívěs nějak klesá! Ještě chvilku, nebo prudší zabrzdění a šlo by to předkem do země a možná i do kotrmelců.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2352
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od Truck Daškam »

PepaSFI: Proč absurdní?
I malej vozejk musíš umět připojit, zajistit na něm náklad a hlavně si zkontrolovat jeho technickej stav.
Navíc by odpadlo celý tohle třístránkový téma :-D
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1565
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Tažení podvalu s autem bez BE

Příspěvek od abgx1 »

Nie je jazda s vozikom povinna sucast autoskoly pri Bcku?
Odpovědět