Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

HondaMan píše: úte 30 led 13:26Pokud to myslíš tak, že je třeba zrušit národní státy a nechat to celé řídit z Bruselu, tak bych se s Tebou zase jednou shodnul :-D
Ten smajlík na konci nejspíš znamená, že to bylo míněno jako vtip, že?
Nebo se snad úřednický parazit z libovolné lokality pouhým přesunutím do Brusele náhle stane prakticky schopnějším a inteligentnějším? :-?
Jinak byrokradi "řídí" hlavně to, aby si se svými "kamarády" a "spřátelenými firmami" odklonili co nejvíce peněz z kapes svých živitelů ze soukromého sektoru do těch svých. A pak možná ještě proudy propagandistických sraček v masmediálních stokách.

Taky mě vždycky fascinují poraženecké hlášky typu "češi si neumí vládnout, ať nám raději vládnou odjinud".
Takže se budem donekonečna "hňácat" v sebelítosti a chudáčkovství a pěstovat si syndrom oběti?
Což takhle prozkoumat příčiny této údajné neschopnosti a snažit se o změnu?
Ale na to se raději předem vyserem, bo pyčo moc práce woe.
Celá EU se stejně brzy rozpadne a budou to tu (po válce) de fakto řídit čaj-na-meny.
Což je furt lepší než Brůser.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1807
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

A proč by mě měla navigace u každého mostu buzerovat něčím, co mě nezajímá?
A proč zrovna 4 metry?

Zajímalo by mě, kam na to chodíš…
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2368
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

A proč mě má navigace buzerovat se železničním přejezdem?
Proč mi navigace otravuje s možností parkování, což mě nezajímá?
Proč mi navigace hlásí že mám jet jak trotl v levém pruhu kilometr před kžižovatkou?
To samý..

Proč asi 4m? Protože světe div se, pod most co má víc se vejdou defato všichni. V mapách máš taky zakreslený mosty, co maj pod 4m - ovšem pokud jsi nikdy do klasickýho almanachu nečuměl, tak víš pochopitelně kulový
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

Možná to nevíš, ale na přejezdu platí specifické dopravní předpisy...
jerry
Letec
Příspěvky: 3428
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od jerry »

řidičBOB píše: úte 30 led 14:21 No to vůbec. Zrušit celou zbytečnou a drahou EU.
Volný obchod a pohyb osob lze zajistit i bez EU rady, EU komise, EU ministrů, EU prezidenta a miliardy úředníků pod nimi.
Ale partaje, které mají tebou jmenované plně či částečně v programu jsou podle současného vedení EU populistické a extrémistické. Tak jak z toho začarovaného kruhu ven? Osobně si myslím, že se časem EU zruší sama, až půjde z tlustého do tenkého a to už začíná, tak převáží politika bližší košile než kabát a spolek se postupně rozpustí.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1807
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

TD: asi mas blbou navigací. Mě nebuzeruje ani s přejezdy, ani s parkováním. A když budu někde odbocovat a poradi mi s předstihem, kam se mám radit, jsem za to rad. Pravda, dříve to vidím vizuálně na mapě šipkou a textově mi to řekne cca 300m předem.

Mosty mě fakt nezajímají. A pokud ano, zajímal by mě most, pod který se vejdu ja (třeba s kolem na střeše), údaj 4m je mi k ničemu. A to, ze to znamená, ze se tam vejde kamion, mi je k ničemu. Mám pocit, ze pro náklaďáky existují speciální navigace, proč si neporidis tu, abys nemusel picovat na waze? Aha, ona není zadarmo.

… naštěstí jsem se dobre učil, abych do klasického almanachu nemusel cumet ;-)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2368
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins: A? Dle rétoriky petra to je značení dostatečně - to fakt navi hlásit nemusí

petr_riha:Já mám hlasový navigování vypnutý, ale vím že snad waze přejezdy hlásí. Mapy.cz mi kolikrát vnucují možnosti parkování po zadání cesty
Navi pro nákladní vozy zdarma nějak je, leč mě jek ničemu a nutí mě objíždět místa, do kterých můžu (B4+Mimo DO) - no a většina lidí jezdí podle těch Google nebo waze

Tvůj dovětek je ubohý i trapný, protože třeba před 20lety čuměli do almanachu i doktoři, když jeli stážovat do jinýho špitálu a není to tak dávno, kdy jsme podle mapy jezdili i u hašounů, protože s tabletama se u hasičů celkově (i HZS) dost zaspalo

Jinak schopnost jet podle map, chápat čísla silnic a jejich značení - patří mezi řidičské schopnosti. To že většina populace s ŘP netrefí bez navigace ani domů a nedokáže se vymotat z vesnice na hajvej dle značek svědčí o tom, jací (ne)řidiči to jsou.
Dodnes kvetu když někomu řeknu že sjede na exitu 80 a pojede furt po 27 aaž do cíle -- eee, co?
Naposledy upravil(a) Truck Daškam dne stř 31 led 08:04, celkem upraveno 1 x.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1574
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Akoby v navigacii nebol on/off slider pre konkretne upozornenie. Neviem aky problem je troma klikmi vypnut trebars to upozornovanie na priecestie.

Tak ci tak s tym upozornenim na vysku skor vidim technicky problem. Musel by si ku kazdemu mostu jeho vysku priradit manualne a to znie dost nakladne a nespolahlivo.

Staci pozriet na to ako nespolahlivo funguje zobrazovanie rychlostneho limitu, kde to ma pomerne casto nespravne data...


Predstav si ten Armageddon keby niekde v GPS svietila vyska mostu 4m a v realite by mal 3.6
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2368
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

abgx1: Výšky těch mostů ty truck navigace znají spolehlivě, stejně tak i únosnost mostků, které nikdo neřeší a nikdo pomalu ani neví, že tam jsou - takže v těch podkladech to je
Rychlosti se různě mění, výšky mostů jsou po desetiletí stejné
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1574
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Aha, tak potom nechapem aky je problem pouzivat truck navigaciu.
Odpovědět