Přituhuje

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

Já to na jednu stránku schvaluju. Kdo se tím tranzitem má proplejtat - u nákladní dopravy se rovnou průjezd zakazuje, a nikomu to nepřijde divný.
Hlavně aby nebyl šikanovanej rezident, co má projednou jiné auto (zápujčka apod.)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Dopravu po nábreží lze asi jenom těžko nazvat tranzitní.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

Hele kdo kam jede vážně nevím. A v Ječný to je tranzit jak vyšitej

Ovšem nevím, jestli to není boj s větrnými mlýny - ty kolony se přesunou prostě jinam. Daleko lepší by bylo asi rovnou zpoplatnit celkově vjezd do města, aby lidi měli motivaci do Prahy autem prostě nejezdit a nechat to někde na okraji.
Ale to se zase dostáváme k tomu, že kapacita P+R parkovišť je tristní
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

Zpoplatnit Ječnou, to je do nebe volající píčovina.
Tak teď si ještě ujasnit, co si tak představuješ pod pojmem tranzit.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Přituhuje

Příspěvek od Stepan »

řidičBOB píše: sob 10 čer 16:25 Dopravu po nábreží lze asi jenom těžko nazvat tranzitní.
Já se v těch pražských ulicích, plánovaných okruzích (...) moc nevyznám.
Ale pokud stojím na Černým Mostě, chci do Radotína na motokáry, takže vlastně (absolutně) Severní -> Jižní periferie a Waze mě táhne přes Karlovo náměstí, tak si myslím, že tam "tranzit" provozuju a zároveň si myslím něco o debilech. Každá prdel s dvěstě obyvateli si z EU fondů vyřídila obchvat, jen v Praze se jezdí centrem...

Na podobnou notu považuju za úchylné, že když jedu po D1 od Brna na Mladou Boleslav, stojím ráno ve stejný koloně jako lidi co jedou z Říčan do do Malešic.

Edit: Jestli mě ale něco autenticky vysírá, jako "žižkováka", tak je to Koněvka, dolů směrem do Karlína. Toe k posrání a nějaký mýto bych tam klidně zaved :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB: Viz co píše Štěpán.
A není to jen o tranzitu - ale i tom, že lidi nechtějí jezdit MHD a den co den nepražáci jezdí do Prahy...

Stepan: Jenže to je i problém waze, který to vlastně celý prohlubuje. Když se kouknu na mapu - při tvé trase se mi jeví nejlepší cesta Novopacká > Blanka >D0 nebo Štěrboholská > D1 > D0 nebo Štěrboholská > Jižní spojka > Strakonická

Ale zase je pravdou, že díky tomuhle se doprava ředí, ty mnou popsané cesty by to kapacitně nepobrali a kolabovalo by to
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přituhuje

Příspěvek od řidičBOB »

To, že tamtudy jede nějaká náplava podél waze ještě neznamená, že to je tranzitní komunikace. Jistě, v mnoha podobných případech ano, ale primárně ne.
Z Žižkova do Radotína by měl jezdit na kole! :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Přituhuje

Příspěvek od mattonecz »

ČM Radotín je po spojce ale ta asi furt stojí
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2282
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Přituhuje

Příspěvek od Truck Daškam »

Mě by vážně zajímalo co by se stalo s pražskou dopravou, kdyby se Praha uzavřela - tj. že by sem nesměli jet za prací nepražáci
Covid nebyl měrnou dobou, protože byli doma i samotní pražáci

Já to vidím ve svým okolí - všichni jedou do Prahy ráno autama, aby tam auto zahodili a odpoledne zase jeli domů.. Je to jen o lenosti a pohodlí.

Viz kamarádka - mohla by jet do práce na 7-8h a pak vypadnout o to dřív, aby stihla malýho vyzvednout ze školky. Ale néé, jede autem na 10h, a pak ho vyzvedává ze školky těsně před zavíračkou.
Přitom autobus z tý její prdele by ji odvezl přesně na metro a metro skoro až do kanclu.. ale to by musela chudinka vstávat no
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Přituhuje

Příspěvek od Stepan »

Ono těch rodilých pražáků celkově v tý koloně obecně moc nebude ;)
Že to není primární komunikace je možný, když si to teď hodím do Google Map, taky mě to táhne jinudy.
Tuhle sem přijížděl do Prahy od Smíchova a chtěl na ten svůj Žižkov. Většinou po příjezdu do Prahy vypínám a jedu po paměti, teď mi nějak zůstal zaplej. A ukazoval mi, ať jedu přes magistrálu furt nahoru, přes IPák a "pozadu k Flóře".
Tak sem si řekl, že ani hovno, na magistrále doleva, jak jsem zvyklej, dolů u hlaváku, kolem Bulhara... (...).
Koněvku jsem vyjížděl 50 minut a přijel dom o 30 minut později než mi Waze u tý magistrály tvrdil... 8-x

Samozřejmě, že je "transit" a "transit". Jestli někdo transituje meziměstky nebo z Karlína přes Pařížskou do Podolí...

Nicméně tento způsob řešení, zdá se mi poněkud srandovní. 20k za rok není až tak moc, za garáž dám pomalu jednou tolik. Pokud tam ty auta opravdu nechtějí, maj to prostě zavřít. Když se podívám, co stojí v Pařížský, nemyslím si, že by to mělo mít vliv. Korporáty si to dají do nákladů, studentům PF UK to zaplatí fotr, těch pár šmoulů co tam jednou za rok projíždí ty dvě stovky prostě dá nebo to obcuká jinudy. Vlastně by mě zajímalo, typově, koho to má jako odradit.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět