Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2295
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

petr_riha: Třeba i z důvodu, že v tom omezení může začít někdo odbočovat do stavby a vznikne snadno to, co jsme viděli ve videu ;-)
A jak jsem psal výše - nedělám si iluze, že pokud by v nějakým místě někdo něco dělal, že by se poslušně zpomalilo...

V omezení prostě tu rychlost +/- dodržuju, ačkoliv nerozumím tomu, proč u nás nefunguje zvýšení rychlosti, když se tam nedělá. Teda vím proč - ale sere mě to
Chápeš to?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Tou stavbou je ta silnice samotna, vedle mimo zaber nic neni.
Dela se to tak bezne, jeden pruh prujezdny, druhy zavreny. Jizda bud kyvadlo, nebo protismer ma objizdku.
Kdyz se frezuje je potreba davat majla na najezd zpet nahoru, seskok dolu v plnem trysku je prinejhorsim mozny.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od EL_XEL »

Plk:

Já ty lidi nechápu. Jedu k semaforu, je tam zelená, tak jedu mírně nad limit (ale míň jak 10 nad limit) a baba mi to tam v OIII RS z předchozí křižovatky pošle, ale do jiného pruhu, tak si říkám: „OK, používá mozek, asi odbočuje jinam“, jenže vzápětí mi to pošle přímo před čumák, musím ostře na brzdy (předtím jsem zpomalil, protože jsem ji samozřejmě viděl a říkal jsem si, že to nemyslí vážně). Tak brzdím, ubrzdím, troubím.

Ona blikne varovkama, takže předpokládám, že se omlouvá. Pak začne zastavovat. Bliknu na ni, ať jede dál, tak jede za křižovatku (kde je záliv zastávky), tam zastaví a klepe si na čelo. To si jako myslí, že hodím kotvu, když se tam bába nasere? To ti lidi nemají soudnost?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2295
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Včerejší nehoda kamionů na D11, s následným požárem.
Našel jsem jeden komentář - zdali je pravidvý nebo ne - nechám na každém.

Ahoj, můj táta byl ten co řídil ten kamion který tam schořel na popel s tím autem. Levoproudař to nebyl byla tam kolona na sjezd táta začal přibržďovat a v tu chvilku se to celé stalo. Třetí kamion naboural do prostředního kamionu a ten naboural do prvního kamionu. Táta to strhnul do levého aby neslisoval auta před sebou a teď nevím jak to přesně bylo jestli se řidička v levém pruhu lekla nebo jestli jí nabral předkem. Každopádně auto prý bylo na lpg a hned po bouračce to chytlo šlehaly plameny až nad kabinu. Stalo se to strašně rychle tak že některé věci má táta v mlze. Každopádně je to děsivý. A upřímnou soustrast rodině.
Chápeš to?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Takže klasika, truckeři zase namačkaní na sobě jak sardinky, něco se semele a už jede domino. Takže borec to zase nestihl ubrzdit, foukl to do levého a způsobil nehodu, super, dobře ti truckeři jezdí...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2295
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

No, ono strhnutí do levého není nic vyjímečného a je to 50:50, že se nic nestane a skončí to dobře (i z důvodu, že vozidla v levém pruhu reagují na situaci v pravém) - narozdíl od jistého nárazu do vozidla před sebou, kdy osobák je jak papír

A pokud už ty dva defacto stáli (tj ani mezi sebou neměli rozestup, protože nebyl důvod) a vlítne do toho jeden zezadu co má 40t - tak udělá paseku, s kterou nikdo před ním nic neudělá.

Nebo ty máš v koloně rozestup 50m? Já ne
Naposledy upravil(a) Truck Daškam dne úte 25 kvě 10:57, celkem upraveno 1 x.
Chápeš to?
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od rhinos »

zajimave je jak ty vsechno vzdycky okecas B-)
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2295
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

rhinos: Nestál jsi snad nikdy v koloně? :-D To snad víš sám, jaký tam bejvaj rozestupy
A co ti udělá naloženej kamčák, není třeba řešit. Na netu je mrak videí, kdy takhle někdo vlétne do kolony a na 50m jsou rozházený auta a nezůstane kámen na kameni.

A osobně z tohodle mám taky strach - vždycky číhám do zrcátka, jestli ten za mnou dá varovky. I když vím, že pokud to do mě napálí - tak vlastně neudělám nic a stejně budu muset počkat, jak to dopadne. Jediný co, že třeba snad stihnu stočit volant někam - abych bud zachránil sebe, nebo z osobáku před sebou neudělal konzervu
Chápeš to?
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od 406 Coupe »

Povedlo se mi nedávno něco podobnýho: jel jsem v levým na čtyřproudovce v Modřanech, přede mnou v dáli brzdilo auto, které chtělo odbočovat doleva a protože jsem viděl, že v protisměru nic nemá, "předvídal" jsem, že v pohodě odbočí, než tam dojedu. Nestalo se, bůhvíproč zastavil. Když jsem si to uvědomil, na brždění nebyl čas a reflexivně jsem to strhnul doprava, mezi auta. Nas*ání toho v té modré oktávce, který to musel zablokovat bylo pořádné, honil mně pak přes čtyři křižovatky. Když jsem zaparkoval před cílem, bál jsem se vystoupit a pět minut jsme na sebe koukali přes přední skla. Pak to rozdýchal a odjel.
Tímto se mu dodatečně omlouvám ^:)^ ^:)^ ^:)^
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

rhinos píše:zajimave je jak ty vsechno vzdycky okecas B-)

:D no, tak nějak...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět