Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

No jasný, platí rovnice čím vyšší rychlost = tím dříve se musím řadit před překážkou (těžko ve 120km/h budu měnit pruh 2m před šipkou) = tím větší musí být rozestupy

A ruku v ruce s tím jde ten fakt, co zde popisuju... Že jak jsou rozdílné rychlosti v každém pruhu (tzn. pomyslným bodem projede rychlejším pruhem více aut), tak při dodržení podmínky střídavost se to v tom jednom pruhu hromadí...a tudíž vzniká kolona...

A na dálnici je min. rychlost běžně 80km/h (ted neřeším vyjímky a jaké je znění), stejně jako maximální povolená pro vozidla nad 3,5t - takže když má bejt nějaká rychlost, 80 vychází nejlépe, protože touhle rychlostí může jet naprosto každej
Kdyby byla dálnice pouze pro osobáky - tak by ten limit mohl bejt klidně vyšší

Proto tu peskuju, jak z toho limitu 80 má každej dobrý den a tím pomáhá vytvořit tu kolonu, protože musí honem před omezením předjet co nejvíc aut
Jak jsem tu psal Bobovi - ano, když je dálnice prázdná tak je to fakt jedno


A když se teda vrátím k těm pruhům na D1 (at má Bob radost, když jsem od toho odbočil a věnoval se sbíhání), tak jsme zase u toho, že se nerespektuje ta 80, protože kdyby jo - nějakej kamion uprostřed nikoho netrápí (pokud jede těch 80). Ale všechny to trápí, protože rychlostní limity se zásadně nedodržují nikde - ani právě u toho sbíhání, kde se díky tomu následně tvoří kolony a všichni tam pak stojíme....
Což nevadí, hlavně že JÁ jsem tam jel 120 a předjel o tři auta víc
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

A aby to někdo blbě nepochopil - to není hájení jeho přestupku, pouze konstatování faktu. Mě je tu buřt - středem nejezdím (ačkoliv by to bylo znatelně pohodlnější a bezpečnější) a v osobáku nemám s tou 80 problém. Já si ten čas zase naženu mimo omezení a svižným rozjezdem na zelený
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Truck Daškam píše: A když se teda vrátím k těm pruhům na D1 (at má Bob radost, když jsem od toho odbočil a věnoval se sbíhání), tak jsme zase u toho, že se nerespektuje ta 80, protože kdyby jo - nějakej kamion uprostřed nikoho netrápí (pokud jede těch 80). Ale všechny to trápí, protože rychlostní limity se zásadně nedodržují nikde - ani právě u toho sbíhání, kde se díky tomu následně tvoří kolony a všichni tam pak stojíme....
Tak ještě jednou: v zúžení na D1 nikdo nejezdí rychleji, protože ve všech opravovaných úsecích se měří rychlost.
A pak bych rád podotknul, že kamiony často těch 80 ani nejedou, když už odhlédnu od faktu, že mých 80 nemusí být tvých 80. Za svou rychlost jsem odpovědný já a pouze policii, nikoliv řidiči Tatry s pískem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

A úplně miluji tyhle vylízané lopaty! Stát za ním, tak mu jdu kopnout do ksichtu, čurákovi!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
northwind
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: pon 09 bře 20:31

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od northwind »

Tam dneska byla nějaká rána, myslim, že dva kamiony do sebe ťukly, pěkně to tam stálo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

to byla...na úrovni sjezdu na D0.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

řidičBOB Však já celou dobu se bavím o tom, když se těch 80 jede - ne, když pravej pruh jede pomalejc.
To je pak naopak a je žádoucí, aby se tím levým předjíždělo a jelo se 80 alespon tam (proto tam ty dva pruhy jsou, že)
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Takže, když pravý jede cca 40 a levý cca 60, tak podle tvého mozkového myšlení není možné na konci užít ZIP? Proto najede do levého nějaký mozkový atlet v kamionu, aby ty rychlosti srovnal a umožnil tak zipování? Už asi vím, proč nejezdím s náklaďákem a nevozím písek na stavbu...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2297
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Otázkou je, jak může jeden pruh být rychlejší, když se vozidla řadí střídavě?
1+1=2, na tom se shodnem. Pokud by zip probíhal jak má, nemůže být jeden pruh rychlejší a druhý pomalejší.

A jak jistě sám víš - ono to tak bývá, že jeden pruh je rychlejší a druhý pomalejší. A proč, asi sám víš... Ano, vozidla z toho rychlejšího pruhu nikam záhadně nemizí
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

nie som expert, ale dovolim si povedat ze dana situacia vznika najma tym ze kamion ma 16,5m, zatialco osobak 4,5m :)


ako dokaz v praxi beriem to ze 2-3auta sa pred kamion radia aj ked idu obe pruhy krokom
Odpovědět