Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: Zítra (pondělí) má být tady u nás na východě přijatelněji, na šmigrust (taja každý rock) prdím a pudu točit nohama. Cíl mám, první letošní "seriozní" výlet. Uvidíme, coztoho nakonec bude.
Cíl splněn. Akurváth to v 850mnm vypadalo skoro jak v ledenci, no. Ale aspoň sem pneu bajku otisknul do sněhu, no. Fajny výlet, tělo si už na točení nohama pomalu zvyká (čti už sem zastavoval a vydýchával míň často a nebylo to na kantnutí se). Blbé je, že lesáci těží kůroffce, takže ještě loni křasny travnato-jehličnatý sjízdný chodník je neska nesjízdný bahnitý úvoz, chjo no.

Může přijít frontice a ochlazení, co slibujou, cyklohadry sou fpračce, bajk otřískaný vodou z hadice. Pokud se dá věřit předpoičasí na týden dopředu, tak by to mělo akurváth vyjít, že příští víkend už zas bajkovatelno, zítra to ale tipuju na polemlesemloukou3 do práce po sněhu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska fajný výlet na bajku, od rána slunko, větřisko a relativně těplo, takže pěkně terénem, žádný asphalt a.... i přesto, že přes týden nasypalo tak max 5cm a už fčera (i v noci) bylo těplo, tak hodně moc sněhu z tohodle týdne + výš v severu i starého, zmrzlého, sem asi 2x snad 200metrů nesl, bo ftom nešlo jet. Fajny výlet, prtel bolí, nohy taky ale to neva. A i dyž bylo +9 až +14, taxem stejně zase po výletě ve sprše rozmražoval prsty na nohou i přes dvojité fusekle a zimní tretry....

A dyž už sem jel směr dom (zkopec) taxem potkal tři bajkery na mtb-e-bajku, zrovna v místě kde (proti kopci = v protisměru mé dnešní jízdy) vždycky šaltruju 26/50 a stejně je ten kousek moc do kopca, dycky mě to shodí - vyjel sem to snad raz, nějakým omylem, jednou v létě - šlapali i tam do kopca poměrně těžký převod = jeli (neshodilo je to) a ještě sa přitom stačili mezi sebou nahlas bavit aji ňa pozdravit (= to udýchať) - ten e-bajk je teda (IMHO) ale silná neférovka..... :D Nikdy sem nezkoušel a dokad mám funkční nohy, tak ani zkoušet nebudu.... proti kopcu je třeba šlapat zasvoje pěkně v červeném a až (skoro, často) na (s)padnutí... \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Dal bych vam sem video jak vypada nepovedenej drop z cca 1.2 m, nakonec ustatej, ale o fous :ymparty: nastesti to neumim..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska sem ráno zase točil nohama proti kopcu, navnaděn fčerejším výletem sem naplánoval trasu proti masivu Radhoště (a přitem úplně zapomjéél nato, že ještě minulou středu ležel sních) ... a hned první mezikopec (Rozpitský) mě vrátil do reálu - v severu byl na cestě ještě souvislý sních, takže sem to zase otočil a motal se v dolním patře (většinou ale teda cesty rozbordelené těžbou kůroffce, takže po návratu dom byla hadica s třískou. Prtel si teda ještě nezvykla, bolí fest, fčíl ale má zase týden vládnout paní Zima, taxi snad odpočine, no...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kruciš, neska při cestě hlubokým sněhem polemlesemloukou3 dom zpráce (20cm mokrého sněhu) a po shlédnutí přepopičasí mito došlo - tendle víkend bude BEZbajkový, škoda no. I dyby to slezlo (jakože si myslím, že ne), tak bude tak příšerně mokro/čvachtavo (navíc má sněžení přejít v déšť) že to prostě nepude.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Taxem (po delší době) zase něco blbě (ale ne vlastní vinou) nakoupil:

Klíč na (spešl) niple Mavic - tenhle - mám niple 7mm, taxem si myslel, že sem koupil správně (a kdyby byl býval na 9 a 7 mm, tak to asi správně bylo), enemže on je sice označený 9+7 mm (viz popis) ale ve skutečnosti je na velikost 9 a (zřejmě) 5 nebo 6 mm (prostě jeden konec na moje niple je příliš velký a druhý zase příliš malý). Samozřejmě prodejní obal sem vyhodil dříff, než sem na to, že nepasuje přišel (a popelnici už prohrabávat nebudu), takže ho už nevrátím.... ale objednám jiný, označený 7 mm, tak snad to už bude OK. Třeba, možná.... (Ešče že to nepotřebuju akutně, pořizuju ho pro strýčka příhodu, tak jako náhradní špajchny).

Nechcete ho někdo (než pude do koše)? Za poštovné....

Prvotní kuntakt tu SZ
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak podle průzkumu fernetu by ten druhý rozměr měl být zřejmě 5,65 mm, ale neměřil sem to (nechce se mi v tom šťourat šuplerou).

7mm originál Mavic motýlek už mám objednaný. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska sem zistil, že moje zarputilost a vzpurnost už jsou (daleko) za zenitem.... dyž sem při dnešní zdrproproch razil stopu neprošlapanýma 30-40cm sněhu (750mnm, poměrně daleko od civilizace), taxem fprotisměru potkal dva bajkery jak po kolena ve sněhu sněhem smýkali bajky hore kopcom, oba téměř mého věku, žádní mladíci. Nato být takle vzpurný už bych teda v sobě sílu nenašel.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2532
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Poridil jsem si fajnovy drzak na kolo. I to docela drzi pri jizde a clovek s tim nemusi jet jak s hnojem :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Taxem (po delší době) zase něco blbě (ale ne vlastní vinou) nakoupil:
Klíč na (spešl) niple Mavic - tenhle - mám niple 7mm, taxem si myslel, že sem koupil správně (a kdyby byl býval na 9 a 7 mm, tak to asi správně bylo), enemže on je sice označený 9+7 mm (viz popis) ale ve skutečnosti je na velikost 9 a (zřejmě) 5 nebo 6 mm (prostě jeden konec na moje niple je příliš velký a druhý zase příliš malý). Samozřejmě prodejní obal sem vyhodil dříff, než sem na to, že nepasuje přišel (a popelnici už prohrabávat nebudu), takže ho už nevrátím.... ale objednám jiný, označený 7 mm, tak snad to už bude OK. Třeba, možná.... (Ešče že to nepotřebuju akutně, pořizuju ho pro strýčka příhodu, tak jako náhradní špajchny).
Nechcete ho někdo (než pude do koše)? Za poštovné....
Prvotní kuntakt tu SZ
pavproch píše:Tak podle průzkumu fernetu by ten druhý rozměr měl být zřejmě 5,65 mm, ale neměřil sem to (nechce se mi v tom šťourat šuplerou).

Hop!

Neska sem přišel zpráce a donesl ty špajchny ze žabožroutova - na první i druhé přeměření to vypadá, že sou správně dlouhé, jaxem je odkládal do dílny, taxem si přitem fšimnul teho klíče jak ležel jak mrcha na ponku a protože ho doposud nikdo nechtěl, hodil sem ho do koše.

Asi o hodinu později semito rozleželo fpalici a šel sem ho z toho koše vytáhnout a .... proměřit šuplerou a .... pak i kalibrovaným průměrem vrtáku - a i dyž v popisu psali 9 a 7 mm a já si myslel že je to 9 a 5,65 mm, tak je to celé nějaké divné - tou větší hnězdičkou de prostrčit vrták 8,5 mm, čili by to i mohla být (nějaká větší) 9-tka, tak tou menší de prostrčit vrták 4,2mm a ani o prd víc, co to teda je za rozměr jemi záhadou.

Ale dyž už sem ho z toho koše vytáh, fuckt ho nikdo nechcete?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět