Stránka 1 z 1

Benzín bez biosložky (do motorové pily)

PříspěvekNapsal: pon 11 pro 22:32
od paragraf
Věděl by někdo, jestli a kde se dá sehnat benzín bez biosložky? Potřeboval bych ho do motorové pily. Mám za to, že se kazí kvůli "tomu".

Re: benzín bez biosložky

PříspěvekNapsal: úte 12 pro 02:46
od Honza42
A z čeho tak usuzuješ? Mám profi Husqvarnu přes 20 let (a celou tu dobu dělá palivo pro RD). Prošla si obdobím benzínu s olovem, benzínu Naturalu a teď obdobím biosložkovým a je ji to tak nějak jedno.
Jediný průšvih u pilek bez katu je to, že u současného Naturalu je OČ docilováno zvyšováním podílu silně karcirogenních aromatických uhlovodíků, takže zabije uživatele mnohem dříve, než by se (při)otrávil tím dřív používaným olovem.

Re: benzín bez biosložky

PříspěvekNapsal: úte 12 pro 11:12
od retron
bez biosložky by měl být EuroOil a pak 100 oktanové Verva od Benziny a OMV MaxxMotion

Re: Benzín bez biosložky (do motorové pily)

PříspěvekNapsal: úte 12 pro 15:13
od pavproch
Přěšibováno na lepší nádraží + částěčně upraven název vlákna

Imho každý "lepší" benzín s ETBE splňuje zadání (Maxx Motion 100, Verva 100). Otázka ale je, zdali motopilu krmit 100Voltovou potravou.

Re: Benzín bez biosložky (do motorové pily)

PříspěvekNapsal: úte 12 pro 18:32
od Dallen
Biosložka tomu opravdu vadí, zejména u pil/agregátu. Které neběží často a benzín v nich leží několik měsíců dochází poté k zanášení karburátoru

Re: Benzín bez biosložky (do motorové pily)

PříspěvekNapsal: úte 12 pro 19:03
od pavproch
Já teda svoji současnou Stihlku krmím obyčejným BA95NA z našeho JZD, ale.... kdykoli ta pila odpočívá (vždy s plnou nadržkou) dýl než 2 měsíce, tak ji před nastartováním kompletně vyliju a naplním čerstvým benzínem. Předchozí Stihklu sem ale kvůli rozloženému benzínu zadřel .... Tak proto vylívám starý a liju čertsvý,

Ditto zahradní kombajn (traktůrek) - ten už mi takle slouží 17 let......

Re: Benzín bez biosložky (do motorové pily)

PříspěvekNapsal: úte 12 pro 19:16
od Stepan
Nám zahradní traktůrek předloni dosloužil. Nějakým omylem se s ním sjelo ze svahovek a utrhl se motor =(( Bylo mu, údajně, 14 let.