Biopaliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Biopaliva

Příspěvek od merlin »

V Rakusku ENI ten 100 OCT benzin je bez bio zlozky.
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Biopaliva

Příspěvek od merlin »

gasoline píše:A cokoliv z Polska, tam prý nepančujou vůbec.
S Polska nieco nepancovane, bardzo dobre =)) =)) =))
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Biopaliva

Příspěvek od pavproch »

nevím jak fčíl v pšonsku, ale kdysi (když byl u nás benzín za dvacet a v pšonsku za 8kč), sem tam zajel se žigulem (ten zežral fšecko) a kanistrem (20l, plechový vojenský), nalil tam pšonský benzín (nějak divně smrděl) a uskladnil doma... po nějaké době sem z teho kanistru vylil benzín i s cárama napůl rozpuštěnýho vnitřního nátěru kanistru..... podotýkám, že ten kanistr předtím přežil bez úhony jak českou naftu tak i benzín...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
gasoline
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: sob 07 led 21:46

Re: Biopaliva

Příspěvek od gasoline »

Dobře, možná to bylo až příliš ultimativní tvrzení :D , ale měl jsem samozřejmě na mysli, že v Polsku do benzinu biosložku nepřidávají vůbec. ;)
Pančování čímkoliv jiným nelze nikdy na 100% vyloučit, ale to nelze ani u nás. Pokud člověk tankuje u značkových pump a ne u nějakého polského kolchozu, nebo jak se ty jejich JZD jmenujou, tak by to mělo být v pohodě (podobně jako u nás). Třeba u Shellu nebo Orlenu (asi největší polská síť pump, mimochodem vlastník Benziny).
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Biopaliva

Příspěvek od PeTr7650 »

tak podle poslednich zjisteni od pumparu psonci do benzinu ekosracky michaj, ale jak kde. Na shellu do 5 procent . .
ja jezdim na "tesco kvalitu" a absolutne no problemo. Zaváží jim to ORLEN . .
Jinak sme tam uz par tisic litru nabrali do 2,5 dCi motor§ a bez problemu. To spis kurvi ta ceska nafta . .
ratus ratus
Pan Řidič
Příspěvky: 343
Registrován: pát 06 led 22:04

Re: Biopaliva

Příspěvek od ratus ratus »

Jsou v EU tak míchají. =))
Uživatel neexistuje :-)
ratus ratus
Pan Řidič
Příspěvky: 343
Registrován: pát 06 led 22:04

Re: Biopaliva

Příspěvek od ratus ratus »

až bude benál za 40+,tož na co budem jezdit? Zase vožralé auta?
Uživatel neexistuje :-)
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Biopaliva

Příspěvek od 525iX »

Bych jako palivo rozpustil politiky v nějakej kyselině :@)
ratus ratus
Pan Řidič
Příspěvky: 343
Registrován: pát 06 led 22:04

Re: Biopaliva

Příspěvek od ratus ratus »

To by nehořelo :ymparty:
Uživatel neexistuje :-)
Uživatelský avatar
gasoline
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: sob 07 led 21:46

Re: Biopaliva

Příspěvek od gasoline »

ratus ratus píše:Jsou v EU tak míchají. =))
No vycházel jsem z informace v jedné diskuzi na dfens-cz.com (viz níže). Ono je obecně dost problém zjistit nějakou přesnou oficiální informaci třeba na webech prodejců paliv apod. :(
IMHO to, že jsou v EU, ještě nemusí na 100% znamenat, že všechno mají stejně jako my. Každá země má na něco vyjímky. Často je naše vláda tak předposraná, že musí být papežtější než papež. Např. EU prý tlačí, že výše DPH má být stejná na téměř všechno zboží (čti vyšší) a ti naši kokoti to pod touhle záminkou (nebo jakoukoliv jinou) nasadí na 14% a v průběhu 2012 chtějí jít na 19% nebo kolik. A kolik mají v Polsku DPH na potraviny? Stále pouhých 5%!

Jinak tady jsou různé informace z toho článku a diskuze pod ním...
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011121101

"...Ještě mám pro vás jeden hint. Dostal jsem tuto informaci z více zdrojů a je podle všeho pravdivá. Pokud vašemu motoru nešmakuje Babišův biolíh, nebo si nechcete zničit auto (ještě pořád jsou na trhu nová auta, jejichž palivový systém na biopaliva nikdo netestoval, potenciálně je tak mohou biopaliva zničit a nepůjde to reklamovat) tankujte palivo OMV Carrera 100, které neobsahuje biolíh, ale ETBE. ETBE je chemická látka vyráběná z biolihu, ale není to biopalivo, je to výsledek regulérního chemického zpracování. ETBE nepohlcuje vodu, směs ETBE a benzínu je stabilní a ETBE má vyšší energetickou hodnotu. Má to význam zejména tehdy, pokud se chystáte váš vůz např. na zimu odstavit.
11.12.2011 D-FENS "


"...Před krátkým časem jsem se nastěhoval do Těšína, takže mám jasno. V Polsku se biosračky nepřidávají, navíc palivo je i levnější..."

"...Titulek:Re: nafta bez biosracek?
Jo, pry na KM-Proma. Jelikoz se pocita povinny podil biosracek ze vseho produkovaneho paliva, tak pry na svych cerpackach jeste prodavaji i naftu bez biosracek. Seznam cerpacek treba zde: http://www.km-prona.cz/Seznam_cerpacich_stanic.htm
Take pry podle kolegy je bez bioslozek Shell V-power Diesel, ale to nemam na 100% potvrzeno..."


"...Titulek:Re: nafta bez biosracek?
OMV MaxMotion Diesel je údajně taky bez biosraček..."


"...Informace ohledně paliva Carrera 100 pochází přímo od ÖMV a byla několikrát sdělována i veřejně..."

"...Tuhle informaci muzu potvrdit taky, ziskal jsem ji od OMW po emailove komunikaci. Mozna jeste lip se mi jevi Benzina (asi nejsem dostatecne kompetentni tohle zhodnotit). Jelikoz podil bioslozky neni pevny a dulezity je celkovy podil za rok, Benzina do Vervy 100 nic neprimichava, ale o to vic pak dava do 95ky. Minimum je 4.1%, max. 5%, takze ten prostor tu opravdu je. Jelikoz 96% prodeju tvori N95 (cekal bych i vic :)), tak je to urcite proveditelne. Jinak Verva100 by mela byt vzdycky modra (vozi se z rakouska a jen prave s timto poznavacim "znacenim"). Nejsem nijak sprizneny s benzinou, jen me zaujalo, ze vyhrali vsechny (dva :)) testy paliv, i kdyz nafty, ktere jsem cetl. Vim, ze i to se da zmanipulovat, ale ceho jineho se chytnout..."

"...Ten cenový rozdíl je poněkud větší, naposled na Unicornu nafta 34,50 vs bio 30,60.
Europovinnost neexistuje, je to jen doporučení, které naši eurohujeři lidu představili jako povinnost, aby mohli jít Babišovi na ruku. Např. v Polsku to neodsouhlasili a vedle "bio" paliv máte na výběr i "čisté" (navíc je to tam i levnější, takže od léta tankuju už zásadně tam - ostatně, mám to tam od baráku vzdušnou čarou asi 300m, po silnici 400m, na nejbližší pumpu asi 1800m a na nejbližší levnou pumpu asi 3 km, V CZ občas tankuju právě jen onu bionaftu, Transitu 2,5 TD z roku 96 s mechanickým čerpadlem Bosch je to celkem wurst. Navíc ta CZ bio je furt levnější než PL pravá, a bio jsem v Cieszynie zatím nenašel)...."
Odpovědět