Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Benzina paliva

Příspěvek od ctrl_j »

Trocha toho marketingu, jinak nevim k cemu je to dobre
Nova paliva Efecta 95 a Efecta Diesel

tagy: Benzina, Star, Unipetrol, PKN Orlen
Přílohy
BEN_Efecta.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
kotrcmi1
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: pon 10 lis 20:18

Re: Benzina paliva

Příspěvek od kotrcmi1 »

asi to tak bude, "lepsi palivo za stejny penize". Pred minulym vyletem do Mostu jsem tankoval 100 Max motion u OMW a zadny rozdil jsem nepoznal. Motor - turbobenzin
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Benzina paliva

Příspěvek od retron »

ať si to nazyvaj efektně jak chtěj, hlavně když nezkurví Vervu, beztak je to jen reakce na FuelSave od Shellu
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od janjan »

takže Efecta je jen s čistící složkou a Verva má navíc vyšší cetanové číslo? Chápu to správně?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Benzina paliva

Příspěvek od ctrl_j »

Verva jako premiove palivo samozrejme funguje dal, takze u nafty by tou „premii“ ciste teoreticky melo byt vyssi cet.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
kotrcmi1
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: pon 10 lis 20:18

Re: Benzina paliva

Příspěvek od kotrcmi1 »

mate vyzkousenej benzin ktery opravdu zlepsi prubeh vykonu u turbobenzinu, teoreticky by melo vyssi oktanove cislo zamezit detonacnimu horeni, kteremu je turbobenzin nachylnejsi. Otazka zni, jaky benzin a kde ho tankovat ?
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

Má smysl kupovat do auta s předepsaným benzinem 95 oktanů benzin s vyšším oktanovým číslem, pokud se auto nehoní na limitu? Nemají větší vliv různá aditiva? Konkrétně mi jde o koncernové motory 1.4 TSI a 2.0 TSI.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Benzina paliva

Příspěvek od x2005 »

Já leju Veru100 (nebo MOL 100+) do 1.2TSI a 1.8TSI. Čím menší turbomotor, tím je rozdíl patrnější. Navíc můžeš mít dobrý pocit, že si nekazíš motor biosračkama první generace, který jsou v českých základních benzínech.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

Ve 100 oktanových benzinech nejsou vůbec biosložky? V D mi tvrdili, že jsou na základě EU ve všech benzinech, tak jsem myslel, že to v CZ je stejný. Když vezmu 100 oktanů nebo 95 oktanů do 2.0 TSI, tak to nepoznám. Možná trochu menší spotřeba. Ale ta je menší na 95 z D či A taky. Víc poznám jejich a náš benzin. Možná taky výtoč 100 je v CZ malá a benzin stárne v tanku a pak to není poznat. Přijde mi to případ od případu, kde zrovna beru.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Podle všeho tam ty sračky opravdu nejsou....

Já do N/A R6 (N52B30 i N53B30) i do foukaného 2.0TSI (132kW) liju jen Vervu 100 (nebo přinejhorším, když není Benzina v dosahu - Maxx Motion 100 od OMV).... všechny tři motory jedou výrazně líp, plynuleji, bez protestů.... liju to i do pindice 1.2i 8V (motor koncepčně starý skoro jako já....) a i u toho se mi zdá, že to na něj jede líp (hladčeji), ale možná je to jen zdání.... (a mmchdm, s Easy Kartou od Benziny šetřím tady v RpR na benzině kačku na každém litru)

Vliv V100 nebo Maxx100 na spotřebu sem nezaznamenal, možná to dělá deci na sto nebo tak nějak.... (je mi úplně šumafuk esli si to cucne 14,9 nebo 15,0...)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět