Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

My už taky 44.50. Prej 10 min před tím, než jsem tankoval. Takže 67 x 2 jsem prodělal. :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Zajda »

EuroOil dnes zdražil naftu o korunu těsně po tom co jsem dotankoval, tak jsem ušetřil krásných 30 korun:D
《》
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Benzina paliva

Příspěvek od ctrl_j »

Super, udelali z toho public vystup s vyvojem Ø cen.
Ministerstvo financi píše:Reporting cen paliva bude pokračovat. Potřebu regulace zatím neprokázal
Přílohy
2022-03-22_Graf-Vyvoj-prumerne-ceny-za-litr-Natural-95.png
2022-03-22_Graf-Vyvoj-prumerne-ceny-za-litr-Diesel.png
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Lachende Bestien »

Opravdu předpokládáte nebo jste předpokládal, že zdejší zkorumpovaní byrokradi půjdou proti ekonomickým zájmům jakýchkoli subjektů v řetězci těžby, transportu, zpracování a prodeje extrémně ziskových ropných produktů jako je naftička nebo benzín? :-?
Respektive že budou skutečně hájit zájmy svých živitelů neboli většiny občanů Chechostánu? :-o

Možné je sice všechno, ale pokud vůbec by k nějaké regulaci cen (samozřejmě směrem dolů) došlo, jednalo by se o směšné hodnoty v desítkách haléřů obalené do hromad vágních žvástů v masmédiích a la stát nemá zájem zasahovat do práce neviditelné (zlodějské) ruky volného trhu, aby korporacím nenarušoval zdejší křišťálově čisté podnikatelské prostředí.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Benzina paliva

Příspěvek od ctrl_j »

Ne, ja jsem predpokladal na zaklade predchozich vyjadreni, ze se netrznim opatrenim vyhnou.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Jenyk »

Lachende Bestien píše: stř 23 bře 00:12 Opravdu předpokládáte nebo jste předpokládal, že zdejší zkorumpovaní byrokradi půjdou proti ekonomickým zájmům jakýchkoli subjektů v řetězci těžby, transportu, zpracování a prodeje extrémně ziskových ropných produktů jako je naftička nebo benzín? :-?
Člověče, Vás je mi líto. Žít s takovou nenávisti k celému světu musí být peklo. Možná byste to měl ukončit a už se dál netrápit.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Lachende Bestien »

ctrl_j píše: stř 23 bře 00:27 Ne, ja jsem predpokladal na zaklade predchozich vyjadreni, ze se netrznim opatrenim vyhnou.
Ok a můžete tedy uvést příklad "tržního" opatření, které by ůůůředníčci mohli aplikovat na situaci s palivy?
Jenyk píše: stř 23 bře 00:44
Lachende Bestien píše: stř 23 bře 00:12 Opravdu předpokládáte nebo jste předpokládal, že zdejší zkorumpovaní byrokradi půjdou proti ekonomickým zájmům jakýchkoli subjektů v řetězci těžby, transportu, zpracování a prodeje extrémně ziskových ropných produktů jako je naftička nebo benzín? :-?
Člověče, Vás je mi líto. Žít s takovou nenávisti k celému světu musí být peklo. Možná byste to měl ukončit a už se dál netrápit.
Děkuji za smuteční vyjádření, ale projekci vlastních emocí do druhých a nevyžádané rady navádějící ke spáchání sebevraždy si laskavě nechte pro sebe a své blízké okolí, kde to jistě všichni velmi ocení.
No a pokud jsou pro vás byrokradi a výrobci a prodejci paliv celý svět, upřímnou soustrast i vám.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Benzina paliva

Příspěvek od ctrl_j »

Lachende Bestien píše: stř 23 bře 01:36
ctrl_j píše: stř 23 bře 00:27 Ne, ja jsem predpokladal na zaklade predchozich vyjadreni, ze se netrznim opatrenim vyhnou.
Ok a můžete tedy uvést příklad "tržního" opatření, které by ůůůředníčci mohli aplikovat na situaci s palivy?
Uprava slozek ceny ktere administruje stat (DPH, spotrebni dan), coz jsou prime zasahy a z tech neprimych je to ona zrusena bioslozka.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Benzina paliva

Příspěvek od retron »

tak už i Němci, jenom u nás jsou ceny "v pořádku"
Daňové zvýhodnění, sleva na paliva i MHD. Německo reaguje na drahé energie
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_rie
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

Benzina Plzeň včera Efecta 95 za 43,90. Dnes přijedu znovu a ejhle 45,50. Kašlu na ně a jedu kousek vedle, EuroOil má Optimal 95 za 43,40. Poslední dobou to nebylo poprvé, kdy Benzina vůbec nejdražší. I Shell taky kousek vedle Natural 95 za 43,90.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět