Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Benzina paliva

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše: pát 10 čer 17:16HM: a jako správnému levičákovi a eurohujerovi, tobě PHM platí firma ;-)
A už jsi viděl levičáka, který by žil za své?

A jen tak mimochodem, v DE korpu se soukromé km platí pünktlich. Za květen něco přes 9k.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

Právě, že neviděl :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Ty jo, snířžená daň nesnížená daň, před chvílí v RpR sem krmil Pindicu za (stojanových) 51.50 (Verva 100), na Tankartu o kačku levněji.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše: pát 10 čer 14:30Já jako eurohujer, ekofašista a levicový radikál mám vlastně radost. Lidi to třeba dokope k hromadné dopravě/kolům/sdílenejm volovinám...
A co ty v současnosti sdílíš a s kým? Předpokládám, že už máš pár jedinců na sdíleném bydlení, společně užíváte auto a několik jízdních kol. Samozřejmě joke :D Ale tahle idea není nic nového, v CCCP lidé běžně sdíleli záchod, koupelnu či kuchyni, jen pokoj měli vlastní :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Benzina paliva

Příspěvek od HondaMan »

Ano, pro dopravu po městě rád využívám sdílených volovin nebo mhd, prodal jsem zbytecne velkej barák a s rodinou se stehuju do bytu, spoustu věcí si raději půjčím než kupuju...
O sdílení auta přes nejakou platformu jsem parkrat uvazoval. Kolo bych nepujcil 😃
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1699
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Benzina paliva

Příspěvek od petr_riha »

HondaMan píše: ned 12 čer 13:59 Ano, pro dopravu po městě rád využívám sdílených volovin nebo mhd, prodal jsem zbytecne velkej barák a s rodinou se stehuju do bytu, spoustu věcí si raději půjčím než kupuju...
O sdílení auta přes nejakou platformu jsem parkrat uvazoval. Kolo bych nepujcil 😃
Z jakého důvodu prodal barák a koupil byt? Důvod "mělo to zbytečně moc metrů" neberu moc jako relevantní, protože to nebývá pravda. Nevyplatilo se to udržovat při nákladech na energie? Bylo to daleko na dojíždění?

Zajímá mě to čistě prakticky, protože běžná zkušenost je opačná (z menšího do většího (a na důchod možná zpět), z bytu do baráku).
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Benzina paliva

Příspěvek od HondaMan »

petr: Těch důvodů bylo moc a většina jich nesouvisí s barák --> byt.
Alibisticky to házím na děti. Barák stál ve Frýdlantu n.O., což je IMO velmi konzervativní prostředí a já nechtěl, aby tam mé děti chodily do školy. Barák stál na okraji města a vše bylo "daleko" tj všude se jezdilo autem. Byt je v centru Berouna, pár set metrů od školy, DDM, sporotvní haly, koupaliště, fitka, náměstí... v docházkové vzdálenosti je vlakové i autobusové nádraží a nájezd na dálnici je 1,5km daleko.

Rozhodnutí o stěhování bylo hodně ovlivněno školou, která v Berouně vzniká, a tvoří se kolem ní super komunita.

Barák jsem prodal před rokem, takže současný růst nákladů nebyl motivací. Celkové náklady imho budou v bytě podobné, protože byt stál dvojnásobek. Mě ani manželku nebavilo se o barák starat. Podlahovka byla přes 200m2, uklízečka stála balík, velká zahrada s 40m3 bazénem stále něco potřebovala a byť jsme měli robotické pomocníky skoro na vše, tak to byla pruda. S energiemi jsem se před rokem vešel do 5/měs. Dnes to bude třeba 10 - 15. Dalších 10 - 15 za služby, které s provozem souvisely... "fond oprav" u baráku min. 10/měs. All-in 30 - 40/měs jen aby barák fungoval. To v bytě imo zaplatím také (financování, FO, energie...)

V Baráku na předměstí jsem vlastně nikdy nesehnal schopný internet. V bytě mi u dveří kouká optika.

Byt je na střeše, má větší terasu a jen jednou stěnou jedné místnosti sousedí s jiným bytem. Už se nemohu dočkat na převzetí.
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

Nj, byt je bez starostí, to tvrdím odjakživa. Ideál jeden byt ve městě, jeden na horách a jeden u moře. Zavřeš dveře a přijedeš, kdy chceš. Mezitím se o nic nestaráš. Ideálu jsem zatím nedosáhl :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Benzina paliva

Příspěvek od mattonecz »

no záleží.. já se z bytu nemůžu dočkat pryč. bydlíme teda v malym 2+1 v nájmu, na hovno místo kus od kulaťáku kde jezdí milion aut, okna na jih takže vedro jak svině, debilní sousedi, pod náma od rána do večera se hulí a smrdí to všude, vedle matka s 2 čoklama co buděj díte a s dospělym parchantem co nic nedělá ale je taky nějaký vyfetlo. včera se mi nějakej jeho fet kámoš opíral o audi a dělal si selfíčka tak sem na něj vylítnul. dementi.

smaozřejmě byt s 1 sousedem na střeše s terasou je jiná. otázka je jestli nestál víc než mě bude stát barák na kraji prahy. a já bych teda už nechtěl ani 1 souseda. ale apartmán ve španělsku bych teda chtěl :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Benzina paliva

Příspěvek od HondaMan »

Mít 3 byty a moc bydlet jen v jednom by mě nebavilo. To si raději pronajmu to co aktuálně potřebuju. Jsem na tohle krkavej.

Když budu počítat 1 byt = 10M, tak 2 byty navíc jsou 20M.

Nájem: 2 byty na 3 měs. v roce = nájem 300T/rok a bez starostí; Ze zainvestovaných 20M musíš vytáhnout alespoň 1M/rok ==> profit 700T
Nákup: Mám 20M alokovaných v nemovitostech, které nic nevydělávají. Náklady na údržbu/obnovu budou okolo 200T/rok ==> ztráta 200T
Růst hodnoty minimálně u moře nic moc. V horách možná, ale pravděpodobně příštích XY let spíše ne.
2.9T RWD
Odpovědět