Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Stepan »

Omezí se prd.
Dojížděči do fabrik budou dojíždět pořád. Hrdinové, co dojíždí z (jedný vesnice na jednu směnu do jedný fabriky) každej svým autem a nepochopili do teď, to nepochopí dál. "Profíci" jako BOB, HondaMan, já (...) jezdit prostě musí a jestli stojí palivo o 10-20% nahoru dolu s tím vůbec nic neudělá. Víkendový pleasure jezdci to řešit taky nebudou, protože kdo má další auto "na hraní", tak už je většinou zavodář a vopravdu si nenechá utýct zážitek kvůli pár desítkám halířů na km. A že by někdo nejel na víkend za babičkou, kvůli několika desítkám korun? No, toho bych chtěl vidět :)

Podle mě cena paliva s celkovou výtočí na území ČR skoro vůbec nic neudělá. A i nějaký přesuny, že by nějakej Vervař teď přešel na ONO, budou hodně řídký.

Ale mimochodem, když sme u těch benzínek -> Jsem hrdej ONO tankovač, když mi to nevyjde domů, beru u nich naftu i jejich 98 do STI :ympeace: a jsem zvyklej na tu naši vesnickou. Kde když člověk netrefí zrovna konec směny v místní průmyslový zóně, tak do 10 minut odjíždí.
Teď jsem asi 3x tankoval v Praze a ty vole, to je reálně nebezpečný. Ucpanej protisměr i křižovatka vedle, auta všude. Hnus, divný, divím se, že to reálě není nějak regulovaný :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Benzina paliva

Příspěvek od retron »

Hlásim se jako Vervař co přešel na ONO, ale primárně to bylo kvůli rebrandu na Orlen, ikdyž je to iracionální (já vím že už to mají dávno), tak Poláci jsou pro mě no go a pohřbení tradiční značky byl poslední hřebík. Kor dyž jsem o víkendu jel přes Litvínov a jejich firemní pumpa defacto v areálu, měla suveréně nejdražší benzín v okolí. A sekundárně jelikož 98 je stejně dovoz z Rakous a ETBE + VIF je to stejné, dal bych přednost EuroOilu ale tam jsem videl 98čku akorát u Vyššího Brodu a dle apky na pár pumpách.
ONO na Kutnohorský je fakt na půl hodiny, a když trefíte kamion nebo kokota, kterej si leje naftu i do holínek v kombinaci se zvyšující se agresivitou obecně, je lepší se jí vyhnout, ale mimo Prahu snad co vím s výjimkou Teplic to není tak hrozný.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Zajda »

Benzina má zajímavý počin v podobě samoobslužné pumpy např. v Přerově. Vždy o pár korun dolů proti jejich běžné síti.
V době vrcholného covidového vyděšení přišlo vhod i nemuset lézt nikam dovnitř.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

Stepan: Omezí. Protože všechno půjde v desítkách procent nahoru, něco i násobně. A až se zaplatí hypo, energie, jídlo, oblečení, boty, tak některým nezbude ani na vlak nebo tramvaj. 99% vůbec nedochází, co přijde.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Předseda »

Tak jsem rád, že jsme se dopracovali ke shodě, že pumpy na nás hrajou výmrd, když jsou schopný přecenit litr pomalu i v průběhu tankování do nádrže :D

Jinak ONO pumpa na Kutnohorský u štěrbohol je vždy plná. Stačilo ale popojet kousek směr Měcholupy, tam je starší ČS ONO a tam už to bylo prázdnější. Jak je to tam teď, tak to netuším..

Jinak Benzina supr věc, zaplatím přes mobil rovnou od strojanu. A na tank kartu ještě 1 Kč sleva u Vervy 100. Ale stále je to neskutečně drahý. Na tank-kartu od edenredu pak ještě 1,7 Kč sleva ve formě cash-back. Případně na Makro kartu sleva 0,5 Kč/l.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Zajda »

Ta Edenred a Tank karta jde ještě nějak kombinovat nebo co?:-)
《》
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Shr3k »

retron píše: úte 01 bře 22:22EuroOilu ale tam jsem videl 98čku akorát u Vyššího Brodu a dle apky na pár pumpách.
EuroOil mě s tím taky štve, snažím se brát aspoň když jezdím Praha-Zlín. Na D1 v Křenovicích slušné ceny, občas jedu horem, takže vezmu ve Vysokém Mýtě, minule jsem jel i rallye Vysočina, dělal jsem diagnostiku kousek za Brnem, tak jsem to vzal přes Žďár a Chotěboř. Chybí mi pumpa EuroOil s 98 někde na Praze Východ.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Předseda »

zajda: nejde. Platíš buď tou nebo tou.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Stepan »

Předseda píše: stř 02 bře 09:03 Jinak ONO pumpa na Kutnohorský u štěrbohol je vždy plná. Stačilo ale popojet kousek směr Měcholupy, tam je starší ČS ONO a tam už to bylo prázdnější. Jak je to tam teď, tak to netuším..
Tam sem právě byl a málem došlo i na fyzickou konfrontaci s debilem, kterej nechápal, že odmítám odbočit vlevo (přijížděl jsem z druhý strany), když je tam taková fronta, že bych zůstal stát napříč v křižovatce.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Předseda »

jj to je tam na pizdu no
Odpovědět