Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Bully »

Kavis píše:Prihody se zamrzlym molem, jsem poslouchal hlavne na bruntalsku po celou dobu tech mrazu co byly, takze poucka o tankovani az na horach tady moc neplatila :D ja tankuju povinne benzina efecta diesel a nemel jsem problem ani pri - 19, to bylo nejmene, co jsem tam pri rannim startovani videl.
Právě, s obyčejnou naftou ani od Benziny na rozdíl od Vervy nikdo problém neměl. I ta "obyčejná" musí být od listopadu odolná minimálně do -20°C.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Bully »

Kdo další máte potřebu se za každou cenu vymezovat, že na naftu nejezdíte, určitě tu někde najdete vhodnější téma ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

BTW: hodně často jsem v zimě u benzínek viděl, že lidi lejou zimní VIF do nádrží...
Já tedy převážně beru naftu u oveřený EUROOILky - tu lepší. I když obě jsou bez biosložky. Velmi výjimečně jinde.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Benzina paliva

Příspěvek od M.Z. »

Bully píše:Já jsem poznal co je zač ta slavná Verva letos v zimě. Šlo o Verva diesel na dailyně, schválně jsem kupoval tuhle předraženou "prémii", aby mi nezamrzla nafta. Přes garantovanou filtrovatelnost do -26°C mi zamrzla (resp. zacpala parafínem palivový filtr) při pouhých cca -12°C. Palivák měněný v létě a Vervu diesel jsem tankoval už od podzimu. Nikdy nic jiného, podotýkám, mám od Benziny slevovou předplacenou kartu.
V Hondě Olomouc se zeptali, jestli jsem "náhodou"netankoval právě Vervu, protože prý měli v těch pár mrazivých týdnech několik desítek případů právě díky téhle "prémii. A to ne každý jde s palivákem do autoriz. servisu, že. A nejsem zdaleka sám a nejenom s Hondou (díky Vervě mi Acco jako jediná Honda zůstal jen tak stát poprvé v životě). Letos se prostě Benzina pochlapila a navařila dobrou várku. Stojím si za tím a šiřte to dál, nechci si to nechávat pro sebe. Stačí jakákoli obyčejná nafta a do toho trocha dokoupeného aditiva. Ušetříte peníze jak při tankování, tak hlavně za opravy. Žalovat čerpací stanici nejde, museli byste prokázat, že jste měli čerstvě měněný palivový filtr a hlavně že jste nikdy nenatankovali ani litr někde jinde, což prokázat nejde.
Jinak u nich tankuju do druhého vozu benzín Verva 100 a ten je jako každý jiný benzín bez problémů. Má výhodu v tom, že je bez biosložek, jinak se samozřejmě žádný zázrak nekoná, motor nezesílil a z výfuku to nevoní po fialkách :)
Tak nejsem sám, hledal jsem chyby všude možně, na 1,3JTD ve Fiorinu mi taky zamrzala nafta, hláška voda v pal. filtru. Nechal jsem ho vyměnit, i přestože měl jen 3tkm, ale ouha, zamrzalo to znovu, trable přestaly až po polevení mrazů. Tankována v poslední době pouze Verva... Nikdy předtím se to nestalo, auto mám od r.2012. (možná i proto, že mechoši na to serou a tankujou jen běžnou naftu). O Vervě už jsem pár skazek slyšel, ale nepřidával jsem tomu váhu, teď jsem na vážkách.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

Bully píše:Kdo další máte potřebu se za každou cenu vymezovat, že na naftu nejezdíte, určitě tu někde najdete vhodnější téma ;)
Neber to ve zlým ;) Ale jako celoživotní odpůrce naftových motorů jsem neodolal napsat, jak je život bez "kamen" v autě jednodušší :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Benzina paliva

Příspěvek od driver »

Bully píše: Právě, s obyčejnou naftou ani od Benziny na rozdíl od Vervy nikdo problém neměl. I ta "obyčejná" musí být od listopadu odolná minimálně do -20°C.
Já viděl na stojanech menších stanic Benzina, i těch nových, jen zimní naftu.
Vlastně arktickou naftu jsem ani neviděl.
Dle ČSN do -7 st C. (!)
Arktickou byl velký problém sehnat, vždy když potřebuješ, není v okolí a na ty největší na dálnici nejezdíš protože jsou nejdražší.
Přesto když jsem dal plnou té zimní tak při -20ti a to jsem zrovna neměl čas dát ani zimní VIF který zlepšuje filtrovatelnost o -5st
Přechodová nafta je co za výmysl z médií? Prodává se zásadně buď nafta, nebo zimní nafta nebo arktická, samozdřejmě mají různé obchodní názvy, ale žádná přechodová nafta není.
Druhá věc je to, že může dojít ke smísení letní a zimní v přechodovém období.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Benzina paliva

Příspěvek od retron »

přechodová nafta resp. období existuje viz.:
https://byznys.lidovky.cz/foto.aspx?fot ... _nafta.png

https://byznys.lidovky.cz/ztuhla-nafta- ... y-trhy_ele

to není vymezování, ale prostě fakt, s benzínem se podobné věci řešit nemusí
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Bully »

driver:
nevím, o čem píšeš.

"Od 16. listopadu do 28. února se na čerpacích stanicích musí prodávat zimní nafta zaručující nastartování motoru i při teplotě -20°C"

A tu slavnou Vervu Benzina garantuje až do -26°C.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Benzina paliva

Příspěvek od driver »

Jedna věc je co se vyrábí a druhá co se prodává. Všude bylo ČSN mírné klima celou zimu a arktická nebyla. Je to na každém stojanu. Namátkou RUdná D5 za Prahou, taky mírné klima a arktická nebyla. Kde tu Artickou kupujete? Já to bral vždy u OMW a ty jsou už tak málo, že když kolem ní náhodou jedu, tak mám zrovna plnou.
Naposledy upravil(a) driver dne stř 04 dub 09:06, celkem upraveno 1 x.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Bully »

Vymezovačům: druhé auto mám taky na benzín a nemachruju tady :D Jinak s naftou jsem měl letos problém poprvé v životě a je to taky poprvé, kdy mě vůbec nechalo nějaké auto stát na silnici. Přeju vám všem podobnou frekvenci závad (1x za snad víc jak 20 let) se všemi motory a opravdu zvažte návštěvu jiného topicu, ať nejste tak zoufale mimo téma.
Odpovědět